Napredujeme v biologickej ochrane rastlín

Sadbové zemiaky Gala 5 kg

5,70 s DPH / ks 5,18 € bez DPH / ks
VYPREDANÉ pre.r 2023

GALA je skorý konzumný zemiak s vysokým podielom tvarovo vyrovnaných krásnych hľúz s dobrou konzumnou kvalitou, ktorú si zachováva aj počas skladovania.

Obj. čislo:
26344
Farba dužiny
žltá až sýto žltá
Varný typ
B, BA
Stupeň množenia
A (C1)
Skladovateľnosť
veľmi dobrá
Farba šupky
žltá
Tvar hľuzy
guľatooválna

Sadbové zemiaky Gala 5 kg

Úrodná odroda Gala

GALA je skorý konzumný zemiak s vysokým podielom tvarovo vyrovnaných krásnych hľúz, čím je táto odroda predurčená pre pranie a balenie. Dobrá konzumná kvalita odrody GALA zostáva zachovaná aj v priebehu skladovania. GALA má nepatrný sklon k sfarbeniu za surova, guľovito oválny tvar hľúz a plytké očká. Tieto skutočnosti ponúkajú dobré predpoklady aj pre priemyselné lúpanie. Vzhľadovo je veľmi atraktívna.

Odolnosť odrody Gala

Je odolná proti háďatku Ro1, Ro4 a výborne odolná proti vírusu Y.  Je vysoko odolná proti chrastavitosti, hnedej škvrnitosti, koreňomorke, černaniu stonky a hnilobe hľuz. Stredne odolná proti zvinutke a na pleseň vňate. Proti plesni sa odporúča sa odporúča preventívne ošetrenie hnojivom Controlphyt Cu, ktoré svojím unikátnym obsahom zastavuje toto hubové ochorenie.

Gala je vysoko úrodná odroda, na všetkých typoch ornej pôdy, v rôznych klimatických podmienkach dosahuje pri pestovaní vysoké úrody. Vzhľadom k jej vysokej vitalite, vysokej odolnosti proti chrastavitosti a extrémne nízkemu sklonu k otlačeniu, môže byť pestovaná aj v okrajových lokalitách pozemkov, málo vhodných na pestovanie zemiakov. Rovnomerné vzchádzanie a plynulý vývoj  listovej plochy a bohaté olistenie dáva možnosť dobrého zatienenia pôdy, ktorá bráni možnému sušeniu hrobkov. Aj v suchých rokoch využíva svoj úrodový potenciál lepšie ako porovnateľné odrody. To platí najmä v oblastiach, ktoré nemôžu byť zavlažované.

Výsadba zemiakov Gala

Odporúča sa použiť naklíčenú sadbu. Rovnomerné vzchádzanie, plynulé uzatváranie riadkov, primerané rozvinutie vňate, stredne vysoké trsy, typ olistenej stonky, polo vzpriamený trs. Biela farba kvetu, početnosť kvetov je však nepatrná. 


Využite zľavu, ktorú dávame na nákup postrekov pre ochranu proti chorobám listov.


 

Parametre

Farba dužiny žltá až sýto žltá
Varný typ B, BA
Stupeň množenia A (C1)
Skladovateľnosť veľmi dobrá
Farba šupky žltá
Tvar hľuzy guľatooválna

Nech vám nič neujde

Najnovšie informácie a novinky v biologickej ochrane Vašej záhrady, priamo na Váš mail.

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.