- Úvod
- >>
- Sadbové zemiaky
- >>
- Vrecované zemiaky
- >>
- Veľmi skoré zemiaky
- >>
- Sadbové zemiaky Colette 5kg
Sadbové zemiaky Colette 5kg
Colette – veľmi skorá konzumná odroda zemiakov
Colette je veľmi skorá odroda zemiakov, ktorá vyniká krásnym dlhým oválnym tvarom, hladkou šupkou, plytkými očkami a žltou dužinou. Táto odroda si zachováva vysokú konzumnú hodnotu až do neskorej jari, vďaka čomu je ideálnou voľbou na dlhodobé skladovanie. Varný typ BA z nej robí všestranného favorita – je vhodná na prípravu šalátov, pečenie aj varenie. Colette nemá sklon k černeniu ani k chrastavitosti, čím zaručuje stabilnú kvalitu.
Pozitíva a negatíva odrody Colette
Pozitíva:
- Výborná skladovateľnosť – dlhý vegetačný kľud zaručuje konzumnú hodnotu až do jari.
- Atraktívne hľuzy – dlhý oválny tvar s hladkou šupkou a plytkými očkami.
- Odolnosť voči černeniu a chrastavitosti – zaisťuje kvalitné a chutné hľuzy.
Negatíva:
- Citlivosť na plesne a listové choroby – vyžaduje dôslednú ochranu a pravidelné ošetrenie porastov.
- Stredná citlivosť na mechanické poškodenie – vyžaduje šetrnú manipuláciu pri zbere.
Odporúčania pre pestovanie
- Výživa a rast: Pre lepší a dynamickejší rast aplikujte hnojivo Agriful a chráňte korene počas sezóny pomocou MycoHelpu.
- Ochrana pred chorobami: Pri vysokom tlaku plesní použite kontaktné alebo systémové fungicídy podľa signalizácie. Na ochranu pred listovými chorobami odporúčame Controlphyt Cu.
- Prevencia infekcií hľúz: Zničte vňať plánovane pred zberom a zabezpečte okamžité sušenie hľúz chladným vzduchom po zbere.
- Podpora pevnosti šupky: V polovici vegetačnej sezóny aplikovať dávku draslíka a vápnika vo forme listového postreku alebo extra zálievky. Táto metóda posilní štruktúru hľúz a zvýši ich odolnosť.
Colette je ideálna odroda pre pestovateľov, ktorí hľadajú vysokú kvalitu, výbornú chuť a dlhodobú skladovateľnosť.
Agronóm odporúča
Súvisiace produkty
Parametre
Varný typ | BA |
---|---|
Farba dužiny | žltá |
Skladovateľnosť | dobrá |
Tvar hľuzy | dlhooválna |
Farba šupky | žltá |
Stupeň množenia | A (C1) |
Krajina pôvodu | Slovensko/Nemecko |
Ošetrenie hľúz | nemorené |
Kalibrácia hľúz | 35/55 |
Balenie | 5 |