Napredujeme v biologickej ochrane rastlín

Vážení zákazníci,

pripravili sme pre vás ponuku sadbových zemiakov pre sezónu 2024. 

AKCIOVÉ ceny zemiakov uvedené v e-shope sú platné do 8.1.2024. Zemiaky si môžete objednať už teraz, ale posielať ich budeme po 15.02.2024 ako ucelenú objednávku (keď budú dostupné všetky odrody v objednávke)

Okrem sortimentu slovenských sadbových zemiakov, budeme mať k dispozícii aj najpredávanejšie odrody od zahraničných pestovateľov.

Ak máte vážny záujem o určitú vybranú odrodu, kontaktujte nás s predbežnou objednávkou cez eshop. Množstvá jednotlivých odrôd sú obmedzené na základe úrody množiteľských porastov v minulom roku, a preto si rezervujte dopredu svoju odrodu a jej množstvo.

Zemiaky si môžete vyzdvihnúť u nás v predajni ORGANIX garden v Lužiankach až po oznámení, že je objednávka pripravená. Alebo Vám ich pošleme prostredníctvom kuriérskej spoločnosti.

 

V prípade záujmu o väčšie množstvo nás kontaktujte na zemiaky@organixgarden.sk s orientačnými množstvami jednotlivých odrôd a adresou dodania. Následne Vám pošleme cenovú ponuku na jednotlivé odrody a dopravu.
 

Čo odporúčame používať pri pestovaní zemiakov?

 

Ochrana proti drôotovcom:

 

Biostimulant Agriful

Bio hnojivo AGRIFUL Vám vytvorí hustú koreňovú sústavu a zvýši vašu úrodu! Používaním tekutého bio hnojiva Agriful budete mať zdravé a veľkostne vyrovnané zemiaky! Vhodné je ho používať aj s minerálnymi hnojivami. Je vhodnou alternatívou organickej výživy ak ste neaplikovali maštaľný hnoj. Jeho aplikáciu môžete vykonávať zálievkou každých 10-14 dní.
 

Chráňte zemiaky pred listovými chorobami

Použite osvedčenú kombináciu Ochrana listov proti chorobám. Touto kombináciou dodáte zemiakom rýchlo prijateľnej organickej meď, ktorá spevni bunky v listoch a ochráni pred vznikom ochorenia. Ostatné produkty rastline pomáhajú rýchlešie regenerovať poškodené pletivá, teda listy zasiahnuté chorobou. 


Nájdete nás v predajni:

ORGANIX garden
Rastislavova 1067/323 (nachádzame sa vedľa Rastislavova 1)
951 41 Lužianky
Tel.: 0948 44 50 66 – predajňa


Informácie:

Predajňa, Mob.: 0948 44 50 66 - zemiaky@organixgarden.sk

Jakub Polčík, Mob.: 0948 77 80 99 - polcik@organixgarden.sk
Peter Paller, Mob.: 0905 35 24 96 - paller@organixgarden.sk
Otváracie hodiny na predajni

Ďakujeme za prejavený záujem a prajeme vám úspešnú pestovateľskú sezónu.

 

 

Zaujímavé odkazy:

Dbajte na správny výber sadbových zemiakov!
Ako pestovať zemiaky, aby sa v nich zachovali všetky zdraviu prospešné látky.
Systém na stiahnutie na používanie prípravkov pre pestovanie bio – zemiakov

 

Sadbové zemiaky ADORA 

Veľmi skoré

Odroda: Veľmi skorá
Varný typ: B
Pôvod: Holandsko
Balenie: 1,1 kg minihľuzy

Zemiaky ADORA patria medzi najskoršie odrody zo sadbových zemiakov na trhu. Vyznačujú sa superrýchlym rastom hľúz do konzumnej veľkosti. Sú vhodné na skorý zber už od konca mája. Zemiak je varný typ B. Hľuzy sú veľké oválne, farba šupky je žltá, farba dužiny svetložltá , po uvarení zemiak netmavne. Počet hľúz pod trsom je nižší (6 - 8 ks).
Vzhľadom na dlhú dormanciu je účelné zemiakovú sadbu pred výsadbou umiestniť na teplejšie miesto. Pri predklíčovaní je doporučené po objavení malých klíčkov sadivo zemiakov vystaviť dennému svetlu, nižším teplotám a výdatne vetrať, čo spevní klíčky. Odroda je citlivá na pleseň zemiakovú, ale vďaka rýchlemu rastu a skorému dozrievaniu to pre ňu nepredstavuje žiadny problém. Napriek tomu odporúčame ochranu proti plesni zemiakovej. Odroda zemiakov je odolná proti háďatku zemiakovému Ro1 + 4 . Adora môže byť zberaná už po 65 dňoch od výsadby. Aj napriek svojej skorosti sa skladuje veľmi dobre a dlho. 

Pozitívna vlastnosť: Adora môže byť zberaná už po 65 dňoch od výsadby.

Sadbové zemiaky Anuschka 

Veľmi skoré konzumné

Odroda: Veľmi skorá
Varný typ: AB
Pôvod: Nemecko
Balenie: 5 kg, 25 kg

Veľmi skorá odroda sadbových zemiakov, vysoko akostná šalátová odroda príťažlivého tvaru s vysokým podielom tržných hľúz. Anuschka má výbornú chuť, peknú žltú šupku s plytkými očkami. Tieto sadbové zemiaky sú veľmi vhodné na balenie v skorom období. Jej pevná konzistencia dáva vysoký predpoklad uplatnenia na trhu i v kuchyni. Tieto zemiaky zaraďujeme medzi varné typy AB. Anuschka uprednostňuje stredné až lepšie pôdy s rovnomerným zásobovaním vlahou a živinami. Pestovaním pod fóliou napomáhame skoršiemu zberu a vytvoreniu uzavretej šupky. Patrí medzi veľmi výnosné odrody s vysokým podielom tržných hľúz. 


Pozitívna vlastnosť: Vysoký počet nasadených hľúz dáva aj vysoké výnosy zemiakov.

Sadbové zemiaky Colette 

Veľmi skoré

Odroda: Veľmi skorá
Varný typ: A-B, vhodná na priamu spotrebu
Pôvod: Nemecko
Balenie: 5 kg, 25 kg

Colette je veľmi skorá konzumná odroda sadbových zemiakov, ktorá vyniká pekným oválnym predĺženým tvarom, stabilným tvarom hľúz, hladkou šupkou, plytkými očkami a žltou farbou dužiny. Colette nemá sklon k černeniu dužiny, ku sfarbeniu surovej dužiny a ku chrastavitosti. S ohľadom k dlhému obdobiu vegetačného kľudu si zachováva vysokú konzumnú hodnotu až do neskorej jari. Varný typ AB. Odroda Colette ako aj iné sadbové zemiaky sú vďačné za harmonické hnojenie. 

Pozitívna vlastnosť: Výborná chuť, zachováva si vysokú konzumnú hodnotu až do neskorej jari.

Sadbové zemiaky Bellarosa 

Veľmi skoré

Odroda: Veľmi skorá
Varný typ: B, vhodná na priamu spotrebu i dlhodobé uskladnenie
Pôvod: Nemecko
Balenie: 5 kg, 25 kg

Napriek tomu, že Bellarosa je veľmi skorá odroda s červenou šupkou má aj vysokú dormanciu (vysoký stupeň dlhodobého uskladnenia) s dobrou konzumnou hodnotou. Robustná odroda s prevažne vysokou úrodnosťou, s dobrou toleranciou k suchu a dobrou rezistenciou na sekundárny rast. Hľuzy s červenou šupkou so svetlo žltou dužinou, sú oválne s očkami umiestnenými hlbšie. Veľmi odolná vírusovým chorobám a zároveň na mechanické poškodenie.

Pozitívna vlastnosť: Vysoký výnos s vysokou dormanciou kvalitných a veľkých hľuz.

Sadbové zemiaky Impala 

Veľmi skoré

Odroda: Veľmi skorá
Varný typ: B
Pôvod: Holandsko
Balenie: 1,2 kg a 3,5 kg minihľuzy, 5 kg, 25 kg

Veľmi skorá konzumná odroda zemiakov, vhodná pre letný a jesenný konzum, odporúčaná spotreba v období jún – december. Táto odroda sadbových zemiakov je určená na priamy konzum ako príloha. Dužina je po uvarení stredne pevnej konzistencie, menej múčnatá, netmavne. Hľuzy sú oválne so žltou šupkou, veľmi plytkými očkami a žltou dužinou. Táto zemiaková sadba dosahuje vysoké úrody s úrodovým potenciálom 65 t.ha-1. Má rýchlu dynamiku tvorby hľúz, je určená pre zber v druhom zberovom termíne. Proti plesni zemiakovej vykazuje nižšiu odolnosť na nadzemnej časti i na hľuzách, je stredne odolná proti chrastavitosti obyčajnej. Zemiaky sú stredne odolné proti mechanickému poškodeniu.  

Pozitívna vlastnosť: Dosahuje vysoké úrody s úrodovým potenciálom 65 t.ha-1.

Sadbové zemiaky Red Scarlett 

Veľmi skoré

Odroda: Veľmi skorá
Varný typ: B
Pôvod: Holandsko
Balenie: 1,1 kg minihľuzy

Oválna odroda s červenou šupkou a plytko umiestnenými očkami. Rýchlením vhodná aj na pestovanie skorých zemiakov. Nerozvarí sa, ideálna na prípravu šalátov. Odolná voči háďatku a viacerým chorobám. 


Pozitívna vlastnosť: Vysoká úroda pri skorom zbere.

Sadbové zemiaky RIVIERA

Super skoré

Odroda: Super skorá
Varný typ: AB
Pôvod: Holandsko
Balenie: 1,2 kg minihľuzy, 5 kg

Zemiaky Riviera majú hladkú šupku, výbornú odolnosť na vírusové choroby a veľmi skoré vysoké úrody. Dobre odoláva mechanickému poškodeniu a nevytvárajú sa rastové trhliny. Svetložlté hľuzy s pevnou šupkou sú veľké, veľkostne vyrovnané, s plytkými očkami a svetložltou dužinou. Ich vegetačná doba je 65 dní a prvý zber je možný už koncom mája. Patrí medzi pevný varný typ AB s dobrou skladovateľnosťou.

Pozitívna vlastnosť: Super skorá odroda s peknou šupkou, vysokými a veľmi skorými úrodami, odolná voči mechanickému poškodeniu.

Sadbové zemiaky Vivaldi

Veľmi skoré

Odroda: Veľmi skorá
Varný typ: B
Pôvod: Holandsko
Balenie: 1,1 kg minihľuzy, 25 kg

Odroda zemiakov, ktorá dáva vysoké úrody hľuz so žltou hladkou šupkou, veľmi plytkými očkami a svetložltou dužinou. Počet hľuz pod trsom je stredný (11-15). Tvar majú oválny až dlhooválny s veľmi dobrou vonkajšou aj vnútornou kvalitou. Zemiaky sú veľmi dobre skladovateľné. Pri výsadbe nie je potrebné predklíčenie, ale lepšie výsledky sa dosahujú pri výsadbe sadiva s malými bielymi klíčkami. Patrí medzi odrody, ktoré je možné pestovať na všetkých typoch štruktúrnych pôd. Najlepšie výsledky dosahuje na stredne ťažkých ílovitých pôdach. Vňať je pomerne vysoká s vyšším počtom stoniek, preto doporučujeme včasnú pravidelnú preventívnu ochranu proti plesni zemiakovej. Vhodným prípravkom na bio báze je Controlphyt Cu. Dobre reaguje na závlahu. Vivaldi je citlivé na nedostatok mikroelementov - najmä horčíka Mg a mangánu Mn. Tieto mikroelementy napomáhajú udržať rastlinu v dobrej kondícii. Aplikujeme ich na list spolu s prípravkami proti plesni zemiakovej. Mangán najlepšie pred kvitnutím a horčík po kvitnutí rastlín.

Pozitívna vlastnosť: Vysoká úroda pri skorom zbere s veľmi dobrou skladovateľnosťou.

Sadbové zemiaky Annabelle 

Skoré

Odroda: Skorá
Varný typ: A
Pôvod: Holandsko
Balenie: 1,1 kg minihľuzy

Skvelý zemiak do šalátov – hľuzy sa nerozvárajú - s hladkou šupkou, má vyrovnaný tvar, vhodný na pranie. Napriek hladkej šupke, hľuzy nie sú náchylné na mechanické poškodenie. Pri zbere odroda potvrdila vyššiu odolnosť proti chrastavitosti obyčajnej, strednú odolnosť proti koreňomoru ľuľkovému na hľuzách. 

Pozitívna vlastnosť: Hľuzy sa nerozvárajú - veľmi atraktívna šupka.

Sadbové zemiaky Campina

Skoré

Odroda: Skorá
Varný typ: AB
Pôvod: Solana GmbH & Co. KG Hamburg
Balenie: 10 kg 

Rajonizácia pre všetky oblasti Slovenska. Je to odroda s hladkou šupkou, nerozváraná, vynikajúcej chuti, veľmi vysoký výnos. Je určená aj na pestovanie v ekologickom poľnohospodárstve. Vysoká odolnosť voči plesni hľúz. Farba dužiny a šupky je žltá s hladkým povrchom. Po uvarení netmavne. Odroda je určená hlavne pre biotrh. Na ošetrenie proti pásavke zemiakovej odporúčame účinný bioinsekticíd NeemAzal T/S.

Pozitívna vlastnosť: Odroda je určená hlavne pre biopestovateľov.

Sadbové zemiaky Elfe 

Skoré

Odroda: skorá
Varný typ: B
Pôvod: Nemecko
Balenie: 5 kg, 25 kg 

Skorá konzumná odroda s výbornou chuťou, s pevnejšou konzistenciou, veľmi vhodná aj na lúpanie a balenie (zemiak netmavne). Varný typ B. Elfe je veľmi výnosná a pre svoje vlastnosti aj dobre predajná. Hľuzy sú atraktívne - oválne až dlho oválne s plytkými očkami, jemnou šupkou, sýto žltou dužinou. Elfe v sebe zjednocuje vysoký výnos s lákavou kvalitou hľúz - obohacuje sortiment zemiakov na balenie svojou výbornou konzumnou kvalitou a nízkym sklonom k vadám hľúz.

Pozitívna vlastnosť: Tento zemiak parti medzi veľmi výnosné odrody s vysokým podielom tržných hľúz.

Sadbové zemiaky Esmee

Skoré

Odroda: skorá
Varný typ: B
Pôvod: Holandsko
Balenie: 1,2 kg minihľuzy, 5 kg

Tvar má oválno-dlhý, farba šupky je červená so žltou dužinou. Odolnosť tejto odrody na choroby veľmi dobrá na hľuzách aj na nadzemnej časti. 

Pozitívna vlastnosť: Veľmi dobrá odolnosť voči chrastavitosti.

Sadbové zemiaky Malvína

Skoré konzumné

Odroda: Skorá konzumná
Varný typ: B
Pôvod: Slovensko
Balenie: 5 kg, 25 kg

Hľuzy sú vhodné najmä ako prílohové zemiaky, ale aj na prípravu pečených zemiakov a šalátov. Po uvarení sú pevnej konzistencie, netmavnú. Sú dlho-oválneho tvaru s jemnou žltou šupkou, plytkými očkami a žltou dužinou. Odroda MALVINA má výbornú dynamiku tvorby veľkostne a tvarovo vyrovnaných hľúz. Je stredne odolná proti napadnutiu plesňou zemiakovou a mechanickému poškoneniu, a odolná proti napadnutiu chrastavitosťou obyčajnou.

Pozitívna vlastnosť: Univerzálne použitie, veľmi atraktívny tvar hľúz, vynikajúca jemná chuť, vhodná na pranie.

Sadbové zemiaky Marabel 

Skoré konzumné

Odroda: Skorá
Varný typ: BA
Pôvod: Nemecko
Balenie: 5 kg, 25 kg

Skorá konzumná odroda sadbových zemiakov s veľmi dobrou chuťou. Hľuzy sú oválne, šupka hladká a svetlá, očká plytké, dužina žltá. S ohľadom na vysoký počet nasadených hľúz dáva vysoké výnosy. Tieto zemiaky sú veľmi vhodné na pranie a lúpanie. Zemiak je varný typ BA. Marabel je veľmi výnosná a dobre predajná. Odroda je rezistentná proti napadnutiu háďatkom zemiakovým, odolná proti šediveniu dužiny. Veľmi odolná vírusom A a Y , voči háďatku Ro1 +4. Táto odroda sadbových zemiakov má vysokú odolnosť voči chrastavitosti, hrdzi, voči černeniu i mechanickému poškodeniu. Marabel dáva prednosť lepším pôdam, s dostatkom živín a pravidelnou závlahou. 


Pozitívna vlastnosť: S ohľadom na vysoký počet nasadených hľúz dáva vysoké výnosy.

Sadbové zemiaky PRINCESS 

Skoré

Odroda: Skorá
Varný typ: A
Pôvod: Solana GmbH & Co. KG Hamburg
Balenie: 10 kg

Skorá šalátová odroda, varný typ A, vegetačná doba cca 125 dní, farba šupky žltá, dužina sýtožltá. Nasadzuje pekné vyrovnané oválne hľuzy, vysoko úrodná (cca 13-18 hľúz pod trsom). Vyžaduje pravidelnú zálievku a dostatočnú výživu. Vysoko odolná voči chorobám, vhodná na dlhodobé skladovanie.

Pozitívna vlastnosť: Nasadzuje pekné a vyrovnané oválne hľuzy.

Sadbové zemiaky Sunita 

Skoré

Odroda: Skorá
Varný typ: AB
Pôvod: Holandsko
Balenie: 1,1 kg minihľuzy

Holandská odroda SUNITA je vhodná pre rôzne pestovateľské podmienky. Táto a aj ďalšie pozitvne vlastnosti patria k úspešným výsledkom kríženia odrôd Marabel a Carrera. Je to skorá konzumná odroda varného typu AB, ktorá má veľmi pekné vyrovnané oválne hľúzy, so žltou šupkou, plytkými očkami a tmavožltou dužinou. Sunita sa vyznačuje lahodnou chuťou a vysokou úrodnosťou. Je výborná na pranie. Jej výhodou je dlhá doba skladovania. Počet hľúz je 9 až 11. Je odolná proti háďatku zemiakovému patotypu Ro1. Je stredne citlivá na SENCOR.

Pozitívna vlastnosť: Vhodná pre rôzne pestovateľské podmienky s vysokou úrodnosťou.

Sadbové zemiaky Violet Queen 

Skoré

Odroda: Skorá
Varný typ: AB
Pôvod: Holandsko
Balenie: 1,1 kg minihľuzy

Sú horúcou tohtoročnou novinkou medzi fialovými zemiakmi, nielen pre jej krásne fialové zafarbenie ale aj pre unikátnu chuť. Pôvodom holandská odroda sa výborne hodí do kuchyne na priamy konzum ale aj na uskladnenie. Tieto zemiaky sa hodia na varenie, výrobu kaše alebo výrobu zemiakových lupienkov. Je varný typ AB, obsahuje 17 % sušiny. Veľmi zaujímavé je jej zloženie nutričných látok. Fialova šupka i dužina sú bohatým zdrojom antokyánov, ktoré sú významné antioxidanty. Pôsobia blahodarne na kardiovaskulárny systém, znižujú výskyt určitých druhov rakoviny, hladinu cholesterolu, zlepšujú funkciu zraku a pozitívne ovplyvňujú najmä ochranné procesy v organizme. 

Pozitívna vlastnosť: Fialová šupka i dužina sú bohatým zdrojom antokyanínov - významných antioxidantov.

Sadbové zemiaky Wega 

Skoré

Odroda: Skorá
Varný typ: B
Pôvod: Nemecko
Balenie: 5 kg

WEGA je skorá, konzumná odroda, prevažne pevný varný typ B, s vynikajúcimi konzumnými vlastnosťami a vysokou úrodou WEGA má veľmi vzhľadný tvar hľuzy, je krátko oválna až oválna s hladkou jemnou šupkou, sýtožltú farbu dužiny, je vhodná pre pranie a balenie. Má veľmi dobrú konzumnú hodnotu a mimoriadne nepatrné sfarbenie pri vare a za surova. Preto ju doporučujeme nielen pre využitie v domácnosti, ale aj pre výrobu polotovarov. Veľmi dobrá skladovateľnosť, stredný vegetačný pokoj. Atraktívne hľuzy odrody WEGA majú vďaka takmer nulovému sklonu k čiernej škvrnitosti a veľmi nepatrnej citlivosti voči poškodeniu tie najlepšie predpoklady pre bezproblémový zber a pre uplatnenie kvalitných zemiakov na trhu.  

Pozitívna vlastnosť: Veľmi dobrá skladovateľnosť a tie najlepšie predpoklady pre bezproblémový zber.

Sadbové zemiaky Agria

Stredne skoré až neskoré konzumné

Odroda: Stredne skorá až stredne neskorá odroda
Varný typ: B-BC, vhodné na priamu spotrebu, prípravu hranoliek, chipsov, ale aj na bežný konzum
Pôvod: Nemecko
Balenie: 1,2 kg a 3,5 kg minihľuzy, 5 kg, 25 kg

Patrí medzi najžiadanejšie odrody sadbových zemiakov na Slovensku, v Česku i Nemecku. Zemiaky majú oválny tvar a veľmi veľké hľuzy, dužina je tmavožltá, vysoko úrodná. Agria si zachováva výbornú kvalitu konzumu až do jari.  
Dužina je výrazne žltá, obzvlášť po uvarení farebne stála. Vykazuje vysoký výnos, na niektorých lokalitách má sklon ku chrastavitosti hľúz. Plochy, ktoré majú sklon k vytváraniu chrastavitosti, sa neodporúčajú. K dobrému nasadeniu hľúz možno odporučiť včasné zavlažovanie.

Pozitívna vlastnosť: Výborná chuť. Agria si zachováva výbornú kvalitu konzumu až do jari.

Sadbové zemiaky Annalena

Stredne skoré

Odroda: Stredne skorá
Varný typ: A
Pôvod: Nemecko
Balenie: 5 kg, 25 kg

Annalena je stredne skorá šalátová odroda zemiakov s veľmi dobrou konzumnou kvalitou. Jej hľuzy sú mimoriadne vyrovnané, oválne až dlhooválne, vhodné na balenie. Má atraktívny tvar, žltú farbu šupky i dužiny s vysokým výnosom a dlhodobým skladovaním. Jej vnútorná kvalita je zárukou veľmi dobrého odbytu s predpokladaným záujmom u pestovateľov. Táto odroda je mierne náchylná na Metribuzín, preto je postemergentná aplikácia herbicídov nevhodná.

Pozitívna vlastnosť: Šalátová odroda s vysokým výnosom a dlhodobým skladovaním.

Sadbové zemiaky CONNECT - na pestovanie BIO 

Stredne skoré - neskoré

Odroda: Stredne skorá - neskorá
Varný typ: BC
Pôvod: DEN HARTIGH BV
Balenie: 10 kg,

Stredne skorá - neskorá odroda predurčená na ekologické pestovanie a absolútne nenáročná! Vegetačná doba cca 135-145 dní podľa zásobenosti vlahou a dusíkom. Varný typ BC ,farba šupky a dužiny žltá, kríženec známej odrody SATINA. Tvorí veľké guľatooválne hľuzy, počet hľúz pod trsom 14-16 ks nasadených hlbšie. Odolná voči vysokým teplotám, suchu, má robustnú vňať, dobre si poradí s burinami a suchom. Minimálne náchylná na pleseň. Poskytuje stredne vysoké úrody. Skladovanie veľmi dobré. Na ošetrenie proti pásavke zemiakovej odporúčame účinný bioinsekticíd NeemAzal T/S.

Pozitívna vlastnosť: Odroda predurčená na ekologické pestovanie a absolútne nenáročná!

Sadbové zemiaky Laura 

Stredne skoré

Odroda: stredne skorá
Varný typ: B
Pôvod: Nemecko
Balenie: 5 kg, 25 kg

Laura je stredne skorá konzumná odroda s červenou šupkou. Varný typ B. Hľuzy má oválne až dlhé s hladkou červenou šupkou s plytkými očkami. Zemiaky sú prevažne pevnej konzistencie, ľahko múčnaté so sýtožltou farbou dužiny a s príjemnou chuťou. Po uvarení netmavne.   Odroda je vhodná na priamy konzum aj  na spracovanie, napr. na hranolky, lúpanie, atď. Laura kladie stredne vysoké nároky na pôdu a zásobovanie vodou. Na postemergentnú aplikáciu Sencoru je slabo citlivá. Má dobrú odolnosť voči chorobám, ale napriek tomu odporúčame pravidelný postrek proti plesni zemiakovej. Laura sa dobre skladuje. Dobrá skladovateľnosť hľúz zaisťuje vysokú kvalitu až do neskorej jari.

Pozitívna vlastnosť: Dužina žltej farby si udržuje chuť po celý rok.

Sadbové zemiaky Megan 

Stredne skoré konzumné

Odroda: Stredne skorá, konzumná
Varný typ: B
Pôvod: Slovensko
Balenie: 5 kg, 25 kg

Hľuzy sú vhodné najmä ako prílohové zemiaky, ale aj na prípravu pečených a opekaných zemiakov. Patria k varnému typu B, po uvarení sú pevnej konzistencie, slabo múčnaté, netmavnú. Sú oválneho tvaru so žltou šupkou, plytkými očkami a sýtožltou dužinou. Odroda MEGAN dosahuje vysoké úrody s úrodovým potenciálom 70-75 t.ha-1, ktoré sú najvyššie v sortimente odrôd pestovaných na Slovensku. Má priemernú dynamiku tvorby hľúz, ktoré sú veľkostne vyrovnané. Je odolná proti napadnutiu plesňou zemiakovou a stredne odolná proti napadnutiu chrastavitosťou obyčajnou a mechanickému poškodeniu.

Pozitívna vlastnosť: Univerzálne použitie, vynikajúca chuť, nadpriemerné úrody.

Sadbové zemiaky Mozart

Stredne skoré

Odroda: stredne skorá
Varný typ: B
Pôvod: Holandsko
Balenie: 1,1 kg minihľuzy

MOZART – Odroda s veľkými oválnymi hľuzami so svetložltou dužinou a červenou šupkou . Vhodná na konzumné účely. Tieto sadbové zemiaky veľmi dobre znášajú sucho a teplo, dávajú stabilné úrody. Dobre sa skladujú.

Pozitívna vlastnosť: Odolná proti obyčajnej chrastavitosti a mechanickému poškodeniu.

Sadbové zemiaky Mulberry Beauty 

Stredne skoré

Odroda: Stredne skorá
Varný typ: A
Pôvod: Holandsko
Balenie: 1,1 kg minihľuzy

Mulberry Beauty je vyšľachtená z odrody Magenta Love, čím je horúcou tohtoročnou novinkou medzi farebnými zemiakmi, nielen pre jej krásne zafarbenie ale aj jej unikátnu chuť. Hľuzy sú väčšieho priemeru ako sme zvyknutý pri perupas zemiakoch, čo je ďalším plus pre túto odrodu. Pôvodom holandská odroda sa výborne sa hodí do kuchyne na priamy konzum ale aj na uskladnenie. Tieto zemiaky sa hodia sa na varenie, výrobu kaše alebo výrobu zemiakových lupienkov. Je varný typ A , obsahuje 17 % sušiny. Veľmi zaujímavé je jej zloženie nutričných látok. Nádherná červená šupka i dužina sú bohatým zdrojom antokyánov, ktoré sú významné antioxidanty. Pôsobia blahodarne na kardiovaskulárny systém, znižujú výskyt určitých druhov rakoviny, hladinu cholesterolu, zlepšujú funkciu zraku a pozitívne ovplyvňujú najmä ochranné procesy v organizme. 

Pozitívna vlastnosť: Nádherná červená šupka, šalátový tvar hľúz, skorosť, dobrá úroda a dobre sa umýva.

Sadbové zemiaky Picasso – 

Stredne skoré

Odroda: stredne skorá
Varný typ: B
Pôvod: Holandsko
Balenie: 1,2 kg minihľuzy

Picasso patrí medzi výnimočné odrody na skladovanie - veľmi dobrá. Pravidelné, veľké, dlho-oválne hľuzy dopĺňa žltá šupka s červenými očkami a svetlo žltou dužinou. Kombináciou týchto vlastností dosahujú dobré chuťové vlastnosti. Výborná odolnosť na chrastovitosť, pleseň i vírusové ochorenia. Minimálna citlivosť na mechanické poškodenie pri zbere.

Pozitívna vlastnosť: Odolné voči chorobám s vynikajúcou skladovateľnosťou.

Sadbové zemiaky Spinela 

Stredne skoré konzumné

Odroda: Stredne skorá, konzumná
Varný typ: B
Pôvod: Slovensko
Balenie: 5 kg, 25 kg

Hľuzy sú vhodné ako najmä ako prílohové zemiaky, ale aj na prípravu pečených zemiakov. Patria k varnému typu B, po uvarení pevnej konzistencie, slabo múčnaté, netmavnú. Sú oválneho tvaru s červenou šupkou, plytkými očkami a sýto žltou dužinou. Odroda SPINELA dosahuje vysoké úrody s úrodovým potenciálom 65-70 t.ha-1. Má dobrú dynamiku tvorby hľúz, ktoré sú veľkostne vyrovnané. Je odolná proti napadnutiu plesňou zemiakovou a stredne odolná proti napadnutiu chrastavitosťou obyčajnou a mechanickému poškodeniu. a má vynikajúcu chuť.

Pozitívna vlastnosť: Sýto žltá dužina, netmavne, vynikajúca chuť, vysoké úrody.

Sadbové zemiaky Soraya 

Stredne skoré

Odroda: Stredne skorá
Varný typ: B
Pôvod: Nemecko
Balenie: 5 kg, 25 kg

SORAYA je stredne skorá konzumná odroda s predpokladom vysokých výnosov. Vďaka svojmu guľato-oválnemu až oválnemu tvaru s hladkou šupkou a plytkými očkami je to zaujímavá odroda, s výbornou vnútornou kvalitou. SORAYA má žltú farbu dužiny a vysokú stabilitu sfarbenia, preto sa odporúča ako veľmi kvalitný konzumný zemiak, ktorý je obzvlášť vhodný pre gastronomické použitie, výrobky dennej spotreby a pre spracovanie. Varný typ B, kvalitný prílohový zemiak, s úplne minimálnymi tendenciami k tmavnutiu za surova a sfarbeniu po vare. SORAYA je ekologická odroda - vyžaduje o 30% menej N ako bežná odroda. Je vynikajúca na lúpanie. Veľmi dobrá skladovateľnosť, stredný až dlhý vegetačný pokoj.  

Pozitívna vlastnosť: Ekologická odroda s predpokladom vysokých výnosov a veľmi dobrou skladovateľnosťou.

Sadbové zemiaky Talentine 

Stredne skoré

Odroda: stredne skorá
Varný typ: B
Pôvod: Holandsko
Balenie: 1,1 kg minihľuzy

Odroda zemiakov vhodná do šalátov – hľuzy sa nerozvárajú. TALENTINE je atraktívna s hladkou a jasnou šupkou. Dlho oválne vyrovnané hľuzy majú žltú dužinu. Je to vysokoúrodná odroda. Vysoký počet hľúz pod trsom s dobrou skladovateľnosťou (dlhá dormancia).

Pozitívna vlastnosť: Vysokoúrodná s hladkou a jasnou šupkou.

Sadbové zemiaky Victoria

Stredne skoré

Odroda: stredne skorá
Varný typ: B
Pôvod: Holandsko
Balenie: 1,1 kg minihľuzy, 25 kg

Výkonná odroda zemiakov typu Agria s vyrovnanejšími hľuzami, ktoré neprerastajú a netrpia dutosťou. Oválne až dlho-oválne hľuzy majú žltú šupku a žltú dužinu. Je to stredne skorá odroda. Varný typ zemiakov B.
Najlepšie výsledky dosahuje pri výsadbe sadiva s malými bielymi klíčkami pod 5 mm. Viktórii viac vyhovujú hlinité pôdy. Rastliny majú silné, vzpriamené stonky. Má stredný počet hľúz pod trsom, ktoré sú veľkostne vyrovnané. Odroda kumuluje len nízke množstvo dusičnanov v hľuzách. Vyznačuje sa vynikajúcou konzumnou kvalitou. Približne od začiatku júla odporúčame aplikovať listové hnojivá s obsahom mangánu a horčíka spolu s fungicídmi proti plesni zemiakovej. Táto odroda sadbových zemiakov je stredne náchylná na chrastavitosť a pleseň na vňati. Výborne sa skladuje.
Victoria má dlhú dormanciu a strednú dominanciu. Akýkoľvek spôsob prípravy sadiva má pozitívny vplyv na klíčenie a vytvorenie dostatočného počtu stoniek. Odrode viac vyhovujú hlinité pôdy. Môže sa vysádzať aj do ľahkých pôd s výnimkou pôd náchylných na chrastavitosť. Počiatočný rast vňate je pomalší.

Pozitívna vlastnosť: Odroda kumuluje len nízke množstvo dusičnanov v hľuzách, vyznačuje sa vynikajúcou konzumnou kvalitou.

Sadbové zemiaky Jelly

Neskoré

Odroda: Neskorá
Varný typ: B
Pôvod: Nemecko
Balenie: 5 kg, 25 kg

Vyznačuje sa veľmi dobrou vnútornou kvalitou hľúz. Je to nová odroda vyšľachtená v Nemecku z odrody Marabel. Žltošupké hľuzy majú na povrchu plytké očká, farba dužiny je žltá. Hľuzy majú veľmi dobrú chuť, ktorá ich posúva medzi popredné miesta v chuťových vlastnostiach, preto patria medzi najžiadanejšie na trhu. Sú polopevnej konzistencie, majú strednú až mierne vyššiu múčnatosť, po uvarení netmavnú. Tvoria vysoký trs prechodného typu s hrubou hlavnou stonkou. Listy má stredne veľké, na ktorých vyrastajú veľké lístky s matným povrchom.

Pozitívna vlastnosť: Hľuzy majú veľmi dobrú chuť, ktorá ich posúva medzi popredné miesta v chuťových vlastnostiach.

Sadbové zemiaky Sunshine - NEDOSTUPNÉ !!! 

Veľmi skoré

Odroda: Veľmi skorá - skorá
Varný typ: BA
Pôvod: Nemecko
Balenie: 10 kg - NEDOSTUPNÉ !!!

Odroda excelentnej zemiakovej chuti, farba šupky sýto žltá, žiarivo hladká s vynikajúcim optickým vzhľadom. Poskytuje vysoké úrody, stredne veľkých vyrovnaných hľuz, 10-12ks pod trsom, ktoré sú dlho-oválne, varný typ BA. Vegetačná doba cca do 125 dní. Vzhľadom na tvar, kvalitu šupky a chuť, má aj vynikajúcu odolnosť voči hubovým chorobám a fyziologickým vadám na hľuzách je predurčená ako prémiová odroda na pranie, varenie a pečenie v šupke. Dobre sa skladuje. Použitie SENCORu po vzídení max. 250gr/ha ! Resp. radšej využiť iný herbicíd -napr.TITUS

Pozitívna vlastnosť: Vysoké úrody vyrovnaných hľuz s vysokou odolnosťou voči hubovým chorobám a fiziologickým vadám.

Sadbové zemiaky Agila - NEDOSTUPNÉ !!!  

Skoré

Odroda: Skorá
Varný typ: AB
Pôvod: Nemecko
Balenie: 5 kg 

AGILA je skorá šalátová odroda s vysokým výnosom. Hľuzy majú pravidelný podlhovasto oválnymi tvar s extrémne nízkym sklonom k šednutiu hľúz a k sfarbeniu v surovom stave. Rýchly a plynulý vývoj v rannom štádiu rastu. Veľmi dobrá skladovateľnosť. AGILA je nielen veľmi vhodná na pranie a balenie, ale má vynikajúce predpoklady na priemyselné lúpanie.  

Pozitívna vlastnosť: Vynikajúce predpoklady na priemyselné spracovanie s veľmi dobrou skladovateľnosťou.

Sadbové zemiaky Cardinia - NEDOSTUPNÉ !!!  

Skoré

Odroda: skorá
Varný typ: B
Pôvod: Nemecko
Balenie: 5 kg, 25 kg 

Skorá odroda s výbornou konzumnou kvalitou a vysokou úrodou tržných hľúz. Atraktívne oválne hľuzy sú vhodné na pranie a balenie. Má plytké očká a žltá farba dužiny, ktorá po uvarení netmavne. Cardinia má veľmi vysoký a istý výnos. Vyznačuje sa tiež dlhým obdobím kľudu, čo ju predurčuje na dlhodobé skladovanie. Cardinia je odolná voči háďatku zemiakovému Ro1, Ro4, rakovine zemiakovej, chrastavitosti, striebristosti, černaniu dužiny i mechanickému poškodeniu.

Pozitívna vlastnosť: Tento zemiak partí medzi veľmi výnosné odrody s vysokým podielom tržných hľúz.

Sadbové zemiaky Granada - NEDOSTUPNÉ !!!  

Skoré

Odroda: Skorá
Varný typ: BA
Pôvod: Solana GmbH & Co. KG Hamburg
Balenie: 10 kg 

Granada je stredne skorá, konzumná odroda s veľmi vysokými výnosmi. Varný typ BA. Má dlho-oválne hľuzy a atraktívnou žltou šupkou s veľmi plytkými očkami a svetložltou dužinou, ktorá po uvarení netmavne. Počet hľúz pod trsom je stredný až vyšší. Je vhodná aj na umývanie a balenie. Treba vyzdvihnúť jej vysokú odolnosť voči chrastavitosti, striebritosti a čiernej fľakatosti. Je vysoko odolná plesni na hľuzách, voči obrastaniu a praskaniu hľúz. Hľuzy sú výborne odolné voči mechanickému poškodeniu a má veľmi dobrú skladovateľnosť

Pozitívna vlastnosť: Odroda je určená hlavne pre biopestovateľov.

Sadbové zemiaky Antónia - NEDOSTUPNÉ !!!  

Stredne skoré

Odroda: Stredne skorá
Varný typ: A
Pôvod: Nemecko
Balenie: 5 kg, 25 kg 

Odroda ANTONIA je novinkou medzi šalátovými zemiakmi varného typu A. Vyznačuje sa lahodnou chuťou, vysokou výnosnosťou, dlhou dobou skladovateľnosti (až do neskorej jari), čím spĺňa požiadavky na balenie a dobré obchodovanie. Hľuzy sú guľato-oválne so žltou šupkou a žltou dužinou. Antónia uprednostňuje dobre pripravené pôdy s pravidelnou závlahou. Táto odroda sadbových zemiakov je vďačná za harmonické hnojenie. Vzhľadom k vyššiemu nasadeniu hľúz pod kopcom odporúčame spon v riadku 32 až 34 cm. 

Pozitívna vlastnosť: Hľuzy sa nerozvárajú - veľmi atraktívna šupka.

Sadbové zemiaky Arlet - NEDOSTUPNÉ !!! 

Stredne skoré konzumné

Odroda: Stredne skorá, konzumná
Varný typ: B-B/A
Pôvod: Slovensko
Balenie: 5 kg, 25 kg 

Hľuzy sú vhodné ako prílohové zemiaky a na prípravu šalátov. Po uvarení sú pevnej konzistencie, netmavnú. Sú dlho-oválneho tvaru so žltou šupkou, plytkými modrými očkami a žltou dužinou. Odroda ARLET má dobrú dynamiku tvorby veľkostne vyrovnaných hľúz. Je stredne odolná proti napadnutiu plesňou zemiakovou a odolná proti napadnutiu chrastavitosťou obyčajnou a mechanickému poškodeniu. Je odolná proti háďatku zemiakovému.

Pozitívna vlastnosť: Univerzálne použitie, veľmi atraktívny tvar hľúz

Sadbové zemiaky Nicola - NEDOSTUPNÉ !!!  

Stredne skoré

Odroda: stredne skorá
Varný typ: AB
Pôvod: Holandsko
Balenie: 1,2 kg minihľuzy

Sadbové zemiaky Nicola patria medzi stredne skoré konzumné odrody s vynikajúcimi konzumnými vlastnosťami a pevnou konzistenciou. Je to šalátový druh zemiakov, varného typu AB. Zemiaky odrody Nicola majú oválne hľuzy, žltú dužinu s hladkou šupkou. Tieto sadbové zemiaky sú dobre odolné voči hubovým chorobám a odvďačia sa aj v horších pôdnych podmienkach. 

Pozitívna vlastnosť: Odolné voči hubovým chorobám s vynikajúcimi konzumnými vlastnosťami.

Sadbové zemiaky Rafaela - NEDOSTUPNÉ !!!  

Stredne skoré

Odroda: Stredne skorá
Varný typ: AB
Pôvod: Solana GmbH & Co. KG Hamburg
Balenie: 10 kg 

je stredne skorá odroda, zaradená do varného typu AB. Tvar hľuzy je oválny a až nadpriemerne veľký, so žltou hladkou šupkou, s plytkými očkami a žltou dužinou. Dosahuje nadpriemerne vysoký výnos. Je odolná voči mokrej hnilobe, a chrastavitosti. Je vhodná na umývanie a tiež sa veľmi dobre skladuje. Overená a obľúbená odroda pestovaná na Slovensku už viac rokov.

Pozitívna vlastnosť: Nadpriemerne veľký tvar hľuzy s vysokým výnosom.

Sadbové zemiaky Toscana - NEDOSTUPNÉ !!!  

Stredne skoré

Odroda: Stredne skorá
Varný typ: AB
Pôvod: Solana GmbH & Co. KG Hamburg
Balenie: 10 kg 

stredne skorá odroda, pevného varného typu, výborná na skladovanie, s vysokým výnosom a vynikajúcou chuťou. Presvedčí svojou žltou a hladkou dužinou, vhodnou na umývanie a jednotné triedenie. Vysoká odolnosť voči čiernej škvrnitosti, hnilobe hľúz, čiernej nohe, Rizoctonii.

Pozitívna vlastnosť: Vysoká odolnosť voči chorobám s vysokým výnosom.

Nech vám nič neujde

Najnovšie informácie a novinky v biologickej ochrane Vašej záhrady, priamo na Váš mail.

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.