Napredujeme v biologickej ochrane rastlín

Vápno - Konvička

4 s DPH / ks 3,33 € bez DPH / ks
Na sklade
Vápno na bielenie kmeňov a úravu PH pôdy.
Obj. čislo:
24575
EAN:
8586006900619

Vápno - Konvička

Vápno na stromy a úpravu PH pôdy.

Úprava pH pôdy: pre zníženie kyslosti pôdy aplikujeme neskoro na jeseň. Vodou rozriedené vápno aplikujeme na povrch pôdy a necháme pôsobiť až do jari.

Bielenie kmeňov stromov: rozriedeným vápnom bieliť kmene aj hrubšie konáre ovocných stromov pred príchodom zimy (október–december) alebo pred obdobím veľkých výkyvov teploty (január–marec).

Bielenie prechádza jednostrannému prehrievaniu stromov, zabraňuje vytváraniu mrazových trhlín, praskaniu kmeňov a príliš skorému začatiu jarnej vegetácie (príliš skorá vegetácia hrozí premrznutím rastlín). Bielenie tiež obmedzuje vývoj škodcov.

Skladovanie a manipulácia: Vápno uchovávajte pri teplote od 0°C do +30°C na čistom, suchom, dobre vetranom mieste, oddelene od potravín, nápojov, krmív a len v pôvodných obaloch.

POZOR: premrazené vápno vo veľkej miere stráca krycie vlastnosti pri bielení a hodí sa len na úpravu pH pôdy a substrátov. Chrániť obaly pred poškodením. V prípade rozliatia, dôkladne pozbierať a ostatok spláchnuť vodou. Dodržujte pravidlá hygieny.
 
Zloženie:
celkový vápnik (Ca) 25
celkový oxid vápenatý (Cao) 35
Neutralizujúca hodnota 40

Nech vám nič neujde

Najnovšie informácie a novinky v biologickej ochrane Vašej záhrady, priamo na Váš mail.

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.