Napredujeme v biologickej ochrane rastlín

Sadbové zemiaky Victoria 25 kg

33 s DPH / ks 30 € bez DPH / ks
VYPREDANÉ pre r. 2023
Victoria, je odroda zemiakov s vynikajúcou konzumnou kvalitou. Výborne sa skladuje. Varný typ B hovorí o vhodnosti zemiakov ako príloha k jedlám.
Obj. čislo:
11105
Varný typ
B
Stupeň množenia
A (C1)
Skladovateľnosť
dobrá
Farba šupky
žltá
Balenie
25
Tvar hľuzy
oválny
Krajina pôvodu
Holandsko
Farba dužiny
žltá

Sadbové zemiaky Victoria 25 kg

Odroda zemiakov Victoria

Výkonná odroda, s vyrovnanejšími hľuzami, ktoré neprerastajú a netrpia dutosťou. Oválne až dlho oválne hľuzy majú žltú šupku a žltú dužinu. Je to stredne skorá odroda. Varný typ zemiakov B. Najlepšie výsledky dosahuje pri výsadbe sadiva s malými bielymi klíčkami pod 5 mm. Viktórii viac vyhovujú hlinité pôdy. Rastliny majú silné, vzpriamené stonky. Má stredný počet hľúz pod trsom, ktoré sú veľkostne vyrovnané. Odroda kumuluje len nízke množstvo dusičnanov v hľuzách a vyznačuje sa vynikajúcou konzumnou kvalitou.

Odporúčania pre pestovanie odrody Victoria

Od začiatku júla odporúčame aplikovať listové hnojivá s obsahom mangánu a horčíka spolu s fungicídmi proti plesni zemiakovej. Táto odroda sadbových zemiakov stredne náchylná na chrastavitosť a pleseň na vňati. Výborne sa skladuje. Victoria má dlhú dormanciu a strednú dominanciu. Akýkoľvek spôsob prípravy sadiva má pozitívny vplyv na klíčenie a vytvorenie dostatočného počtu stoniek. Odrode viac vyhovujú hlinité pôdy, môže sa vysádzať aj do ľahkých pôd s výnimkou náchylných na chrastavitosť. Počiatočný rast vňate je pomalší. 

Pre dohnojenie odrody Victoria odporúčame tekuté biohnojivo Agriful, ktoré sa jednoducho aplikuje. Svojím zložením podporuje rast a zvyšuje úrodu.

Pozitívna vlastnosť: Odroda kumuluje len nízke množstvo dusičnanov v hľuzách.


Pre ochranu zemiakov a dosiahnutie dostatočnej úrody aplikujte ODPORÚČANÉ kombinácie produktov, ktoré máme v zľave.


 

Parametre

Varný typ B
Stupeň množenia A (C1)
Skladovateľnosť dobrá
Farba šupky žltá
Balenie 25
Tvar hľuzy oválny
Krajina pôvodu Holandsko
Farba dužiny žltá

Nech vám nič neujde

Najnovšie informácie a novinky v biologickej ochrane Vašej záhrady, priamo na Váš mail.

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.