Napredujeme v biologickej ochrane rastlín

Síran železnatý - zelená skalica

1,60 s DPH / ks 1,33 € bez DPH / ks
Na sklade
V súvislosti s pestovaním rastlín sa zelená skalica používa na preventívne a kuratívne odstraňovenie nedostatku železa
Obj. čislo:
21350
EAN:
8588000555963

Síran železnatý - zelená skalica

Síran železnatý sa používa na odstránenie machu, úpravu pH alkalických pôd, na dezinfekciu zamokrených pôd a kompostov, vo viniciach, ovocných sadoch a proti chloróze rastlín. Možné tiež používať na úpravu pitných, povrchových a technologických vôd, čistenie odpadových vôd.

V súvislosti s pestovaním rastlín sa zelená skalica používa na preventívne a kuratívne odstraňovenie nedostatku železa. Nedostatok železa sa môže objavovať hlavne na pôdach bohatých na vápnik a pôdach so zásaditou reakciou. Charakteristickým vizuálnym prejavom nedostatku železa je tzv. choróza . Pri dlhšie pretrvávajúcom deficite železa nastáva postupné odumieranie rastového vrcholu. 

Zloženie : Síran železnatý, účinnaá látka min. 87% FeSO4.7H2O.

Dávkovanie :

  • Použitie na ničenie machu a lišajníkov v trávnatých porastoch- v koncentrácii 3 - 4% (300-400 g/10 litrov).
  • Použitie pri chloróze viniča, ovocných a okrasných rastlín: Aplikujte postrekom počas vegetácie pri prvých príznakoch chlorózy. Podľa potreby opakujte 3-4 krát v 14 dňových intervaloch, mimo obdobia kvitnutia. Dávka 2 - 4 kg/ha (20-40 g/ár) Odporúčame použiť v kombinácii 0,4 - 0,8 kg/ha s kyselinou citrónovou a zmáčadlom.

Škodlivosť pre včely-relatívne neškodný.

Škodlivosť pre ryby a vodné živočíchy-stredne jedovatý.

Škodlivosť pre domáce, hospodárske a voľne žijúce zvieratá-relatívne neškodný.

Používajte prípravok na ochranu rastlín bezpečným spôsobom. Pred použitím si vždy prečítajte etiketu a informácie o prípravku. Technické špecifikácie sa môžu zmeniť bez výslovného upozornenia. Obrázky majú iba informatívny charakter.

Nech vám nič neujde

Najnovšie informácie a novinky v biologickej ochrane Vašej záhrady, priamo na Váš mail.

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.