Napredujeme v biologickej ochrane rastlín

Sadbové zemiaky Laura

5,20 s DPH / ks 4,73 € bez DPH / ks
VYPREDANÉ
Sadbové zemiaky- Laura sú strede skoré s červenou šupkou. Varný typ B predurčuje túto odrodu na prípravu hranoliek. Dobrá skladovateľnosť hľúz zaisťuje vysokú kvalitu až do neskorej jari.
Obj. čislo:
297
Farba šupky
červená
Tvar hľuzy
dlhooválny
Krajina pôvodu
Nemecko
Farba dužiny
žltá
Varný typ
B
Stupeň množenia
A (C1)
Skladovateľnosť
veľmi dobrá

Sadbové zemiaky Laura

Laura- sadbové zemiaky

Stredne skorá konzumná odroda varného typu B. Hľuzy oválneho tvaru s červenou šupkou, plytkými očkami a sýto žltou dužinou. Veľkostne vyrovnané hľuzy sú vhodné ako prílohové zemiaky.

Rady pre pestovateľa odrody Laura

Laura kladie stredné nároky na pôdne stanovište a pôdnu vlhkosť. Vysokú tržnú úrodu možno zaistiť rovnomerným zásobením porastu vodou a živinami. Spinelu sa doporučuje sadiť s odstupmi v riadku 32 – 34 cm. Vyznačuje sa dlhým obdobím kľudu, neklíči v sklade.

Napriek veľmi dobrej poľnej odolnosti doporučujeme pravidelný postrek proti plesni zemiakovej. Pre riešenie a prevenciu pred týmto ochorením použite Controlphyt PK.


Využite zľavu, ktorú dávame na nákup postrekov pre ochranu proti chorobám listov.


 

Parametre

Farba šupky červená
Tvar hľuzy dlhooválny
Krajina pôvodu Nemecko
Farba dužiny žltá
Varný typ B
Stupeň množenia A (C1)
Skladovateľnosť veľmi dobrá

Nech vám nič neujde

Najnovšie informácie a novinky v biologickej ochrane Vašej záhrady, priamo na Váš mail.

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.