Napredujeme v biologickej ochrane rastlín

Plantasorb

21,47 s DPH / ks 17,89 € bez DPH / ks
Na sklade
Plantasorb zabezpečuje udržiavaniu vody v pôde a uvoľňuje ju pre potreby rastlín. Pomáha rastlinám prežívať obdobie sucha.
Obj. čislo:
21393
EAN:
8594041565670

Plantasorb

PLANTASORB®

je to prípravok pre udržiavanie vody v pôde a jej uvoľnenie pre potreby rastlín. Pomáha rastlinám prežívať obdobie sucha. Naopak v prípade nadbytku vody v pôde je prípravok PLANTASORB® schopný túto vodu zadržať a následne ju poskytnúť rastline, keď okolitá pôda vyschne. To je dané vysokou zadržiavacou schopnosťou zložiek obsiahnutých v prípravku PLANTASORB®.

 

PLANTASORB obsahuje

Špeciálny gél, ktorý je hlavnou zložkou a pomocníkom pri dodávaní vody rastlinám aj za sťažených podmienok. Pozitívny efekt je založený predovšetkým na schopnosti prijímať mnohonásobne väčšie množstvo vody, ako je objem gélu a postupne túto vodu uvoľňovať späť do pôdy. V pôde je zachovaná schopnosť gélu absorbovať a znovu uvoľňovať vodu po celú dobu životnosti gélu (až 5 rokov).

 

Účinok PLANTASORBU

  • Zlepšuje rast a vitalitu rastlín
  • Vysoká odolnosť proti stresu z nedostatku vody
  • Úspora vody pri zalievaní
  • Zvyšuje prežitie sadby a následný rast
  • Pomáha udržiavať živiny v pôde
  • Zlepšuje prevzdušnenie pôdy a substrátov

 

Vhodný pre všetky rastliny

 

Aplikácia a dávkovanie PLANTASORBU

Najväčší účinok má PLANTASORB® v kombinácii s mykorhíznymi prípravkami SYMBIVIT®, ECTOVIT® alebo RHODOVIT®. Mykorhízne huby z neho účinne získavajú uložené živiny a poskytujú ich rastline. Nasypte do výsadbovej jamky tak, aby vrstva prípravku pokryla dno, premiešajte so substrátom a vysaďte rastlinu. Pri plošnej aplikácii zapravte PLANTASORB® približne 10 cm pod povrch v dávke 500 g / m2. Tiež je možné zmiešať so substrátom v dávke 100 g na 10 litrov substrátu. Zloženie Rašelina, sapropel (geologický sediment, piliny, bentonit, zeolit, biologicky rozložiteľný granulovaný polyakrylamid.) Doplňujúce informácie - upozornenie Prípravok obsahuje prírodné zložky a nie je toxický ani inak škodlivý pre životné prostredie. Neobsahuje geneticky upravené organizmy.

Nech vám nič neujde

Najnovšie informácie a novinky v biologickej ochrane Vašej záhrady, priamo na Váš mail.

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.