Napredujeme v biologickej ochrane rastlín

Groown Micro - pôdna biovakcína

16,32 s DPH / ks 13,60 € bez DPH / ks
Na sklade
MICRO GROOWN Biovakcína obsahuje celkovo 6 prospešných pôdnych mikroorganiznov. Dlhodobo prinášajú rastlinám úžitok.
Obj. čislo:
23379

Groown Micro - pôdna biovakcína

MICRO - pôdna biovakcína

 

Mykorhízne huby obsiahnuté v Groown MICRO vytvoria v okolí koreňov rastlín rozsiahlu sieť podhubia napojenú na korene rastlín. Táto sieť dodáva rastline vodu a v nej rozpustené živiny. Mykorhízna symbióza okrem rastového efektu má priaznivá vplyv na zdravie rastliny a jej hormonálnu rovnováhu. Tiež zvyšuje produkciu tzv. sekundárnych metabolitov, čo sú napríklad esenciálne oleje v bylinkách, alebo lykopén u paradajok a mnohé antioxidanty v zelenine. Mykorhízna symbióza má potenciál významne zvýšiť  obsah vitamínu C v plodoch.

Pôdne baktérie pozitívne ovplyvňujú kolobeh živín v pôde a rozpúšťajú mnohé pôdne živiny, ktoré by bez ich vplyvu neboli pre korene rastlín dostupné. Tieto živiny sú následne mykorhíznym podhubím efektívne dopravené do koreňov.

 

Zloženie

6 prospešných pôdnych mikroorganizmov:

  • 2 druhy rastlinám prospešných rhizobaktérií rodu Bacillus,
  • 3 druhy symbiotických arbuskulárnych mykorhíznych húb rodu Glomus
  • hubu Trichoderma harzianum, ktorá je pomocníkom pri ochrane pôdy proti hubovým patogénom

 

Trvanlivosť a skladovanie

Trvanlivosť produktu je 18 mesiacov od dátumu výroby. Neskladovať pri teplotách vyšších ako 25 °C, vo vlhku a na priamom slnečnom svetle.

Dávkovanie biovakcíny MICRO

  • Malé rastlinky/sadenice do 200 ml – 5 g na rastlinu. Väčšie rastliny 10 g – 20 g. Výsadba predpestovaných sadeníc – 50 g na rastlinu.
  • Výsadba kríkov a stromov  podľa veľkosti koreňového balu – 100 – 500 g na rastlinu.
  • Dávkovanie do substrátu  50 – 100 g na každých 20 l, tzn. 1500 g stačí až na 600 l substrátu. Produktom nemôžete rastlinu predávkovať. Väčšia dávka znamená rýchlejší rozvoj prospešných mikroorganizmov a skorší efekt.

Nech vám nič neujde

Najnovšie informácie a novinky v biologickej ochrane Vašej záhrady, priamo na Váš mail.

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.