Napredujeme v biologickej ochrane rastlín

Ectovit

9 s DPH / ks 7,50 € bez DPH / ks
Na sklade
Mykorhízne huby obsiahnuté v ECTOVITe sa napoja na korene Vašich rastlín a budú rásť, čerpať živiny z pôdy a podporovať rastlinu po celý jej život.
Obj. čislo:
21390
EAN:
8594041565717

Ectovit

ECTOVIT ®

 

je prípravok založený na využití skvelých vlastností mykorhíznych húb. Jedná sa o granulovaný prípravok, ktorý má jednoduché použitie a Vaše rastliny z neho budú môcť čerpať to najlepšie pre ich krásny rast a odolnosť.

 

Účinok ECTOVIT

  • Zlepšenie výživy
  • Zlepšenie rastu a zdravotného stavu rastlín
  • Lepšia tvorba kvetov a plodov
  • Väčší výnos a výrazne znížená potreba zálievky a hnojenia
  • Zvýšenie odolnosti rastlín voči stresu (sucho, presádzanie, a i.)
  • Je vhodný aj pre použitie rastlín pestovaných vo svahu (vplyv na spevnenie pôdy)

 

Využitie mykorízneho prípravku ECTOVIT

Vhodný pre stromy ako borovica, breza, buk, céder, dub, eukalyptus, hrab, habrovec hrabolistý, jarabina, gaštan, lipa, lieska, jelša, topoľ, vŕba jedľa, jedľovec, smrekovec, smrek

Nevhodný pre okrasné ihličnany, napr. thuja, taxus, juniperus, cupressus, araucaria, gingko, sequoia a väčšinu ovocných a okrasných stromov a kríkov.

Pre ovocné dreviny použite prípravok SYMBIVIT®.

Pre vresovcovité rastliny (vresy, azalky, čučoriedky, rododendrony a i.),použite prípravok RHODOVIT®.

 

Aplikácia a dávkovanie ECTOVITu

  • 300g balenie vystačí približne na 100 malých stromčekov, alebo 10 veľkých stromov.
  • Počet ošetrených rastlín závisí na hustote a veľkosti koreňového systému.
  • Vysypte obsah oboch sáčkov do požadovaného množstva vody a zamiešajte. Po dôkladnom premiešaní vznikne kašovitá zmes, do ktorej sa namáčajú korene tak, aby pokryla celý povrch koreňového systému.
  • Taktiež je možné aplikovať na vyrastené rastliny (stromy): urobte 2-10 jamiek okolo rastliny v závislosti od jej veku a zdravotného stavu, aplikujte do nich produkt a zasypte zeminou. Jamky musia viesť až ku koreňom rastliny! Rastliny vysádzajte ihneď po namočení. Spotrebujte namáčaciu zmes v deň jej prípravy.

 

Zloženie ECTOVITu

3 izoláty mykorhíznych húb na tekutom nosiči, rašelinový nosič s obsahom prírodných zložiek podporujúcich mykorhízu (humáty, mleté horniny, výťažky z morských organizmov), biologicky rozložiteľné granule absorpčného gélu.

 

Upozornenie

Pre správne fungovanie prípravku je nevyhnutné, aby došlo k jeho priamemu kontaktu s koreňmi rastlín. Prípravok skladujte na chladnom a suchom mieste. Neotvorený prípravok je použiteľný po dobu 1 roka od dátumu výroby pri správnom uskladnení. Prípravok obsahuje prirodzene sa vyskytujúce huby a nie je toxický ani inak škodlivý pre životné prostredie. Neobsahuje geneticky upravené organizmy a nezanecháva toxické zvyšky v pôde. Neodporúčame používanie systematických fungicídov v priebehu prvých troch týždňov po aplikácii prípravku.

Nech vám nič neujde

Najnovšie informácie a novinky v biologickej ochrane Vašej záhrady, priamo na Váš mail.

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.