Napredujeme v biologickej ochrane rastlín

Zelené hnojenie - Reďkovka siata 100 g

Výpredaj
2,31 s DPH / ks 1,93 € bez DPH / ks
Na sklade
Osivo na zelené hnojenie a dezinfekciu pôdy- Reďkovka siata
Obj. čislo:
13392
EAN:
8012450420507

Zelené hnojenie - Reďkovka siata 100 g

Osivo reďkovky siatej

Je určené pre vypestovanie zeleného hnojenia. Je to energická a dobre vyvinutá rastlina. Zelené hnojenie pomocou reďkovky siatej je obzvlášť vhodné v boji proti hlístam. Vysievame približne 100 g osiva na 40 metrov štvorcových terénu. Kosíme ho na začiatku kvitnutia (asi 40 až 50 dní po vyklíčení a po jednom či dvoch dňoch ho zakopeme alebo zafrézujeme do pôdy do hĺbky asi 20cm.

Redkev siata je všetranná rastlina vhodná na pestovanie v akýchkoľvek podmienkach. Jednoducho sa vysieva, rýchlo klíči a rastie. Hlavný koreň je veľmi silný a rýchlo sa rozrastá. Je to jeden z najlepších prevzdušňovačov, ktoré sa vysievajú na konci leta a začiatkom jesene. (THOMAS F.- ARCHAMBEAUD M. 2013. Medziplodiny v praxi. Naše pole s.r.o., 2019. 138s. ISBN 978-80-968553-7-7)

  • Je bohatá na produkciu biomasy
  • Odolná voči suchu
  • Jednoducho sa likviduje: ak je dobre rozvinutá, stáva sa citlivou na mráz

 

  • Horčica biela, odroda PASSION: 30%

 

 

Vysievajte v období:

Marec-Jún alebo September- Október

Kosíme:

Jún-September alebo November- Január

Nech vám nič neujde

Najnovšie informácie a novinky v biologickej ochrane Vašej záhrady, priamo na Váš mail.

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.