Napredujeme v biologickej ochrane rastlín

  • Úvod
  • >>
  • Literatúra
  • >>
  • Ochrana ovocných rastlín proti živočíšnym škodcom

Ochrana ovocných rastlín proti živočíšnym škodcom

9,55 s DPH / ks 7,96 € bez DPH / ks
Na objednávku
Vďaka tejto publikácii viete rozlíšiť mnohých škodcov ovocných rastlín, ktoré ničia vaše ovocné stromy, kríky a ich úrodu.
Obj. čislo:
13315
EAN:
9788089642540

Ochrana ovocných rastlín proti živočíšnym škodcom

Ochrana ovocných rastlín proti živočíšnym škodcom

Edícia: Praktické rady záhradkárom

Vynikajúca publikácia, ktorá nesmie chýbať v knižnici žiadnej záhradkárskej rodiny. Vďaka tejto publikácii viete rozlíšiť mnohých škodcov ovocných rastlín, ktorý ničí vaše ovocné stromy a kríky a ich úrodu. Pomôže vám definovať škodcu a to je prvý dôležitý krok k jeho zničeniu. Prof. Ing. Ľudovít Cagáň, CSc., a Ing. Sylvia Matušíková, PhD., patria k najväčším odborníkom v oblasti ochrany rastlín u nás na Slovensku.
Autori v knihe formou všeobecnej charakteristiky predstavujú živočíšnych škodcov viacerých druhov ovocných rastlín. Popisujú najvýznamnejšie opatrenia proti živočíšnym škodcom viacerých druhov ovocných rastlín počas roka. Poskytujú návod aj pre laikov, aby dokázali odlíšiť napríklad larvy motýľov, chrobákov, blanokrídlovcov i dvojkrídlovcov. V zozname škodcov nájdeme háďatká, roztočce, štítničky, obaľovače, nosániky, drevotoče, ďalej vošky, piliarky či méry a mnohé ďalšie. Autori ich rozdeľujú a podrobne popisujú ich devastačné schopnosti pri jednotlivých ovocných druhoch – počnúc jabloňou, hruškou, čerešňou, višňou, cez slivku, ringlotu, marhuľu, mandľu a orech kráľovský, gaštan jedlý až po liesku obyčajnú. Nechýbajú ani kríky drobného ovocia – egreše, ríbezle, maliny, černice, čučoriedky, moruše, až po vinič hroznorodý a jahody. Publikácia obsahuje aj popisy účinkov pesticídov, ochranu zdravia pri ich používaní, ako aj zásady práce s pesticídmi. Ponúka prehľad prípravkov proti živočíšnym škodcom ovocných rastlín a v neposlednom rade sa venuje preventívnej ochrane, ekologickým a biologickým metódam ochrany ovocných rastlín proti živočíšnym škodcom.

Podrobnosti:
Počet strán: 208 strán
Väzba: flexi väzba
Rozmer: 135×190 mm
Hmotnosť: 350 g
Jazyk: slovenský jazyk
ISBN: 9788089642540
Rok vydania: 2018


Agronóm odporúča

Nech vám nič neujde

Najnovšie informácie a novinky v biologickej ochrane Vašej záhrady, priamo na Váš mail.

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.