Napredujeme v biologickej ochrane rastlín

Symbivit

7,50 s DPH / ks 6,25 € bez DPH / ks
Na sklade
Mykorhízne huby obsiahnuté v Symbivite sa napoja na korene Vašich rastlín budú rásť, čerpať živiny z pôdy a podporovať rastlinu počas jej celéhho života.
Obj. čislo:
20129
EAN:
8594041565816

Symbivit

Mykorhíza huby SYMBIVIT®

Prípravok je založený na využití skvelých vlastnosti mykorhíznych húb. Jedná sa o granulovaný prípravok, ktorý sa ľahko používa a Vaše rastliny z neho budú môcť čerpať to najlepšie pre ich krásu, rast a odolnosť. Mykorhízne huby obsiahnuté v Symbivite sa napoja na korene Vašich rastlín, kde budú rásť, čerpať živiny z pôdy a podporovať rastlinu počas jej celého života.

Účinok SYMBIVITU

 • Zlepšuje výživu, rast a zdravotný stavu rastlín
 • Zabezpečuje lepšia tvorba kvetov a plodov
 • Zvyšuje výnosnosť
 • Znižuje potrebu zálievky a hnojenia
 • Zvýšenie odolnosti rastlín voči stresu (sucho, presádzanie, a i.)
 • Jeho použitie je vhodné aj pre rastliny pestované vo svahu (spevňuje pôdy)

 

Kde Symbivit využijete?

 • Kvitnúce rastliny a väčšinu izbových rastlín: ruža, cyklamény, balkónové kvety
 • Črepníkové - pelargónie, petúnie, muškáty, verbeny,...
 • Popínavé rastliny, okrasné trávy väčšinu okrasných ihličnanov: tuje, tis, jalovec, cyprusy,...
 • Niektoré okrasné stromy a kríky: javor, jaseň, žeriav,...
 • Zelenina: paradajky, uhorky, cibuľa, pór, cesnak,...
 • Ovocie: jahody, maliny, ríbezle, jablone,...
 • Ošetrenie trávnika, pri ich zakladaní a údržbe

 

Aplikácia a dávkovanie

Aplikuje sa pomocou priloženej odmerky (15 g). Pri použití na záhonoch nasypte prípravok na dno výsadbovej jamky tak, aby sa vytvorila súvislá vrstva (1 cm) vysaďte rastlinu. Pri použití v kvetináčoch je dávka 1 odmerka na každý 1 liter objemu kvetináče. Prípravkom nemôžete rastlinu predávkovať. Prípravok je možné aplikovať plošne vo vrstve cca 3 cm pod semená pred samotným výsevom (150 g / m2). Najprv aplikujte prípravok, potom prekryte vrstvou zeminy a na plochu vysejte semená.

 

Zloženie Symbivitu

Prírodné ílové nosiče, reprodukčné častice 6 druhov mykorhíznych húb vo forme spór a časti kolonizovaných koreňov rastlín, bioaditíva podporujúce vývoj mykorhíznej symbiózy (prírodné humáty, výťažky z morských rás, mleté horniny) práškový, biologicky rozložiteľný polyakrylamidový gél.

 

Doplňujúce informácie 

Pre správne fungovanie prípravku je nevyhnutné, aby došlo k jeho priamemu kontaktu s koreňmi rastlín. Vyvarujte sa použitiu chemických fungicídov v priebehu prvých troch týždňov po aplikácií prípravku. Účinky prípravku SYMBIVIT môžu byť znížené nadmerným používaním chemických hnojív (nesmie dôjsť k predávkovaniu rastliny). Prípravok je možné pre optimálny výsledok kombinovať s prírodným hnojivom CONAVIT.

Prípravok skladujte na chladnom a suchom mieste. Prípravok je použiteľný 2 roky od dátumu výroby pri správnom uskladnení. Namáčacia zmes musí byť použitá v deň prípravy. Prípravok obsahuje prirodzene sa vyskytujúce huby, nie je toxický a ani inak škodlivý pre životné prostredie. Neobsahuje genetický upravené organizmy a nezanecháva toxické zvyšky v pôde.

Je nevhodný pre ihličňany, napr. pre borovicu, smrek, jedľu a i. niektoré listnaté dreviny (buk, dub, breza a i.) použite prípravok ECTOVIT ®. Pre vresovcovité rastliny (vresy, azalky, čučoriedky, rododendrony a i.) použite prípravok RHODOVIT®.

Nech vám nič neujde

Najnovšie informácie a novinky v biologickej ochrane Vašej záhrady, priamo na Váš mail.

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.