Napredujeme v biologickej ochrane rastlín

Sadbové zemiaky Jelly

VYPREDANÉ pre rok 2024
Veľmi chutná odroda Jelly je stredne skorá odroda s dobrou vnútornou kvalitou hľúz. Pod trsom vytvára 8 až 12 oválnych zemiačikov. Jelly je stredne až vyššie odolná voči plesni zemiakovej.
Obj. čislo:
23702
Farba dužiny
žltá
Varný typ
B
Skladovateľnosť
dobrá
Tvar hľuzy
oválny
Farba šupky
žltá
Stupeň množenia
A
Krajina pôvodu
Slovensko/Nemecko
Ošetrenie hľúz
nemorené
Kalibrácia hľúz
35/55

Sadbové zemiaky Jelly

Sadbové zemiaky Jelly 

Jelly je neskorá odroda s varným typom B. Vyznačuje sa veľmi dobrou vnútornou kvalitou hľúz. Je to nová odroda pochádza zo šľachtenia v Nemecku, z odrody Marabel.
Žltošupkaté hľuzy majú na povrchu plytké očká, farba dužiny je žltá. Hľuzy sa vyznačujú veľmi dobrou chuťou, čo ich posúva medzi popredné miesta v chuťových vlastnostiach, preto patria medzi najžiadanejšie na trhu.
 
Sú polopevnej konzistencie, majú strednú až mierne vyššiu múčnatosť, po uvarení netmavnú.
Tvorí vysoký trs prechodného typu s hrubou hlavnou stonkou. Listy má stredne veľké, na ktorých vyrastajú veľké lístky s matným povrchom. V stredne veľkom súkvetí sú usporiadané malé biele kvety. Má pomalší rast vňate no pomerne dobrú dynamiku narastania hľúz. Pod mohutnou nadzemnou časťou sa vytvára stredný počet oválnych hľúz vyrovnaného väčšieho rastu v počte 8 až 12 kusov. Jelly je vďačná za harmonické hnojenie.
 

Odolnosť odrody Jelly

Jelly je slabo rezistentná k háďatku zemiakovému patotypu Ro1 a rakovine zemiakovej rase D1. Počas dvojročných skúšok sa na hľuzách nevyskytla žiadna chrastavitosť obyčajná.
Je stredne až vyššie odolná proti plesni zemiakovej na vňati a dobre odolná proti plesni na hľuzách. Je stredne odolná voči vírusovým chorobám. Napriek tomu sa odporúča pravidelný postrek proti plesni zemiakovej postrekom Controlphyt PK.
 
Súčasne pri aplikácii Controlphyt-u PK aplikujte aj Tecamin Max. Protistresový biostimulant, ktorý nielenže zregeneruje poškodené rastliny, ale zároveň ochráni rastliny pred stresom zo sucha, nízkej alebo vysokej teploty, či stresu z poškodenia bylí.


Využite zľavu, ktorú dávame na nákup postrekov pre ochranu proti chorobám listov.
 


 

Parametre

Farba dužiny žltá
Varný typ B
Skladovateľnosť dobrá
Tvar hľuzy oválny
Farba šupky žltá
Stupeň množenia A
Krajina pôvodu Slovensko/Nemecko
Ošetrenie hľúz nemorené
Kalibrácia hľúz 35/55

Nech vám nič neujde

Najnovšie informácie a novinky v biologickej ochrane Vašej záhrady, priamo na Váš mail.

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.