Napredujeme v biologickej ochrane rastlín

BIOPON - horká soľ na ihličnany proti hnednutiu ihličia 1 kg

4,60 s DPH / ks 3,83 € bez DPH / ks
Na sklade
Horká soľ na ihličnany proti hnednutiu ihličia.
Obj. čislo:
20591
EAN:
5904517047136

BIOPON - horká soľ na ihličnany proti hnednutiu ihličia 1 kg

Hnojivo Bipon je viaczložkové vyvážené hnojivo pre ihličnany, ktoré dopĺňa chýbajúce živiny v pôde a zamedzuje hnednutie ihličia u ihličnatých drevín.

Horká soľ ( síran horečnatý) je najvhodnejšie rýchlo pôsobiace a bezozbytku rozpustné kryštalické hnojivo s vysokým obsahom horčíka. Horčík ja veľmi dôležitou zložkou výživy rastlín. Je stavebnou látkou zelene listovej ( chlorofylu), ktorá zabezpečuje životne nevyhnutnú fotosyntézu. Pri nedostatku horčíka v pôde sú rastliny postihnuté tzv. chlorózou, ktorása prejavuje žltnutím listov medzi žilnatinou ( žilky zostávajú zelené ) a hnednutím ihličia u ihličnanov. 

Starostlivo nastavený pomer horčíka a síry plne pokrýva potrebu týchto živín pre ihličnany. Rastlinám navracia vitalitu a zdravý vzhľad ihličia.

Odporúča sa použiť horkú soľ pri prvých príznakoch hnednutia ihličia.

Termín aplikácie: III - XI.

Odmeranú dávku rovnomerne rozsypeme okolo rastliny a premiešame s vrchnou vrstvou zeminy a  poriadne zalejeme, aby sa hnojivo aktivovalo.

Odporúčaná dávka hnojiva závisí od veľkosti rastliny ( viď. tabuľka na obale)

  • 1 kg balenia vystačí na 40m²

Hnednutie ihličia môže byť aj príznakom hubových chorôb, ktorým nedokáže predísť žiadne hnojivo!!! V takýchto prípadoch je nevyhnutné uplatnenie fungicídnych prípravkov na ochranu rastlín.

Nech vám nič neujde

Najnovšie informácie a novinky v biologickej ochrane Vašej záhrady, priamo na Váš mail.

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.