Napredujeme v biologickej ochrane rastlín

Sadbové zemiaky Laura

5,00 s DPH / ks 4,55 € bez DPH / ks
Február 2022
Sadbové zemiaky- Laura sú strede skoré s červenou šupkou. Varný typ B predurčuje túto odrodu na prípravu hranoliek. Dobrá skladovateľnosť hľúz zaisťuje vysokú kvalitu až do neskorej jari.
Obj. čislo:
297
Tvar hľuzy
dlhooválny
Krajina pôvodu
Nemecko
Farba dužiny
žltá
Varný typ
B
Stupeň množenia
A (C1)
Skladovateľnosť
veľmi dobrá
Farba šupky
červená

Sadbové zemiaky Laura

Spinela - sadbové zemiaky

Stredne skorá konzumná odroda varného typu B. Hľuzy oválneho tvaru s červenou šupkou, plytkými očkami a sýto žltou dužinou. Veľkostne vyrovnané hľuzy sú vhodné ako prílohové zemiaky.

Rady pre pestovateľa odrody Spinela

Spinela kladie stredné nároky na pôdne stanovište a pôdnu vlhkosť. Vysokú tržnú úrodu možno zaistiť rovnomerným zásobením porastu vodou a živinami. Spinelu sa doporučuje sadiť s odstupmi v riadku 32 – 34 cm. Vyznačuje sa dlhým obdobím kľudu, neklíči v sklade.

Napriek veľmi dobrej poľnej odolnosti doporučujeme pravidelný postrek proti plesni zemiakovej. Pre riešenie a prevenciu pred týmto ochorením použite Controlphyt PK.


Využite zľavu, ktorú dávame na nákup postrekov pre ochranu proti chorobám listov.


 

Parametre

Tvar hľuzy dlhooválny
Krajina pôvodu Nemecko
Farba dužiny žltá
Varný typ B
Stupeň množenia A (C1)
Skladovateľnosť veľmi dobrá
Farba šupky červená

Nech vám nič neujde

Najnovšie informácie a novinky v biologickej ochrane Vašej záhrady, priamo na Váš mail.

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.