Napredujeme v biologickej ochrane rastlín

Sadbové zemiaky Mozart - minihľuzy 1 kg

4,60 s DPH / ks 4,18 € bez DPH / ks
VYPREDANÉ pre r. 2023
Mozart je odroda s veľkými oválnymi hľuzami so svetložltou dužinou a červenou šupkou . Vhodná na konzumné účely. Má delikátnu chuť a dobre sa skladuje.
Obj. čislo:
10817
EAN:
8588004737198
Stupeň množenia
A (C1)
Skladovateľnosť
dobrá
Farba šupky
červená
Balenie
1,1
Tvar hľuzy
veľké oválne
Krajina pôvodu
Holandsko
Farba dužiny
svetložltá
Varný typ
B

Sadbové zemiaky Mozart - minihľuzy 1 kg

Odroda zemiakov Mozart

Sadbové zemiaky Mozart sú stredne skoré. Z týchto minihľúz vyrastú zemiaky, ktoré sa vyznačujú delikátnou chuťou, výbornou skladovateľnosťou (4-6 mesiacov) a pomerne  vysokou úrodou. Odroda Mozart je varný typ B. Zemiaky majú červenú šupku so žltými očkami a so žltou dužinou. Odroda je odolná proti obyčajnej chrastavosti a proti mechanickému poškodeniu.

Zemiaky Mozart sú vhodné do všetkých typov štruktúrnych pôd.  Keďže nie je citlivý na hľúzkovatenie, môžete ho vysádzať pomerne skoro.  Odroda je stredne citlivá na Sencor, pri postemergentnom ošetrení použite nižšie dávky. Prípravky proti plesni zemiakovej v rámci sezóny obmieňajte. Odporúčame striedať Controlphyt PK a Controlphyt Cu, obe v kombinácii s biostimulantom Tecamin Max ktorý zregeneruje poškodené pletivá a uchráni od stresových situácií.

Počiatočný rast vňate je pomerne pomalý, neskôr sa rast zrýchli a rastlina vytvára mohutné trsy.  V závere vegetácie používajte fungicídy, ktoré zabraňujú prenosu plesne na hľuzy.


 

 


 

Parametre

Stupeň množenia A (C1)
Skladovateľnosť dobrá
Farba šupky červená
Balenie 1,1
Tvar hľuzy veľké oválne
Krajina pôvodu Holandsko
Farba dužiny svetložltá
Varný typ B

Nech vám nič neujde

Najnovšie informácie a novinky v biologickej ochrane Vašej záhrady, priamo na Váš mail.

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.