Napredujeme v biologickej ochrane rastlín

Sadbové zemiaky Vivaldi 25 kg

27,50 s DPH / ks 25 € bez DPH / ks
NEDOSTUPNÉ pre rok 2023
Odroda Vivaldi sa vyznačuje žltou hladkou šupkou a svetložltou dužinou. Varný typ B zaraďuje odrody Vivaldi k prílohovým zemiakom. Zemiaky sú veľmi dobre skladovateľné.
Obj. čislo:
21220
Farba dužiny
svetložltá
Varný typ
B
Skladovateľnosť
dobrá
Farba šupky
žltá
Balenie
25
Tvar hľuzy
oválna

Sadbové zemiaky Vivaldi 25 kg

Odroda zemiakov Vivaldi 

Táto odroda sa vyznačuje žltou hladkou šupkou, veľmi plytkými očkami a svetložltou dužinou. Hľuzy sú oválneho, až dlhooválneho tvaru a majú veľmi dobrú vonkajšiu aj vnútornú kvalitu.
Počet hľúz pod trsom je stredný (11-15). Dáva vysoké úrody. Je to veľmi skorá odroda, varný typ B. Zemiaky sú veľmi dobre skladovateľné. Pri výsadbe predklíčenie nie je potrebné, ale lepšie výsledky sa dosahujú pri výsadbe sadiva s malými bielymi klíčkami. 

Odporúčania pre pestovateľa odrody Vivaldi

Dobre reaguje na závlahu. Vivaldi je citlivé na nedostatok mikroelementov - najmä horčíka Mg a mangánu Mn. Tieto mikroelementy pomáhajú udržať rastlinu v dobrej kondícii. Aplikujeme ich na list spolu s prípravkami proti plesni zemiakovej. Proti plesni zemiakov vám odporúčame použiť Controlphyt PK, ktorý svojím obsahom živín a prítomných látok brzdí rozvoj a zastavuje šírenie plesni. Mangán najlepšie pred kvitnutím a horčík po kvitnutí rastlín. 

Vivaldi je možné pestovať na všetkých typoch štruktúrných pôd. Najlepšie výsledky dosahuje na stredne ťažkých ílovitých pôdach. Rast vňate je dobrý. Je pomerne vysoká s vyšším počtom stoniek. Počas pestovania treba včas začať s ochranou porastu proti alternárii. Šetrný zber pomáha predísť neskoršiemu výskytu fuzáriovej hniloby hľúz.

Odolnosť odrody Vivaldi

Háďatko zemiakové  Stredne náchylná
Rakovinovec zemiakový

Odolná:  patotyp 1 Stredne: patotyp 2

Tabakový rattle vírus Odolná
Pleseň na vňati Stredne náchylná
Pleseň na hľuzách Slabo náchylná 
Obyčajná chrastavitosť Stredne náchylná
Prašná chrastavitosť Stredne náchylná

Pre ochranu zemiakov a dosiahnutie dostatočnej úrody aplikujte ODPORÚČANÉ kombinácie produktov, ktoré máme v zľave.

Parametre

Farba dužiny svetložltá
Varný typ B
Skladovateľnosť dobrá
Farba šupky žltá
Balenie 25
Tvar hľuzy oválna

Nech vám nič neujde

Najnovšie informácie a novinky v biologickej ochrane Vašej záhrady, priamo na Váš mail.

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.