Napredujeme v biologickej ochrane rastlín

  • Úvod
  • >>
  • Literatúra
  • >>
  • Rok v zeleninovej záhrade + biologická ochrana ( praktické rady záhradkárom )

Rok v zeleninovej záhrade + biologická ochrana ( praktické rady záhradkárom )

8,95 s DPH / ks 7,46 € bez DPH / ks
Na sklade
Publikácia, v ktorej nájdete podrobné postupy – ako ošetrovať bio zeleninu, ako ju zbierať a uskladňovať...
Obj. čislo:
12924
EAN:
9788089642380

Rok v zeleninovej záhrade + biologická ochrana ( praktické rady záhradkárom )

Rok v zeleninovej záhrade + biologická ochrana -Ako pestovať bio zeleninu?

Edícia: Praktické rady záhradkárom

Rok v zeleninovej záhrade + biologická ochrana je rovnako ako kniha Rok v ovocnej záhrade každodenný praktický sprievodca skúseného i menej skúseného záhradkára. Autorkou tejto knihy je uznávaná slovenská odborníčka na pestovanie zeleniny profesorka Magdaléna Valšíková-Frey. Táto publikácia by mala byť súčasťou knižnice každého záhradkára, ktorý túži po dopestovaní bio zeleniny. Nájdete v nej neoceniteľné rady do záhrady na ktorejkoľvek časť roka. Zodpovie Vám otázky na to, o čo, kedy a ako sa postarať v zeleninovej záhrade. Autorka veľmi prakticky rozdelila knihu chronologicky do dvanástich mesiacov, kde uvádza všetky dôležité činnosti v konkrétnej časti roka v zeleninovej záhradke. V knihe sa dočítate o pareniskách a ich umiestnení, skleníkoch a fóliovníkoch. Rozsiahlou témou je pestovanie priesad, ich výsadba a rýchlenie. Autorka predkladá spôsob plánovania rozmiestnenia zeleniny a záhrade. Isto zaujímavou témou je aj striedanie plodín na záhonoch, výber kvalitného osiva a jarné priame výsevy cibuľovej zeleniny.
V knihe nechýbajú ani témy, ktoré zaujímajú každého záhradkára – jarná a jesenná príprava pôdy a hnojenie na jar a jeseň. Ďalej autorka venuje pozornosť hydratačným úpravám a nakličovaniu osív. Každého záhradkára osloví príspevok určený pre marcové práce Už teraz myslíme na zemiaky. Ďalšiu časť knihy autorka venuje jarným priamym výsevom koreňovej a listovej zeleniny a výsadbe cibuľovej zeleniny. Okrem množstva praktických rád u jednotlivých druhov zeleniny autorka vysvetľuje význam a využitie netkanej textílie.
Rok v zeleninovej záhrade + biologická ochrana je publikácia, v ktorej nájdete podrobné postupy – ako ošetrovať bio zeleninu, ako ju zbierať a uskladňovať, aké má zelenina nároky na vlahu, kedy sú výsevy a výsadby pre neskorý zber. Autorka sa venuje aj témam ako je kyprenie pôdy a ničenie burín, ochrana proti chorobám a škodcom. Pozornosť venuje i ošetrovaniu zeleniny a pôdy, pestovaniu a ošetrovaniu trvácej a prezimujúcej zeleniny. Neobchádza ani pestovanie zeleniny v domácnosti, v pivnici a pridáva aj praktické rady o starostlivosti o pivnicu a náradie.

Podrobnosti:
Počet strán: 204 strán
Väzba: flexi väzba
Rozmer: 135×190 mm
Hmotnosť: 338 g
Jazyk: slovenský jazyk
ISBN: 9788089642380
Rok vydania: 2017

Agronóm odporúča

Nech vám nič neujde

Najnovšie informácie a novinky v biologickej ochrane Vašej záhrady, priamo na Váš mail.

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.