Napredujeme v biologickej ochrane rastlín

NovaFerm MULTI 1l

10,70 s DPH / l 8,92 € bez DPH / l
Na sklade
Hnojivo proti chorobám rastlín NovaFerm MULTI pôsobí na organické zvyšky v pôde, rozkladá ich a tým znemožňuje rozvoj chorôb, ktoré prenikajú z pôdy na rastliny. Tieto priaznivé účinky sú vďaka prítomnosti baktérií, ktoré sa v tomto hnojive nachádzajú.
Obj. čislo:
146

NovaFerm MULTI 1l

NovaFerm MULTI hnojivo proti chorobám rastlin

Novaferm® MULTI je tekuté bakteriálne hnojivo rozvíjajúce svoju účinnosť v pôde. Vďaka obsahu prirodzených baktérií pôsobí proti chorobám rastlín a zabezpečí plnohodnotnú hospodársku produkciu, podporuje zdravie rastlín. Je prirodzený zvyšovač výnosu s pozitívnym vplyvom na celú radu ukazovateľov. Efektívne rozkladá pozberové zvyšky. Sprístupňuje dusík, fosfor, draslík pre rastliny. Upravuje pH pôdy na optimálnu hodnotu 6-7. Spektrum baktérii likviduje a potláča životaschopnosť patogénnych húb. Z tohto dôvodu sa aj znižuje potreba používania fungicídov. Nie je toxický, naopak pomocou tohto prípravku prispejeme k výrobe zdravších potravín, zároveň zaťaženie prírody znižujeme na minimum.
Všetky uvedené priaznivé účinky sú výsledkom činnosti baktérií nachádzajúcích sa v prípravku.
 

Ďalšie informácie nájdete v článku: Milióny pomocných rúk

 


Účinná látka

Obsah bakteriálnych spór max. 5%

  • Azotobacter spp.
  • Azospirillum spp.
  • Bacillus megaterium
  • Bacillus subtilis

Použitie prírodných pôdnych baktérií nemá toxický účinok ani sa zdravie, ani na prírodu.

 

 

Aplikácia a dávkovanie hnojiva proti chorobám 

Po aplikácií na pôdu môže byť NovaFerm MULTI dlhšiu dobu na povrchu pôdy. Je vhodné aby ste na pôde mali aj pozberové zvyšky rastlín. Aby baktérie začali pracovať a účinkovať proti chorobám rastlín, musíte zapracovať produkt do pôdy. Ideálne je rylovanie alebo rotalvátorovanie. Až potom začnú baktérie pracovať naplno.

Doporučená koncentrácia je 3-3,5%. Dávka je 300-350 ml na cca 100 m2.

 

 

Ochranná doba (dni)

0 dní

 

Miešateľnosť

Voľne miešateľné s priemyselnými hnojivami poprípade pesticídmi (ak je to nutné). Nemiešať s antibakteriálnymi látkami. Baktérie v produkte sú v spórovej forme, preto sú odolné voči chemickým prípravkom, UV žiareniu.

Nech vám nič neujde

Najnovšie informácie a novinky v biologickej ochrane Vašej záhrady, priamo na Váš mail.

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.