Napredujeme v biologickej ochrane rastlín

NovaFerm DUAL 1 l

11,30 s DPH / l 9,42 € bez DPH / l
Na sklade
Listové bakteriálne hnojivo NovaFerm DUAL obsahuje baktérie, ktoré dodávajú rastlinám dusík. Tento dusík pochádza zo vzduchu. Baktérie ho na povrchu listov viažu a rastlina ho prijíma podobne ako pri iných listových hnojivách.
Obj. čislo:
145

NovaFerm DUAL 1 l

Listové bakteriálne hnojivo NovaFerm DUAL

NovaFerm DUAL je multifunkčné bakteriálne listové hnojivo, ktoré vďaka obsahu prirodzených baktérií a z nich tvorených enzýmov zabezpečí zvýšenie zdravotného stavu rastlín. Významnou vlastnosťou kmeňov baktérii v produkte je schopnosť viazať vzdušný dusík, ktorý následne prijímaný rastlinami.

Prípravok je zložený z prirodzených kmeňov baktérií, použitie nemá žiadne riziká na zdravie ani ekosystém, nie je toxický, s jeho pomocou sa dajú pripraviť zdravšie potraviny s minimálnym zaťažením životného prostredia.

 

Zloženie listového bakteriálneho hnojiva:


obsah bakteriálnych spór max. 5 %
Azotobacter spp.
Azospirillum spp.
Bacillus licheniformis

Novaferm®Dual je ekologický prípravok, ktorý neobsahuje škodlivé ani jedovaté komponenty. Toto bakteriálne hnojivo sa vyrába z kmeňov baktérií, ktoré sú okolo nás. Použitie je opodstatnené nielen v integrovanej a ekologickej výrobe ale aj v konvenčnom pestovaní ovocia a zeleniny. Kmene baktérii ostávajú prítomné až do konca vegetácie.

 

Účinná látka

Azotobacter spp., Azospirillum spp., Bacillus licheniformis

 

 

Aplikácia a dávkovanie bakteriálneho hnojiva

Prípravok je forme kvapaliny. Riedi sa vodou podľa návodu. Dôkladne aplikuje sa na listovú plochu. Používajte bežné postrekovače. Aplikácia prípravku je možná počas celého dňa.

Používajte na všetky plodiny:
3-3,5 % koncentráciu, t.z. že aplikujte 300 až 350 ml hnojiva NovaFerm DUAL do 10 lit vody.

 

 

Ochranná doba (dni)

7 dní

 

Miešateľnosť

Voľne miešateľné s priemyselnými hnojivami poprípade pesticídmi (ak je to nutné). Nemiešať s antibakteriálnymi látkami. Baktérie v produkte sú v spórovej forme, preto sú odolné voči chemickým prípravkom, UV žiareniu.

Nech vám nič neujde

Najnovšie informácie a novinky v biologickej ochrane Vašej záhrady, priamo na Váš mail.

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.