Napredujeme v biologickej ochrane rastlín

Floravita SiO 100 ml

3,40 s DPH / ks 2,83 € bez DPH / ks
Na sklade
Listové hnojivo s obsahom kremíka a feniklového oleja.
Obj. čislo:
15618
EAN:
8586002980301

Floravita SiO 100 ml

Floravita SiO obsahujúci kremík a feniklový olej

Jedná sa o prípravok na báze listového hnojiva obsahujúci kremík a feniklový olej, zvyšuje odolnosť rastlín proti hubovým chorobám a vytvára ochranný film pre zabránenie vstupu patogénov a vývoja chorôb. Zmes rastlinných výťažkov a rastlinných olejov feniklu, ktoré zvyšujú vnútornú odolnosť rastlín proti múčnatke a plesni šedej prostredníctvom synergických efektov účinných látok.

Popri dusíku, fosfore a draslíku je efektívnym zdrojom kremíka v rastlinami prijateľnej forme. Patrí medzi najkoncentrovanejšie, v súčasnosti známe zdroje rastlinami asimilovateľného kremíka.

Určené pre vinič, bobuľoviny, zeleninu a ovocné stromy.
Náhrada za prípravok HF-MYCOL, obdobné zloženie, identický účinok, vylepšená receptúra, vyrobené na Slovensku – vyrába a balí Floraservis. HF-Mycol je biologický prípravok k ochrannému ošetreniu proti múčnatke a plesni sivej na viniči, drobnom ovocí, zelenine a okrasných rastlinách.

Základná špecifikácia


Kvapalné listové hnojivo vo forme koncentrátu FLORAVITA SiO je zdrojom všetkých troch základných rastlinných živín, kremíka vo vodorozpustnej forme a feniklovej silice. FLORAVITA SiO je navrhnuté tak, aby zlepšovalo celkovú vitalitu ošetrovaných rastlín a zároveň zvyšovalo ich odolnosť proti hubovým chorobám tým, že na ich povrchu vytvára ochranný film, ktorý zabráni vstupu a vývoju choroby a tiež obmedzuje klíčenie spór a ich prerastanie do listov. Zmes rastlinných výťažkov a rastlinných olejov feniklu, ktoré zvyšujú vnútornú odolnosť rastlín proti múčnatke a plesni šedej prostredníctvom synergických efektov účinných látok.
Spôsobuje zaschnutie mycélii múčnatky a plesni sivej. Redukuje infekčné podmienky pre pravú múčnatku. FLORAVITA SiO je popri dusíku, fosfore a draslíku efektívnym zdrojom kremíka v rastlinami prijateľnej forme. Patrí medzi najkoncentrovanejšie, v súčasnosti známe zdroje rastlinami asimilovateľného kremíka v roztokovej forme.

Obsah biogénnych prvkov


Obsah dusíka (ako N): min. 3,0 hmot.%, obvykle 3,75 hmot.%
Obsah fosforu (ako P2O3): min. 2,5 hmot.%, obvykle 3,0 hmot.%
Obsah draslíka (ako K2O): min. 10,0 hmot.%, obvykle 11,0 hmot.%
Obsah kremíka (ako SiO2): min. 8,5 hmot.%, obvykle 9,0 hmot.%
FLORAVITA SiO obsahuje tiež feniklový éterický olej.


Výhody použitia


- vyššia odolnosť voči rastlín voči hubovým chorobám a škodcom
- vytvára na rastlinách ochranný film pre zabránenie vstupu patogénov a vývoja chorôb
- spevnenie bunečných stien
- zvýšená odolnosť rastlín voči ich poľahnutiu
- spevnenie epidermu a zvýšenie pH na povrchu rastlín – inhibícia klíčenia spór a ich prerastanie do listov
- lepšie hospodárenie rastlín s vodou – vyššia odolnosť rastlín v období dlhodobého sucha
- zvýšená odolnosť rastlín voči mrazu
- priaznivo ovplyvňuje príjem a transport kyslíka koreňovým systémom rastlín
- zlepšuje príjem makro a mikro živín a procesy fotosyntézy
- kremík obsiahnutý v hnojive priaznivo ovplyvňuje syntézu lignínu v rastlinách
- zlepšuje opelivosť a vitalitu rastlín
- zvyšuje odolnosť rastlín voči toxickým prvkom – znižuje sa príjem sodíka a priaznivo sa ovplyvňuje odolnosť rastlín voči ich zasoleniu
- má priaznivý vplyv na úrodu a jej kvalitu
- vhodný pre ekologické spôsoby pestovania rastlín

 

Účinná látka

Fenyklový olej

 

Aplikácia a dávkovanie hnojiva obsahujúceho kremík a feniklový olej

FLORAVITA SiO je určené pre mimokoreňovú – listovú aplikáciu. Je možné ho však použiť tiež na hnojenie pôdy a v súvislosti s bezpôdnym – hydroponickým pestovaním rastlín. Používa sa vždy po predchádzajúcom zriedení s vodou. Nie je možné ho používať v kyslo reagujúcich zmesiach! Pre listovú aplikáciu FLORAVITA SiO najlepšie vyhovuje mierne zamračené a bezveterné počasie, aby postrek na povrchu rastlín dlho zasychal. Rastliny prijímajú živiny najaktívnejšie cez povrch listov pri teplote 20 až 21°C. Pri teplotách nižších ako +15°C je už príjem živín nadzemnou časťou rastlín nižší. Ideálne je postrek aplikovať pred večerom, prípadne zavčas ráno.

Odporúčaná dávka 80 až 100 ml na plochu 100m2 (1 ár) v koncentrácii 0,3 až 0,6% (30 ml až 60 ml do 10l vody).

Postrek je vhodné opakovať každé 2 týždne. Hnojivo možno používať tiež na koreňovú zálievku a to vo forme roztoku obsahujúceho 20 až 50 ml koncentrátu FLORAVITA SiO na 10 litrov zálievky. S cieľom zvýšiť odolnosť sadeníc je účelné tieto počas aktívneho rastu ošetriť 2-krát za týždeň postrekom roztoku obsahujúcim 1-3 ml koncentrátu FLORAVITA SiO v 1 litri vody.

Vinič – múčnatka, pleseň sivá

Jahody, ríbezle, egreše – múčnatka americká, pleseň sivá

Zelenina, okrasné rastliny - múčnatka

Aplikácia: - podľa dĺžky infekčného tlaku ošetrovať v intervaloch 7-10 dní - 2 ošetrenia pred kvetom, 3-4 ošetrenia po kvete (počas hlavného infekčného tlaku), odstup medzi ošetreniami 7-10 dní - odporúčaná aplikácia vo večerných hodinách alebo pri zamračenej oblohe, nie pri intenzívnom slnečnom žiarení. 

Ochranná doba (dni)

0 dní

Po silnom a výdatnom daždi je potrebné postrek vždy zopakovať z dôvodu obnovenia ochranného filmu proti chorobám a škodcom.

Miešateľnosť a odporúčanie

FLORAVITA SiO je neobmedzene miešateľné s vodou. Jeho miešateľnosť s kvapalnými hnojivami a prípravkami určenými na ochranu rastlín je však značne obmedzená a je nevyhnutné ju vždy vopred odskúšať! Hnojivo FLORAVITA SiO nemožno miešať najmä s kyslo reagujúcimi látkami!Nech vám nič neujde

Najnovšie informácie a novinky v biologickej ochrane Vašej záhrady, priamo na Váš mail.

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.