Napredujeme v biologickej ochrane rastlín

Síra SK 520 (Sulka)

2,07 s DPH / ks 1,73 € bez DPH / ks
Na objednávku
Kvapalné hnojivo Síra 520 je určené na základné hnojenie do pôdy.
Obj. čislo:
4639
EAN:
8588003804082

Síra SK 520 (Sulka)

Síra SK 520

Je kvapalné NKS- hnojivo určené na základné hnojenie do pôdy. Roztokový koncentrát síry s obsahom draslíka a dusíka patrí medzi najkoncentrovanejšie zdroje asimilovatelnej síry v čírej roztokovej forme, je vysoko efektívnym zdrojom síry v polysulfidickej forme, ktorá sa v pôde pozvoľne oxiduje na elementárnu a rastlinami rýchlo pôsobiacu síranovú formu.

Je zdrojom rastlinami veľmi dobre prijateľného draslíka v jeho bezchloridovej forme vykazuje tiež fungicídnu a akaricídnu účinnosť. Vzhľadom na vysoký obsah polysulfidickej síry je účinná proti viacerým hubovým chorobám (hlavne proti múčnatkám) a tiež proti niektorým živočišným škodcom . Má výrazne redukujúci charakter v dôsledku čoho zvyšuje účinnosť niektorých živín napr. železa, má komplexotvorný charakter, čo pozitívne ovplyvňuje hlavne prístupnosť stopových rastlinných živín kovového charakteru.

 

Dávkovanie a aplikácia:

aplikuje sa po zriedení vodou, v závislosti od náročnosti ošetrovaných rastlín na prihnojovanie sírou v dávke 0,5 až 1,5 litra prípravku na ár ( 100 m 2 )

V prípade olejnín možno napríklad doporučiť dávku 0,8 – 1,3 litra /ár.

Prihnojenie zemiakov 0,5 – 0,6 l / ár.

Kapustoviny a cibuľoviny je vhodné prihnojiť dávkou 1,0 – 1,2 litra/ár.

 

Síra SK 520

má vynikajúce účinky pri ošetrovaní dreva na viniči a ovocných stromoch v predjarnom období pôsobí pozitívne proti prezimujúcim škodcom a proti kučeravosti pri dávkovaní :

Ovocné stromy pred a pri pučaní – 1 % roztok

Broskyne pred pučaním – 4 % roztok

Vinič – po jarnom reze pred pučaním – 4% roztok.

Je vhodná i na morenie cesnaku – 6 – 12 hod namáčať v 4 % roztoku a ihneď vysadiť UPOZORNENIE: Hlavne pri teplotách vyšších ako 21 °C pri použití formou foliárnej aplikácie (0,2 – 0,5 %) môže hnojivo spôsobovať nekrózy – popálenia, hlavne na mladých listoch. Nevhodné striekať na list. Síra Sk 520 nie je miešateľná s inými prípravkami a listovými hnojivami.

 

Zloženie Síra SK 520:

síra S min. 18,5%

draslík K2O min. 14%

dusík min. 3%

Nech vám nič neujde

Najnovšie informácie a novinky v biologickej ochrane Vašej záhrady, priamo na Váš mail.

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.