Napredujeme v biologickej ochrane rastlín

Ochrana ovocných rastlín proti chorobám

9,95 s DPH / ks 8,29 € bez DPH / ks
Nedostupné
Táto publikácia podáva obšírny a zároveň detailný popis rôznych chorôb ovocných rastlín
Obj. čislo:
18995
EAN:
9788089642403

Ochrana ovocných rastlín proti chorobám

Choroby ovocných rastlín

Sú v tejto publikácií opísané na viac ako 250 stranách. 

Patogény pestovaných plodín- je to prvá kapitola, ktorá čitateľa oboznámi s pôvodcami ochorení. Častokrát ide o vírusy, baktérie, fytoplazmy a huby. Ich popis a charakter vám dodá širší prehľad o pôvodcoch ochorení, ktoré spôsobujú choroby ovocných rastlín.

 

V publikácií sú písané choroby, častých drevín a rastlín ktoré sa vyskytujú, môžeme povedať, v každej záhrade. Ide o jablone, hrušky, čerešne, višne, slivky, ringloty, mirabelky, marhule, broskyne.

Choroby ovocných rastlín ktoré sú menej časté

Ide o dulu, mišpuľu, jarabinu, či gaštan.

Chorobám orecha a liesky sa autor venujú na 8-mich stranách. Pri spomenutých druhoch sa autori zamerali najmä na bakteriálnu spálu orechov a antraknózu listov orecha. Nevynechali ani opatrenia proti poruchám a chorobám orecha kráľovského a liesky.

 

Autori nezabudli na popis chorôb a spôsob ochrany ostružín, čučoriedok, jahôd a viniča hroznorodého.

 

Táto publikácia, ktorá podáva obšírny a zároveň detailný popis rôznych chorôb ovocných rastlín je dôležitým radcom pri pestovaní a ochrane ovocných rastlín pred vznikom chorôb.

 

 

 Agronóm odporúča

Nech vám nič neujde

Najnovšie informácie a novinky v biologickej ochrane Vašej záhrady, priamo na Váš mail.

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.