Napredujeme v biologickej ochrane rastlín

Symbivit muškát

7 s DPH / ks 5,83 € bez DPH / ks
Na sklade
Balkónové a črepníkové rastliny potrebujú zvláštnu starostlivosť, aby pekne a dlho kvitli. SYMBIVIT MUŠKÁT® je prípravok na pestovanie balkónových a črepníkových rastlín.
Obj. čislo:
21386
EAN:
8594041565892

Symbivit muškát

SYMBIVIT MUŠKÁT®

Balkónové a črepníkové rastliny potrebujú zvláštnu starostlivosť, aby výdatne a dlho kvitli. Balkónové a črepníkové rastliny potrebujú zvláštnu starostlivosť, aby výdatne a dlho kvitli. Pomocou mykorhízneho prípravku SYMBIVIT muškát dosiahnete prírodnou cestou úžasné výsledky.

 

Ako SYMBIVIT MUŠKÁT funguje?

SYMBIVIT muškát je pomocný rastlinný prípravok určený na vytvorenie mykorhíznej symbiózy medzi koreňmi rastlín a prospešnými pôdnymi hubami rodu glomus. Vytvorená mykorhíza umožňuje lepší príjem vody a živín (najmä fosforu a draslíka) a ich efektívnejšie dodanie rastlinám. Účinok prípravku

 

SYMBIVIT MUŠKÁT zabezpečí:

  • Vyšší počet kvetov
  • Predĺženú dobu kvitnutia
  • Sýtejšie farby kvetov a listov
  • Výrazne znížená potreba zálievky a hnojenia
  • Zvýšenie odolnosti rastlín voči stresu (sucho, presádzanie a i.)

 

Vhodný pre muškáty, verbeny, petúnie, surfínie, fuchsie, lobelky, okrasné popínavé rastliny a ďalšie kvitnúce rastliny.

Nevhodný pre orchidey, rastliny čeľade kapustovité, laskavcovité, hvozdíkovité.

 

Pre vresovcovité rastliny, napr. rododendrony, azalky a čučoriedky použite prípravok RHODOVIT ®. 

Pre ihličnaté stromy, napr. borovicu, smrek, jedlu a niektoré listnaté stromy, napr. buk, dub, breza je veľmi vhodný prípravok ECTOVIT ®. 

 

Aplikácia a dávkovanie prípravku Symbivit Muškát

Prípravok musí prísť do kontaktu s koreňmi rastlín. Dávkujte 15 g (1 odmerku, tj. 20 ml) na rastlinu. Prípravok nasypte na dno výsadbovej jamky, zapravte do substrátu a vysaďte rastlinu. Pri sadení do črepníka aplikujte 60 g prípravku do súvislej vrstvy, ktorú mierne zapravte do substrátu a potom vysaďte rastliny. Ošetrenie už vyrastených rastlín sa vykonáva vyhĺbením 2-4 dier okolo rastliny, do ktorých sa aplikuje 30 až 45 g prípravku na rastlinu. Prípravok sa môže zmiešať so substrátom v pomere 1,5: 100. Nie je možné rastlinu predávkovať - vyššia dávka zaistí lepší rozvoj mykorhízy.

 

Zloženie

Prírodné ílové nosiče, reprodukčné častice 6 druhov mykorhíznych húb vo forme spór a častí kolonizovaných koreňov rastlín, bioaditiva podporujúce vývoj mykorhíznejh symbiózy (prírodné humáty, výťažky z morských rias, mleté horniny) a práškový, biologicky rozložiteľný polyakrylamidového gél. Doplňujúce informácie - upozornenie Vyvarujte sa nadmernému používaniu chemických hnojív. Nesmie dôjsť k predávkovaniu rastliny. V prípade potreby môžete začať prihnojovať v období kvitnutia hnojivami určenými na podporu kvitnutia. Vyvarujte sa použitia chemických fungicídov v priebehu prvých troch týždňov po aplikácii.

Nech vám nič neujde

Najnovšie informácie a novinky v biologickej ochrane Vašej záhrady, priamo na Váš mail.

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.