Napredujeme v biologickej ochrane rastlín

NovaFerm SIRIUS 1l

15,80 s DPH / l 13,17 € bez DPH / l
Na sklade
Hnojivo proti hubovým chorobám NovaFerm SIRIUS je produkt ktorý zvyšuje úrodu a zároveň sa správa podobne ako konvenčné fungicídy. Po aplikácií sú rastliny životaschopnejšie a odolnejšie proti vplyvom prostredia.
Obj. čislo:
15547

NovaFerm SIRIUS 1l

NovaFerm SIRIUS- hnojivo  proti hubovým chorobám

NovaFerm SIRIUS je produkt obsahujúci spóry vybraných druhov mikroorganizmov.
Táto mikrobiologická zmes používajúca líniu SIRIUS, ktorá využíva vlastné prírodné baktérie (v spórach) a nimi produkované fytoaktívne látky a enzýmy zabezpečuje ekonomickú produkciu ekologickým a zdravým spôsobom.

Účinok je spôsobený aktiváciou rezistencie rastlín prostredníctvom fungistatického účinku na fytopatogénne hubové choroby. Tento efekt vytvárajú prírodné spóry a cysty tvoriace baktérie kmeňov Bacillus licheniformis. Táto prirodzená zmes má pozitívny vplyv na listovú plochu rastlín a aktívne potláča hubové choroby listov preventívnym ale aj kuratívnym účinkom. Zvyšuje úrodu a jej kvalitu a zároveň zvyšuje odolnosť proti chorobám. Po aplikácii sú rastliny životaschopnejšie a odolnejšie voči nepriaznivým vplyvom prostredia.

Mikrobiologická zmes je úplne šetrná k životnému prostrediu a neobsahuje žiadne škodlivé alebo jedovaté zložky. Pripravuje sa pomocou kmeňov baktérií zrodených v pôde v našom prostredí. NovaFerm SIRIUS sa môže používať v ekologickom poľnohospodárstve a na výrobu ekologických výrobkov a biopotravín.
NovaFerm SIRIUS 

Zloženie a forma:
Mikrobiálne zloženie: max. 5% baktérie tvoriace spóry
Bacillus licheniformis

 

 

Účinná látka

Bacillus lichenifomis

 

 

Aplikácia a dávkovanie hnojiva proti hubovým chorobám

Prípravok je forme kvapaliny, ktorý sa riedi vodou podľa návodu. Dôkladne aplikuje sa na listovú plochu. Používajte bežné postrekovače. Aplikácia prípravku je možná počas celého dňa.
Môže sa miešať a použiť s akoukoľvek pripravenou zmesou, ktorá nemá antibakteriálne vlastnosti. NovaFerm SIRIUS sa môže bezpečne používať kedykoľvek počas dňa, pretože látka nie je citlivá na UV žiarenie a nepoškodzuje listy rastlín.
Zelenina:
Od minimálne 5-6 listov, maximálne 3-krát pred tvorbou reprodukčných orgánov.
Používajte 2,0 % koncentráciu - 200 ml NovaFerm ORION do 10l vody.

Ovocné sady / vinič:
Foliárna aplikácia po odkvitnutí, maximálne 2 krát pred dozrievaním ovocia.
Používajte 1-1,2 % koncentráciu - 100-120 ml NovaFerm ORION do 10l vody.

 

 

Ochranná doba (dni)

0 dní

 

Miešateľnosť

Voľne miešateľné s priemyselnými hnojivami poprípade pesticídmi (ak je to nutné). Nemiešať s antibakteriálnymi látkami. Baktérie v produkte sú v spórovej forme a odolné proti účinku chemických prípravkov a UV žiareniu.
Nech vám nič neujde

Najnovšie informácie a novinky v biologickej ochrane Vašej záhrady, priamo na Váš mail.

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.