Napredujeme v biologickej ochrane rastlín

Zelené hnojenie - Vika siata 100 g

3,30 s DPH / ks 2,75 € bez DPH / ks
Na sklade
Osivo viky siatej je určené na zelené hnojenie vďaka svojej výraznej vlastnosti fixovať dusík a schopnosti rýchlo kryť terén. Vďaka rýchlemu rastu taktiež dusí burinu.
Obj. čislo:
13363
EAN:
8012450420538

Zelené hnojenie - Vika siata 100 g

Osivo viky siatej je určené na zelené hnojenie vďaka svojej výraznej vlastnosti fixovať dusík a schopnosti rýchlo kryť terén. Vďaka rýchlemu rastu taktiež dusí burinu. Kosíme ju približne po 60 dňoch od vyklíčenia a po jednom či dvoch dňoch ju zakopeme alebo zafrézujeme do pôdy do hĺbky asi 20 cm. Pôda je tým pádom pripravená na sadenie vašich plodín. Vika je tiež vhodná aj ako zelené krmivo vďaka bohatému obsahu proteínov.

  • Viaže veľké množstvo dusíka
  • Stimuluje rast ostatných rastlín
  • Hustý porast viky siatej je vysoko konkurenčný voči burinám
  • Priťahuje užitočný hmyz

Vysievajte v období : Marec-Máj alebo September-Október

Kosíme  zapracovávame do pôdy : Máj -Júl alebo November - Január

 Viac informácií o vike siatej  a iných plodinách vhodných na zelené hnojenie a ako medziplodiny, nájdete v publikácii Medziplodiny v praxi

 

Nech vám nič neujde

Najnovšie informácie a novinky v biologickej ochrane Vašej záhrady, priamo na Váš mail.

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.