Napredujeme v biologickej ochrane rastlín

Cibuža sadzačka Senshyu Yellow zimná 8/21 mm

September 2022
Cibuža sadzačka Senshyu Yellow je šalátová ozimná cibuža.
Obj. čislo:
23918

Cibuža sadzačka Senshyu Yellow zimná 8/21 mm

Senshyu Yellow - Jesenná cibuža

Cibuža sadzačka odrody Senshyu Yellow je určená na jesennú výsadbu. Vytvára gužaté plody. Cibužky pre výsadbu majú podlhovastý tvar. Túto cibužu je možné zbiera aj na zeleno. Chu tejto cibule je jemná a aromatická. Je menej štipžavá než iné odrody.

 

Ako pestova jesennú (ozimnú) cibužu.

Na meter štvorcový vysádzame 100 - 300 g cibuliek. Cibule pestované zo sadzačky majú oproti priamo siatej cibule horšiu skladovatežnos, ale podstatne skorší zber. Vysádzame na pôdach žahšieho typu, najlepšie v piesčito-hlinitej a dobre priepustnej. Má rada teplé a slnečné stanovisko, poprípade polotieň. Tejto cibuli vyhovujú fosforečné a draselné hnojivá. Nemá rada prehnojenie dusíkom a maštažný hnoj. Sadíme na jeseň alebo na jar v marci až apríli tak, aby koniec krčku mierne vyčnieval nad povrch záhonu do sponu 20 - 30 cm x 4 - 8 cm. Dbajte na vhodný termín zberu tejto odrody. Pri prerastení a prezretí je náchylnejšia na choroby. Naopak vežmi skorý zber sa horšie skladuje. Približný signál pre začatie zberu je vtedy keď 1/3 a 1/2 porastu požahne. To je spravidla koncom júla. Zber je vhodne rozdeli na dve etapy. Po vyoraní sa cibule nechávajú preschnú na záhonoch.Nech vám nič neujde

Najnovšie informácie a novinky v biologickej ochrane Vašej záhrady, priamo na Vᚠmail.

Vaše osobné údaje (email) budeme spracováva len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na vᚠemail. Súhlas môžete kedykožvek odvola písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokožvek informačného emailu.