Napredujeme v biologickej ochrane rastlín

Trifender 3x10 g

5,50 s DPH / bal 4,58 € bez DPH / bal
Na objednávku
Prípravok TRIFENDER obsahuje huby kmeňa Trichoderma asperellum, ktoré dezinfikujú a ničia patogénne huby, ktoré sa nachádzajú v pôde. Zvyšuje odolnosť voči hubovým chorobám, čím znižuje potrebu použitia fungicídov. Podporuje rozvoj koreňového systému.
Obj. čislo:
19415
EAN:
8586002980592

Trifender 3x10 g

Dezinfekcia pôdy od patogénov TRIFENDER

 • Biologický prípravok na ochranu rastlín proti pôdnym hubám a hubovým chorobám.
 • Prípravok na zvýšenie odolnosti rastlín proti hubovým chorobám, podporu rozvoja koreňového systému a zvýšenie odolnosti koreňov voči pôdnym patogénnym hubám.
 • Prípravok Trifender obsahuje kmene huby Trichoderma asperellum.

Účinná látka v prípravku na dezinfekciu pôdy:

 • cca. 5% w/w konídiá T1 (NCAIM 68/2006) kmene huby Trichoderma asperellum v koncentrácii min. 5x10na8 kus/g

Spôsob účinku: systémový

 • Mikrobiálny prípravok na dezinfekciu pôdy je vo forme dispergovateľného granulátu, v poľnohospodárstve je určený pre  zemiaky, zeleninu, ovocie, vinohrad, okrasné rastliny kde stimuluje úrodu zvyšuje mykorhýzu – bio hnojivo
 • Účinná látka prípravku huba Trichoderma  asperellum  stimuluje rast rastlín indukciou zvýšenej produkcie fytohormónu kyseliny indolyloctovej a zvyšovaním obsahu fosforu a cukrov, tým spúšťa indukovanú rezistenciu i voči chorobám.
 • Prípravok obsahuje hyperparazitickú hubu, ktorá pomáha rastu rastlín. Zvyšuje odolnosť rastlín proti chorobám (ako je Pythium, Fusarium, Rhizoctonia, Sclerotinia, Botritis a iné.) a zároveň zmierňuje negatívny vplyv podpriemerných pestovateľských podmienok. Výsledným efektom je zväčšenie koreňových vláskov, väčší počet kvetov, vyššia sviežosť a sušina rastliny, rovnomerná úroda.

Funkcia a vplyv na rastliny:
Po aplikácii Trifendera spóry kolonizujú korene rastlín pričom potláčajú vývoj vyskytujúcich sa patogénov prostredníctvom boja o miesto a živiny. Hyperparazitická huba Trichoderma asperellum je schopná napádať patogénne huby v pôdnom profile a zároveň sprístupňuje živiny pre rastlinu. Výsledkom tejto aktivity je stimulácia koreňového systému k lepšiemu a rýchlejšiemu vývinu pričom sa zvyšuje úroda pestovanej plodiny.

Použitie prípravku Trifender:
Na zeleninu, ovocie, vinič (zvyšuje mykorhýzu), bylinky, koreňovú zeleninu, zemiaky, husto siate obilniny, olejniny, trávniky, okrasné rastliny a lesné porasty (aj v ochranných pásmach)

Trifender je biologický prípravok a jeho účinnosť  je závislá od správnosti aplikácie. Prípravok je preto nutné aplikovať preventívne.
Pri správnej aplikácii je možné udržať porast v dobrom zdravotnom stave.
V prípade veľmi silného infekčného tlaku  následne po biologickom prípravku Trifender je možné  aplikovať bežný fungicíd foliálne.

Prípravok aplikujte v dávke 5 g/10 litr. vody na pôdu, behom 2 hodín zapracovať do pôdy v hĺbke 6-10 cm, mesačných intervalumoch opakovať.
Aplikácia na jar v oziminách, marec – apríl 10 g/10 lit. vody formou postreku.
Pri aplikácii na list odolný voči zmytiu (jeho účinnosť sa zvyšuje vo vlhkom prostredí)

Pre pokračovanie prítomnosti Trifendera v koreňovej zóne odporúčame aplikovať v 2-3 mesačnom intervale.

PRÍPRAVA ROZTOKU NA ZÁLIEVKU A POSTREK.

 • Na prípravu roztoku použite čistú nádobu, aby prípadné zvyšky pesticídu po predchádzajúcom použití negatívne neovplyvňovali účinnosť biopreparátu.
 • Na vyčistenie nádoby použite opakovane teplú alebo studenú vodu. Nesmie byť pridávaný saponát.
 • Odvážené množstvo prípravku Trifender zmiešajte v nádobe s malým množstvom vody.
 • Po rozriedení vzniknutú homogénnu suspenziu prípravku vlejte za stáleho miešania do pripravenej nádoby s vodou. Doplňte vodou do požadovaného množstva.
 • Po dokonalom premiešaní roztoku začnite ihneď s jeho aplikáciou.
 • Poznámka. Aby nedochádzalo k upchávaniu trysiek, doporučujeme vzniknutú suspenziu postáť 20-30 minút a ž potom vliať cez sito do nádrže.
 

Rozsah použitia prípravku na dezinfekciu pôdy TRIFENDER

Plodina Škodlivý činiteľ Dávka do 10L vody na 100m2 Čakacia lehota v dňoch Povolené kombinácie a poznámky
zelenina Hubové choroby 10 g AT Postrekovať na pôdu a zapracovať pred siatim, opakovať po 6 týždňoch na porast postrekom alebo zálievkou
okrasné rastliny Hubové choroby 10 g AT Postrekovať na pôdu a zapracovať pred siatim, opakovať po 6 týždňoch na porast postrekom alebo zálievkou
zemiaky Hubové choroby 10 g AT Postrekovať na pôdu a zapracovať pred výsadbou
kukurica Hubové choroby 10 g AT Postrekovať na pôdu a zapracovať pred siatím
vinič Hubové choroby 10 g AT Postrekovať do zóny strapcovNech vám nič neujde

Najnovšie informácie a novinky v biologickej ochrane Vašej záhrady, priamo na Váš mail.

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.