Napredujeme v biologickej ochrane rastlín

Tecnokel Amino B

12,60 s DPH / l 10,50 € bez DPH / l
Na sklade
Hnojivo na doplnenie nedostatku bóru.
Obj. čislo:
352

Tecnokel Amino B

Tecnokel Amino B na doplnenie bóru

Zlepšuje oplodnenie a vytvorenie plodu, uľahčuje klíčenie peľu a napomáha vývoju peľových zrniek. Pomáha translokácii vápnika, cukrov a regulátorov rastu vo vnútri rastliny, najmä zapojením sa do metabolizmu auxínov.
Znižuje výskyt fyziologických porúch ako sú: škvrnitosť jabĺk, korková škvrnitosť hrušiek, praskanie jabĺk, čerešní a rajčín, duté výhonky krížokvetých rastlín, popraskanie zeleru, vnútorné nekrózy reďkoviek a srdiečková hniloba cukrovej repy. Zúčastňuje sa na formácii pektínov bunkových stien čím zlepšuje pevnosť tkanív. Keďže je potrebný pri delení a diferenciácii buniek, optimalizuje rast koreňov a nových výhonkov.

 

Účinná látka

  • Voľné L - aminokyseliny
  • Bór 10% (135 g/l)

 

Aplikácia a dávkovanie hnojiva na doplnenie bóru

Záhradkári:

FOLIÁRNA APLIKÁCIA:
koncentrácia 0,2 - 0,3 % (20 - 30ml / 10l vody) Odporúča sa pri zvýšenom pH pôdy (viac ako 8) a pri zistenom nedostatku bóru.
APLIKÁCIA ZÁLIEVKOU:
Dávkujeme 5-7 l/ ha. Aplikujte hlboko do pôdy pred začatím vegetatívneho obdobia, najmä v období pred kvitnutím. Celkovú dávku rozdeľte na 2-3 časti.

Veľkopestovatelia :

Plodina Dávka (l/ha) Termín aplikácie
Zelenina 0,5-2,0 Od 6 listov, opakovať za 14 dní
Ovocné sady, drobné ovocie 0,5-2,0 Pred kvitnutím, po zbere
Vinič 1,0 Pred kvitnutím
Zemiaky 0,5-2,0 Po povzchádzaní, pri tvorbe hľúz
Cukrová repa 0,5-2,0 Od 6 listov, opakovať za 14 dní
Olejniny, kukurica 0,5-2,0 U repky na jeseň a pred kvitnutím, u ostatných v priebehu predlžovacieho rastu, pred kvitnutím

 

Ochranná doba


0 dní


Nech vám nič neujde

Najnovšie informácie a novinky v biologickej ochrane Vašej záhrady, priamo na Váš mail.

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.