Napredujeme v biologickej ochrane rastlín

Sadbové zemiaky Georgina

5,50 s DPH / ks 5 € bez DPH / ks
VYPREDANÉ pre r. 2023
Odroda Georgina patrí medzi stredne skoré odrody. Má veľmi dobrú odolnosť voči plesni zemiakovej a dobrú odolnosť voči chrastavitosti, hrdzavitisti a černaniu dužiny.
Obj. čislo:
24236
Stupeň množenia
A(C1)
Skladovateľnosť
dobrá
Farba šupky
žltá
Tvar hľuzy
dlhooválny
Krajina pôvodu
Slovensko
Farba dužiny
žltá
Varný typ
B

Sadbové zemiaky Georgina

Sadbové zemiaky odrody Georgina

Táto stredne skorá odroda zemiakov patrí do varného typu B. Po uvarení je Georgina pevnej konzistencie a netmavne. Hľuzy sú vhodné najmä ako prílohové zemiaky, ale aj na prípravu šalátov, pečených či opekaných zemiakov. Hľuzy sú guľatooválneho tvaru so žltou šupkou, plytkými očkami a sýto žltou dužinou. Georgina dosahuje vysoké úrody s vysokým podielom tržných, veľkostne vyrovnaných hľuz. Pre dosiahnutie takejto vysokej úrody je veľmi dôležitý prísun živín. Pre tento úkon odporúčame biohnojivo Agriful, ktoré môžete aplikovať počas vegetačnej doby niekoľko krát, či už postrekom alebo vo forme zálievky ku koreňom.

Odolnosť odrody Georgina

Je odolná proti napadnutiu plesňou zemiakovou a stredne odolná proti napadnutiu chrastavitosťou obyčajnou a mechanickému poškodeniu. Napriek veľmi dobrej odolnosti treba pravidelný postrek proti plesni zemiakovej v normálnom postrekovom slede. Georgina sa vyznačuje svojou vysokou univerzálnosťou, vynikajúcou chuťou, vysokými úrodami a veľkostne vyrovnanými hľuzami.


 

Parametre

Stupeň množenia A(C1)
Skladovateľnosť dobrá
Farba šupky žltá
Tvar hľuzy dlhooválny
Krajina pôvodu Slovensko
Farba dužiny žltá
Varný typ B

Nech vám nič neujde

Najnovšie informácie a novinky v biologickej ochrane Vašej záhrady, priamo na Váš mail.

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.