Napredujeme v biologickej ochrane rastlín

  • Úvod
  • >>
  • Literatúra
  • >>
  • Rok v zeleninovej záhrade + biologická ochrana a Ochrana ovocných rastlín proti živočíšnym

Rok v zeleninovej záhrade + biologická ochrana a Ochrana ovocných rastlín proti živočíšnym

15,76 s DPH 13,13 € bez DPH
Na objednávku
Dve publikácie, v ktorých nájdete podrobné a zároveň zrozumiteľné postupy pre všetkých záhradkárov. Ako pestovať a ošetrovať zeleninu a ovocie, ako ich zbierať a uskladňovať. A ďalšie praktické rady o ochrane ovocných rastlín proti živočíšnym škodcom.
Obj. čislo:
26009
EAN:
9788089642380

Rok v zeleninovej záhrade + biologická ochrana a Ochrana ovocných rastlín proti živočíšnym

Rok v zeleninovej záhrade + biologická ochrana 

Edícia: Praktické rady záhradkárom

Rok v zeleninovej záhrade + biologická ochrana. Je každodenný praktický sprievodca skúseného i menej skúseného záhradkára. Autorkou tejto knihy je uznávaná slovenská odborníčka na pestovanie zeleniny profesorka Magdaléna Valšíková-Frey. Táto publikácia by mala byť súčasťou knižnice každého záhradkára, ktorý túži po dopestovaní bio zeleniny. Nájdete v nej neoceniteľné rady do záhrady na ktorejkoľvek časť roka. Zodpovie Vám otázky na to, o čo, kedy a ako sa postarať v zeleninovej záhrade. Autorka veľmi prakticky rozdelila knihu chronologicky do dvanástich mesiacov, kde uvádza všetky dôležité činnosti v konkrétnej časti roka v zeleninovej záhradke. V knihe sa dočítate o pareniskách a ich umiestnení, skleníkoch a fóliovníkoch. Rozsiahlou témou je pestovanie priesad, ich výsadba a rýchlenie. Autorka predkladá spôsob plánovania rozmiestnenia zeleniny a záhrade. Isto zaujímavou témou je aj striedanie plodín na záhonoch, výber kvalitného osiva a jarné priame výsevy cibuľovej zeleniny.
V knihe nechýbajú ani témy, ktoré zaujímajú každého záhradkára – jarná a jesenná príprava pôdy a hnojenie na jar a jeseň. Ďalej autorka venuje pozornosť hydratačným úpravám a nakličovaniu osív. Každého záhradkára osloví príspevok určený pre marcové práce Už teraz myslíme na zemiaky. Ďalšiu časť knihy autorka venuje jarným priamym výsevom koreňovej a listovej zeleniny a výsadbe cibuľovej zeleniny. Okrem množstva praktických rád u jednotlivých druhov zeleniny autorka vysvetľuje význam a využitie netkanej textílie.
Rok v zeleninovej záhrade + biologická ochrana je publikácia, v ktorej nájdete podrobné postupy – ako ošetrovať bio zeleninu, ako ju zbierať a uskladňovať, aké má zelenina nároky na vlahu, kedy sú výsevy a výsadby pre neskorý zber. Autorka sa venuje aj témam ako je kyprenie pôdy a ničenie burín, ochrana proti chorobám a škodcom. Pozornosť venuje i ošetrovaniu zeleniny a pôdy, pestovaniu a ošetrovaniu trvácej a prezimujúcej zeleniny. Neobchádza ani pestovanie zeleniny v domácnosti, v pivnici a pridáva aj praktické rady o starostlivosti o pivnicu a náradie.

Podrobnosti:
Počet strán: 204 strán
Väzba: flexi väzba
Rozmer: 135×190 mm
Hmotnosť: 338 g
Jazyk: slovenský jazyk
ISBN: 9788089642380
Rok vydania: 2017

Ochrana ovocných rastlín proti živočíšnym škodcom

Edícia: Praktické rady záhradkárom

Vynikajúca publikácia, ktorá nesmie chýbať v knižnici žiadnej záhradkárskej rodiny. Vďaka tejto publikácii viete rozlíšiť mnohých škodcov ovocných rastlín, ktorý ničí vaše ovocné stromy a kríky a ich úrodu. Pomôže vám definovať škodcu a to je prvý dôležitý krok k jeho zničeniu. Prof. Ing. Ľudovít Cagáň, CSc., a Ing. Sylvia Matušíková, PhD., patria k najväčším odborníkom v oblasti ochrany rastlín u nás na Slovensku.
Autori v knihe formou všeobecnej charakteristiky predstavujú živočíšnych škodcov viacerých druhov ovocných rastlín. Popisujú najvýznamnejšie opatrenia proti živočíšnym škodcom viacerých druhov ovocných rastlín počas roka. Poskytujú návod aj pre laikov, aby dokázali odlíšiť napríklad larvy motýľov, chrobákov, blanokrídlovcov i dvojkrídlovcov. V zozname škodcov nájdeme háďatká, roztočce, štítničky, obaľovače, nosániky, drevotoče, ďalej vošky, piliarky či méry a mnohé ďalšie. Autori ich rozdeľujú a podrobne popisujú ich devastačné schopnosti pri jednotlivých ovocných druhoch – počnúc jabloňou, hruškou, čerešňou, višňou, cez slivku, ringlotu, marhuľu, mandľu a orech kráľovský, gaštan jedlý až po liesku obyčajnú. Nechýbajú ani kríky drobného ovocia – egreše, ríbezle, maliny, černice, čučoriedky, moruše, až po vinič hroznorodý a jahody. Publikácia obsahuje aj popisy účinkov pesticídov, ochranu zdravia pri ich používaní, ako aj zásady práce s pesticídmi. Ponúka prehľad prípravkov proti živočíšnym škodcom ovocných rastlín a v neposlednom rade sa venuje preventívnej ochrane, ekologickým a biologickým metódam ochrany ovocných rastlín proti živočíšnym škodcom.

Podrobnosti:
Počet strán: 208 strán
Väzba: flexi väzba
Rozmer: 135×190 mm
Hmotnosť: 350 g
Jazyk: slovenský jazyk
ISBN: 9788089642540
Rok vydania: 2018


Agronóm odporúča

Nech vám nič neujde

Najnovšie informácie a novinky v biologickej ochrane Vašej záhrady, priamo na Váš mail.

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.