Napredujeme v biologickej ochrane rastlín

Cibuľa sadzačka Senshyu Yellow zimná 500 g, 10/16 mm

Novinka
2,10 s DPH / ks 1,91 € bez DPH / ks
Na sklade
Cibuľa sadzačka Senshyu Yellow je šalátová ozimná cibuľa.
Obj. čislo:
25325
EAN:
8586006900657

Cibuľa sadzačka Senshyu Yellow zimná 500 g, 10/16 mm

Senshyu Yellow - Jesenná cibuľa

Cibuľa sadzačka odrody Senshyu Yellow je určená na jesennú výsadbu. Vytvára guľaté plody. Cibuľky pre výsadbu majú podlhovastý tvar. Túto cibuľu je možné zbierať aj na zeleno. Chuť tejto cibule je jemná a aromatická. Je menej štipľavá než iné odrody.

 

Ako pestovať jesennú (ozimnú) cibuľu.

Na meter štvorcový vysádzame 100 - 300 g cibuliek. Cibule pestované zo sadzačky majú oproti priamo siatej cibule horšiu skladovateľnosť, ale podstatne skorší zber. Vysádzame na pôdach ľahšieho typu, najlepšie v piesčito-hlinitej a dobre priepustnej. Má rada teplé a slnečné stanovisko, poprípade polotieň. Tejto cibuli vyhovujú fosforečné a draselné hnojivá. Nemá rada prehnojenie dusíkom a maštaľný hnoj. Sadíme na jeseň alebo na jar v marci až apríli tak, aby koniec krčku mierne vyčnieval nad povrch záhonu do sponu 20 - 30 cm x 4 - 8 cm. Dbajte na vhodný termín zberu tejto odrody. Pri prerastení a prezretí je náchylnejšia na choroby. Naopak veľmi skorý zber sa horšie skladuje. Približný signál pre začatie zberu je vtedy keď 1/3 a 1/2 porastu poľahne. To je spravidla koncom júla. Zber je vhodne rozdeliť na dve etapy. Po vyoraní sa cibule nechávajú preschnúť na záhonoch.Nech vám nič neujde

Najnovšie informácie a novinky v biologickej ochrane Vašej záhrady, priamo na Váš mail.

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.