Napredujeme v biologickej ochrane rastlín

Lepinox PLUS

69,55 s DPH / bal 57,96 € bez DPH / bal
Na sklade
Bakteriálny insekticíd účinný na škodlivé druhy obaľovačov.
Obj. čislo:
324
EAN:
8588007699011

Lepinox PLUS

Lepinox Plus postrek proti huseniciam 

Lepinox Plus® pôsobí ako požerový preparát špecificky proti húseniciam motýľov rodu Lepidoptera. Odporúčame aplikáciu na húsenice l. a ll. instaru. Húsenice po požití prípravku zastavujú požerovú aktivitu a po 2-5 dňoch hynú. Prípravok Lepinox Plus nepôsobí na dospelé motýle, iné škodce, nepoškodzuje ani ich antagonistov.

 

Účinná látka

Bacillus thuringiensis ssp. kurstaki kmeň EG 2348

 

Aplikácia a dávkovanie postreku

Lepinox Plus je selektívny biologický insekticíd určený k regulácii húseníc motýľov rodu Lepidoptera. Podmienkou dobrej účinnosti je intenzívny žer húseníc a vysoké pokrytie listovej plochy postrekovou kvapalinou vrátane spodnej strany listov. Je potrebné, aby larvy prijali produkt spolu s potravou, aby boli infikované. Odporúčame ošetrenie vykonávať v dobe liahnutia z vajíčok, prípadne v ranných vývojových štádiách lariev (l. a ll. instar).

Po príjme dávky larvy zastavia požer porastu, mortalita nastáva po niekoľkých dňoch. V prípade potreby aplikáciu opakujte, a to v rozmedzí 7-10 dní. Pre reguláciu jednej generácie sú možné max. 3 aplikácie. Ak dôjde k zrážkam do 48 hod. po aplikácii, odporúčame ošetrenie opakovať.

Príprava aplikačnej kvapaliny:

Odmerané množstvo prípravku sa rozmieša v menšom množstve vody a následne sa vleje do nádrže aplikačného zariadenia naplnenej do polovice vodou. Po dôkladnom rozmiešaní sa nádrž doplní na požadovaný objem.

Dávkovanie: - vínna réva, jabloň, hruška, broskyňa: 1 kg/ha, 400-600 l vody/ha max.3x v intervale 7-10 dní

- brokolica, kapusta, reďkovka, špenát, zeler, petržlen, fazuľa, tekvica, cuketa, melón, paprika 1 kg/ha, 400-800 l vody/ha max. 3x v intervale 7-10 dní

Ochranná doba


0 dní

Miešateľnosť a odporúčania

Nesmú sa používať zásadité prípravky a ani hnojivá. V prípade kombinácie so zásaditou látkou, produkt stráca účinnosť. Odporúčame kombinovať so zmáčadlom Wetcit.Nech vám nič neujde

Najnovšie informácie a novinky v biologickej ochrane Vašej záhrady, priamo na Váš mail.

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.