Napredujeme v biologickej ochrane rastlín

Sadbové zemiaky Marabel

7,90 s DPH / ks 7,18 € bez DPH / ks
Na sklade
Marabel predstavuje skorú odrodu zemiakov, ktorá vyniká svojou chuťou. Varný typ BA. Je odolná voči A a Y vírusu a voči háďatku. Dáva vysoké úrody.
Obj. čislo:
369
Farba dužiny
žltá
Varný typ
AB
Skladovateľnosť
dobrá
Tvar hľuzy
oválna
Farba šupky
žltá
Stupeň množenia
A (C1)
Krajina pôvodu
Nemecko
Ošetrenie hľúz
nemorené
Kalibrácia hľúz
35/55

Sadbové zemiaky Marabel

Skorá odroda Marabel

Zemiaky skorej konzumnej odrody majú veľmi dobrú chuť. Hľuzy sú oválne, šupka hladká a svetlá, očká plytké, dužina žltá. S ohľadom na vysoký počet nasadených hľúz dáva vysoké výnosy. Tieto sadbové zemiaky sú veľmi vhodné na pranie a lúpanie. Zemiak je varný typ BA. Marabel je veľmi výnosná a dobre predajná. Odroda je rezistentná proti napadnutiu háďatkom zemiakovým, odolná proti šednutiu dužiny.

Marabel má strednú dobu pokoja, ak sa neobjavia 3 týždne pred sadením žiadne špičky klíčkov v očkách, musia byť hľuzy stimulované teplotným šokom (20 ° C po 2-4 dni). Potom je potrebné hľuzy skladovať v suchom, vzdušnom a chladnom prostredí do doby sadenia. Optimálna veľkosť pevných klíčkov je 1-2 mm. Takto pripravená sadba môže byť vysadená. Pre nestimulovanou sadivo treba počkať na vyššiu teplotu pôdy (aspoň 8 ° C).

Odolnosť odrody Marabel

Veľmi odolná A a Y vírusu, voči háďatku Ro 1 +4. Táto odroda sadbových zemiakov má vysokú odolnosť voči chrastavitosti, hrdzi, voči černeniu i mechanickému poškodeniu. Plesni na hľuzách je možné zamedziť predovšetkým plánovaným zničením vňate. Porast musí byť 3 týždne pred zberom plne zničený. Marabel dáva prednosť lepším pôdam, s dostatkom živín a pravidelnou závlahou. Pozitívna vlastnosť: S ohľadom na vysoký počet nasadených hľúz dáva vysoké výnosy.

Pre zabezpečenie dostatku živín odporúčame pridať do zálievky alebo postreku na list biohnojivo Agriful.

Využite zľavu, ktorú dávame na nákup postrekov pre ochranu proti chorobám listov.

 


 

Parametre

Farba dužiny žltá
Varný typ AB
Skladovateľnosť dobrá
Tvar hľuzy oválna
Farba šupky žltá
Stupeň množenia A (C1)
Krajina pôvodu Nemecko
Ošetrenie hľúz nemorené
Kalibrácia hľúz 35/55

Nech vám nič neujde

Najnovšie informácie a novinky v biologickej ochrane Vašej záhrady, priamo na Váš mail.

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.