Napredujeme v biologickej ochrane rastlín

Sadbové zemiaky Megan

5,70 s DPH / ks 5,18 € bez DPH / ks
VYPREDANÉ pre r. 2023
Odroda Megan je pôvodne slovenská, neskorá odroda. Je odolná voči napadnutiu plesňou zemiakovou a stredne odolná voči napadnutiu chrastavitosťou.
Obj. čislo:
292
Krajina pôvodu
Slovensko
Farba dužiny
žltá
Varný typ
B
Stupeň množenia
A(C1)
Skladovateľnosť
dobrá
Farba šupky
žltá
Tvar hľuzy
oválny

Sadbové zemiaky Megan

Sadbové zemiaky odrody Megan

Táto neskorá odroda zemiakov je pôvodom slovenská, a patrí do varného typu B. Po uvarení je Megan pevnej konzistencie a netmavne. Hľuzy sú vhodné ako najmä ako prílohové zemiaky, ale aj na prípravu pečených či opekaných zemiakov. Hľuzy sú oválneho tvaru so žltou šupkou, plytkými očkami a sýto žltou dužinou. Megan dosahuje vysoké úrody s úrodovým potenciálom 70-75 t.ha-1, ktoré sú najvyššie v sortimente odrôd pestovaných na Slovensku. Pre dosiahnutie takejto vysokej úrody je veľmi dôležitý prísun živín. Pre tento úkon odporúčame biohnojivo Agriful, ktoré môžete aplikovať počas vegetačnej doby niekoľko krát, či už postrekom alebo vo forme zálievky ku koreňom. Má priemernú dynamiku tvorby hľúz, ktoré sú veľkostne vyrovnané.

Odolnosť odrody Megan

Je odolná proti napadnutiu plesňou zemiakovou a stredne odolná proti napadnutiu chrastavitosťou obyčajnou a mechanickému poškodeniu. Megan sa vyznačuje svojou vysokou univerzálnosťou, vynikajúcou chuťou a nadpriemernými úrodami. V roku 2013 ocenená Zlatým Kosákom.


 

Parametre

Krajina pôvodu Slovensko
Farba dužiny žltá
Varný typ B
Stupeň množenia A(C1)
Skladovateľnosť dobrá
Farba šupky žltá
Tvar hľuzy oválny

Súvisiace produkty

  Ochrana proti chorobám

  Ochrana proti chorobám

  Controlphyt Cu - Organická meď

  Meďnaté rýchlo pôsobiace hnojivo proti hubovým a bakteriálnym chorobám.
  4,00 s DPH / ks
  3,33 € bez DPH / ks
  Na objednávku
  Obj. čislo: 23716

Nech vám nič neujde

Najnovšie informácie a novinky v biologickej ochrane Vašej záhrady, priamo na Váš mail.

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.