Napredujeme v biologickej ochrane rastlín

Sadbové zemiaky Anuschka

5,50 s DPH / ks 5 € bez DPH / ks
VYPREDANÉ pre r. 2023
Anuschka, veľmi skorá odroda zemiakov je vysoko akostná šalátová odroda príťažlivého tvaru s vysokým podielom tržných hľúz. Zaraďujeme do AB varného typu.
Obj. čislo:
319
Tvar hľuzy
guľatooválne
Krajina pôvodu
Nemecko
Farba dužiny
žltá
Varný typ
AB
Stupeň množenia
A (C1)
Skladovateľnosť
dobrá
Farba šupky
žltá

Sadbové zemiaky Anuschka

Veľmi skorá šalátová odroda Anuschka 

Veľmi skorá odroda Anuschka je vysoko akostná šalátová odroda príťažlivého tvaru s vysokým podielom tržných hľúz. Anuschka má výbornú chuť. Hľuzy majú peknú žltú šupku, sú príťažlivého vzhľadu, oválne s plytkými očkami. Tieto sadbové zemiaky sú veľmi vhodné na sadenie v skorom období. Jej pevná konzistencia dáva vysoký predpoklad uplatnenia na trhu i v kuchyni. Dužina je tmavožltá, po uvarení netmavne Tieto zemiaky zaraďujeme medzi varné typy AB. Anuschka uprednostňuje stredné až lepšie pôdy s rovnomerným zásobovaním vlahy a živinami. Pestovaním pod fóliou napomáhame skoršiemu zberu a vytvoreniu uzavretej šupky. Patrí medzi veľmi výnosné odrody s vysokým podielom tržných hľúz. Pozitívna vlastnosť: Vysoký počet nasadených hľúz dáva aj vysoké výnosy zemiakov. Pre dostatočné zásobenie živinami odporúčame počas rastu aplikovať hnojivo Agriful.

Anuschka má dlhú dobu vegetačného kľudu, preto sa vyznačuje dobrou skladovateľnosťou. Pred výsadbou je nutné odrodu Anuschka predklíčiť. 

Anuschka je veľmi dobre odolná

voči chrastavitosti, vírusovým chorobám, háďatku zemiakovému Ro1, 4 , stredne odolná voči plesni zemiakovej. 

Na ochranu pred chorobami odporúčame postrek Controlphyt PK.

Pestovateľské pokyny pre odrodu Anuschka:

Uprednostňuje stredné až lepšie pôdy s rovnomerným zásobením vlahou a živinami. Prednosť majú pôdy v dobrom kultúrnom stave. Vyvarujte sa lokalitám, kde je sklon k hrdzavitosti. Možnosť urýchlenia zberu vďaka predklíčeniu. Pestovanie pod fóliou podporuje jej schopnosť veľmi skorého zberu a dosiahnutia pevnej uzavretej šupky.

Pre veľmi skorý zber ju vysádzame s odstupmi v riadku 30 – 32 cm (43000 rastlín/ha pri medziriadkovej vzdialenosti 75 cm), pri neskorších termínoch hustejšie. Hĺbka sadenia štandardná. Všeobecne 3 – 4 dní pred výsadbou sa odporúča prebudiť tvorbu klíčkov vystavením vyšším teplotám.


Pre ochranu zemiakov a dosiahnutie dostatočnej úrody aplikujte ODPORÚČANÉ kombinácie produktov, ktoré máme v zľave.


 

Parametre

Tvar hľuzy guľatooválne
Krajina pôvodu Nemecko
Farba dužiny žltá
Varný typ AB
Stupeň množenia A (C1)
Skladovateľnosť dobrá
Farba šupky žltá

Nech vám nič neujde

Najnovšie informácie a novinky v biologickej ochrane Vašej záhrady, priamo na Váš mail.

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.