Napredujeme v biologickej ochrane rastlín

Sadbové zemiaky Connect na BIO úrodu - 28/35 mm

17 s DPH / ks 15,45 € bez DPH / ks
NEDOSTUPNÉ pre rok 2023
Odroda Connect - na pestovanie bio je odroda predurčená na pestovanie v ekologickom poľnohospodárstve. Odroda Connect - pestovanie bio je varného typu BC. Šupka a dužina má žltú farbu.
Obj. čislo:
21428

Sadbové zemiaky Connect na BIO úrodu - 28/35 mm

Sadbové zemiaky Connect BIO úrodu

Stredne skorá odroda Connect - na pestovanie BIO

Je odroda predurčená na ekologické pestovanie. Nenáročná odroda má vegetačnú dobu cca 135-145 dní, podľa množstva prítomnej vlahy a dusíka.

Odroda Connect - na pestovanie bio je varného typu BC. Farba šupky a dužiny je žltá.  Vznikla krížením známej odrody SATINA a vytvára veľké guľatooválne hľuzy.

Pestovateľské rady pre odrodu Connect - na pestovanie bio

Kvôli objemu hľúz je nutné sadiť hľuzy v riadku na min. 33-35cm a dôkladne nahrnúť hrobky väčším množstvom pôdy ako pri bežných odrodách. Pod trsom vieme narátať až 14 či 16 ks nasadených hľúz . Je odolná voči stresu z vysokých  teplôt či sucha. Má robustnú vňať, dobre si poradí s burinami a suchom. Minimálne náchylná na pleseň. Poskytuje stredne vysoké úrody. Pre zabezpečenie nižšej múčnatosti je potrebné odrodu Connect vysádzať na plochách, ktoré sú menej piesčité a ľahkým. Zároveň použite len organické prírodné hnojivá a vegetáciu ukončte skôr ako odroda sama začne prirodzene usychať (t.j. keď sú hľuzy optimálne narastené a majú dostatočne pevnú šupku.)

Nevyžaduje takmer žiadnu ochranu voči plesni zemiakovej.

Poskytuje vysoké úrody. Skladovanie je veľmi dobré s minimálnymi stratami spôsobenými vydýchaním alebo hubovými chorobami oproti všetkým ostatným odrodám.

Ošetrujte túto bioodrodu ekologicky. Na hubové ochorenia použite Controlphyt Cu.

Regenerujte poškodený a stresovaný porast zemiakov biostimulačný prípravkom s protistresovým účinkom Tecamin Max.

Nech vám nič neujde

Najnovšie informácie a novinky v biologickej ochrane Vašej záhrady, priamo na Váš mail.

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.