Napredujeme v biologickej ochrane rastlín

Múčnatka viniča

20,30 s DPH 16,92 € bez DPH
Na sklade
Kombinácia ekologických postrekov proti múčnatke na viniči.
Obj. čislo:
24290

Múčnatka viniča

Zbadali ste múčnatku na viniči?

 

Spolu s peronospórou je hospodársky najvýznamnejšou chorobou viniča. Napáda strapce, listy i letorasty viniča. Najväčšie škody spôsobuje pri skorom napadnutí mladých bobúľ, ktorých povrch stvrdne, zhnedne a ich pokožka často aj praská. Na povrchu dozrievajúcich bobúľ vzniká lúčovite sa rozrastajúca sieť hubových vláken pôvodcu ochorenia (Uncinula necator). Podobné príznaky možno pozorovať aj na letorastoch.

MOŽNOSTI OCHRANY: Proti múčnatke viniča sa dá úspešne bojovať len preventívnymi postrekmi, ktorými chránime predovšetkým mladé bobule. Za bežného priebehu počasia urobíme prvý postrek krátko pred kvitnutím, druhý ihneď po odkvitnutí a tretí 10 až 14 dní po odkvitnutí. V prípade dlhotrvajúceho suchého počasia v máji by sme mali prvý postrek urobiť už v poslednej dekáde mája. Prípravky Discus a Quadris sa majú aplikovať v bloku trikrát za sebou. Čísla v zátvorkách platia pre hrozno určené na výrobu vína.

Zdroj: Floraservis

 

Ako predísť a chrániť vinič pred múčnatkou?

 

Tecnokel S

je hnojivo s tiosíranovou formou síry, ktoré priamo zamedzuje vzniku múčnatiek na ovocných stromoch. Pri použití tohto hnojiva oceníte nielen účinok ale aj formu v ktorej sa nachádza. Tekutá forma uľahčuje prácu a skladovanie.

Fungicídny účinok je doplnený o radu ostatných výhod ako je:

 • Syntéza bielkovín
 • Zlepšenie vývoja rastlín
 • Zvýšenie dostupnosti živín z pôdy (P, Fe, Mn, Cu, Zn, B..),
 • Zvýšenie odolnosti voči chorobám cez podporu imunitného systému

 

Aplikácia a dávkovanie:

 • všeobecná koncentrácia 0,2 - 0,3 % (20 - 30 ml / 10l vody)

 

 

 

BorOil

Pôsobí nielen ako hnojivo, ale aj ako zmáčadlo, ktoré daný postrek roztiahne po celom povrchu listov.

Hnojivo BorOil v ošetrených rastlinách optimalizuje výživu rastlín bórom a tým zvyšuje množstvo a kvalitu výnosu plodín. BorOil obsahuje aj bioaktívne výťažky z kokosovníka, citrónovej trávy a citrusových plodov, ktoré posilňujú imunitný systém rastlín. Tieto prírodné výťažky zároveň zabezpečia vynikajúcu dostupnosť a absorpciu hnojiva, pretože zlepšia priľnavosť a rovnomerné nanesenie hnojiva po celej listovej ploche rastliny.

 

Účinná látka:

 • Bóretanolamín odpovedajúci 3,0 % bóru (B)
 • Bioaktívne zlúčeniny: Terpény z citrónovej trávy a citrusov spolu s mastnými kyselinami z kokosového oleja

 

Aplikácia a dávkovanie:

Záhradkári : 

 • 0,2 – 0,3% ( 20 - 30 ml / 10l vody) 

 

Veľkopestovatelia : UPOZORNENIE !

 • Pre zníženie rizika poškodenia včiel odporúčame aplikovať v mimoletovom čase včiel.
 • 2,0 – 5,0 litrov / ha (0,2-0,5 %)
 • 1,0 liter / ha (0,1 %) – použitie ako zmáčadlo
 • Aplikačnú dávku hnojiva rozmiešajte v malom množstve vody a vlejte do postrekovača naplneného vodou do polovice objemu.
 • Rozmiešajte a doplňte na požadovaný objem postrekovej kvapaliny, ktorá sa premiešava počas aplikácie.
 • V prípade tank-mixu pridávajte BorOil až ako poslednú zložku.

 

Miešateľnosť a odporúčanie:

BorOil sa nemôže použiť v tank-mixe spolu s prípravkami na ochranu rastlín, ktoré po rozpustení majú pH menšie ako 6. V prípade prípravkov obsahujúcich meď je možné miešať do dávky 0,5 kg medi. Pri miešaní hnojiva so sírou treba použiť dolnú hranicu oboch prípravkov a nepostrekovať pri vysokých teplotách. Pri predávkovaní môže byť hnojivo fytotoxické! Nepoužívajte viac ako 4 dávky po sebe v 10 - 14 dňových intervaloch)

Nech vám nič neujde

Najnovšie informácie a novinky v biologickej ochrane Vašej záhrady, priamo na Váš mail.

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.