Napredujeme v biologickej ochrane rastlín

Cibuľa sadzačka Senshyu Yellow zimná 500 g, 8/21 mm

2,20 s DPH / ks 2 € bez DPH / ks
Dostupné po 31.8.2023
Cibuľa sadzačka Senshyu Yellow je šalátová ozimná cibuľa.
Obj. čislo:
17492
EAN:
8586018531481

Cibuľa sadzačka Senshyu Yellow zimná 500 g, 8/21 mm

Senshyu Yellow - Jesenná cibuľa

Cibuľa sadzačka odrody Senshyu Yellow je určená na jesennú výsadbu. Vytvára guľaté plody. Cibuľky pre výsadbu majú podlhovastý tvar. Túto cibuľu je možné zbierať aj na zeleno. Chuť tejto cibule je jemná a aromatická. Je menej štipľavá než iné odrody.

 Ako pestovať jesennú (ozimnú) cibuľu.

Na meter štvorcový vysádzame 100 - 300 g cibuliek. Cibule pestované zo sadzačky majú oproti priamo siatej cibule horšiu skladovateľnosť, ale podstatne skorší zber.

Vysádzame na pôdach ľahšieho typu, najlepšie v piesčito-hlinitej a dobre priepustnej. Má rada teplé a slnečné stanovisko, poprípade polotieň. Tejto cibuli vyhovujú fosforečné a draselné hnojivá. Nemá rada prehnojenie dusíkom a maštaľný hnoj.

Vhodná doba na výsadbu sú mesiace september až október, podľa aktuálnych podmienok. Substrát dobre prekypríme.

Ideálne hĺbka výsadby je 3 cm a spon 25-30 cm x 10 cm.

Venujte pozornosť správnemu obdobiu zberu - u prezretých cibúľ sa častejšie vyskytujú choroby, predčasne pozberané cibule sa zase zle skladujú. Cibuľa sa zberá v dobe, keď porast z jednej tretiny až polovice ľahne. Zozbieraná cibuľa sa necháva preschnúť na záhone alebo zavesená vo zväzkoch.

Keď začne zaschnutá vňať šuchotať, dáva sa cibuľa na chladné a suché miesto, s teplotou 0-2 ºC.Nech vám nič neujde

Najnovšie informácie a novinky v biologickej ochrane Vašej záhrady, priamo na Váš mail.

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.