Napredujeme v biologickej ochrane rastlín

Tráva univerzálna Konvička

16,10 s DPH / ks 13,42 € bez DPH / ks
Na sklade
Univerzálna tráva je zmes na bežné zatrávnenie menej významných plôch.
Obj. čislo:
24331
EAN:
8586006900374

Tráva univerzálna Konvička

Univerzálna tráva je zmes na bežné zatrávnenie menej významných plôch, ktorá sa hodí do rôznych podmienok a je vhodná pre ozelenenie okolo rodinného domu alebo k zatrávneniu po stavbe.

Zloženie:

Mätonoh trváci (Lolium perenne) 70%

Kostrava červená (Festuca rubra rubra) 20%

Lipnica lúčna 10%

Výdatnosť:

2 kg / 100 m2.

Návod na úspešné založenie trávnika:

Túto kvalitnú trávnu zmes môžete vysievať od skorej jari až do jesene. Terén vyrovnajte a dobre uvalcujte. Vrchnú vrstvu skyprite železnými hrabľami do hĺbky cca 2 cm. Rozdeľte si potrebnú dávku osiva na dve časti. Prvú vysejte rovnomerne jedným smerom na celú plochu. Druhú vysejte kolmo na prvú. Takto zasiate osivo jemne zapracujte do vrchnej vrstvy pôdy a uvalcujte. Prvé kosenie trávy odporúčame, keď je tráva 8 cm vysoká. Potom stačí kosiť 1x týždenne na výšku 4,5 až 5 cm. Pravidelne zavlažujte v noci alebo ráno, v suchom období až 10 l/m2 denne. Na zimu nechajte trávnik dorásť do výšky 8 cm. Nezabúdajte na prihnojovanie, valcovanie, prevzdušňovanie, odburiňovanie a renováciu podľa odbornej literatúry.

Nech vám nič neujde

Najnovšie informácie a novinky v biologickej ochrane Vašej záhrady, priamo na Váš mail.

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.