Napredujeme v biologickej ochrane rastlín

Sadbové zemiaky Annalena - 5 kg

5,50 s DPH / ks 5 € bez DPH / ks
VYPREDANÉ pre r. 2023
Sadbové zemiaky odrody Annalena majú dobrú konzumnú hodnotu, Hľuzy sú oválne až dlhooválne a mimoriadne vyrovnané.
Obj. čislo:
14005
Skladovateľnosť
dlhodobé skladovanie
Farba šupky
žltá
Balenie
5
Tvar hľuzy
Oválny
Farba dužiny
žltá
Varný typ
A

Sadbové zemiaky Annalena - 5 kg

Odroda Annalena

Je stredne skorá, šalátová odroda zemiakov s veľmi dobrou konzumnou kvalitou. Hľuzy sú oválne až dlhooválne a mimoriadne vyrovnané. Vhodné na balenie a ďalší predaj. Táto odroda má atraktívny tvar, žltú farbu šupky i dužiny. Dlhodobé skladovanie a vysoký výnos sú jej jednoznačné prednosti. Jej kulinárska a spracovateľská kvalita je zárukou veľmi dobrého odbytu s predpokladaným záujmom u pestovateľov. Táto odroda je mierne náchylná na Metribuzín, preto je postemergentná aplikácia herbicídov nevhodná. 

Pestovateľské pokyny:

Annalena má stredne nároky na stanovište s rovnomerným rozložením zrážok. Vysokú násadu hľúz je potrebné zabezpečiť zavlažovaním.

Rady, ako vysádzať zemiaky Annalena

Sadbové zemiaky odrody Annalena vysádzajte s odstupmi v riadku 28 – 30 cm (~46000 rastlín/ha pri medziriadkovej vzdialenosti 75 cm), hĺbka sadenia štandardná. Za účelom prebudenia klíčkov sa odporúča zvýšiť teplotu v sklade, kde máte zemiaky uložené aspoň 3 dni pred výsadbou. Je citlivá na odlomenie klíčkov. Odroda je veľmi zdravá vo vňati. Citlivosť na Metribuzin pred vzídením nie je známa, odporúčame vyhnúť sa aplikácií Metribuzínu po vzídení. Odporúča sa vykonať postrek proti plesni zemiakovej prostriedkom Controlphyt PK (podľa potreby a infekčnému tlaku).


Využite zľavu, ktorú dávame na nákup postrekov pre ochranu proti chorobám listov.


 

Parametre

Skladovateľnosť dlhodobé skladovanie
Farba šupky žltá
Balenie 5
Tvar hľuzy Oválny
Farba dužiny žltá
Varný typ A

Nech vám nič neujde

Najnovšie informácie a novinky v biologickej ochrane Vašej záhrady, priamo na Váš mail.

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.