Napredujeme v biologickej ochrane rastlín

Sadbové zemiaky Princess 10 kg

11 s DPH / ks 10 € bez DPH / ks
NEDOSTUPNÉ pre rok 2023
Princess je odroda zemiakov varného typu AB, vynikajúcej chuti s nízkou náchylnosťou voči černeniu pri varení. Má vysokú odolnosť voči mokrej hnilobe a plesni.
Obj. čislo:
10863
Varný typ
A
Stupeň množenia
A(C1)
Skladovateľnosť
stredná
Farba šupky
žltá
Balenie
10
Tvar hľuzy
oválne
Krajina pôvodu
Slovenská republika
Farba dužiny
žltá

Sadbové zemiaky Princess 10 kg

Odroda Princess

Skorá šalátová odroda pevného varného typu AB. Princess je vynikajúcej chuti a ma nízku náchylnosť k černeniu pri varení. Bielokvitnúca odroda zemiakov má stredne vysoký trs listového typu s tenkou stonkou. Menšie kvety sú umiestnené v stredne veľkom súkvetí. Kvitne so strednou intenzitou. Nasadzuje pomerne vysoký počet hľúz pod trsom ovalného tvaru na povrchu s plytkými očkami, žltou hladkou šupkou. Farba dužiny je žltá, v závislosti na lokalite až sýtožltá. Pre odrodu je typický nízky obsah škrobu v hľuzách, ktorý si zachováva aj v suchších rokoch, kedy mnohé iné odrody podliehajú rozvareniu. Je zaradená medzi skoré odrody ale v praxi o nej môžeme povedať, že patrí medzi odrody skoršie poloskoré. Vegetačnú dobu má približne 125 dní. Má pomerne dobrú dynamiku narastania hľúz. Počas rastu je mierne náchylná na sucho. Nasadzuje väčší počet hľúz, ktoré majú zvýšenú spotrebu vlahy a živín. Odporúčame chýbajúce živiny dopĺňať zálievkou biohnojiva Agriful. Ak je suchší rok, doplňte potrebnú vlahu dodatočnou závlahou, alebo ich pestujte v ťažších a mokrejších pôdach.

Odolnosť odrody Princess

Má vysokú odolnosť voči mokrej hnilobe, plesni vňate aj hľúz, hnedej škvrnitosti a chrastavitosti.


Pre ochranu zemiakov a dosiahnutie dostatočnej úrody aplikujte ODPORÚČANÉ kombinácie produktov, ktoré máme v zľave.


 

Parametre

Varný typ A
Stupeň množenia A(C1)
Skladovateľnosť stredná
Farba šupky žltá
Balenie 10
Tvar hľuzy oválne
Krajina pôvodu Slovenská republika
Farba dužiny žltá

Nech vám nič neujde

Najnovšie informácie a novinky v biologickej ochrane Vašej záhrady, priamo na Váš mail.

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.