Napredujeme v biologickej ochrane rastlín

Bellis 2,6 g

1,40 s DPH / ks 1,17 € bez DPH / ks
Na sklade
Postrekový fungicídny prípravok určený proti múčnatke, chrastavitosti a skladovým chorobám jadrovín.
Obj. čislo:
21779
EAN:
8586002980479

Bellis 2,6 g

Postrekový dvojzložkový fungicídny prípravok so systémovým účinkom vo forme vodorozpustných granúl určený na ochranu jadrovín proti skladovým hubovým chorobám, múčnatke jabloňovej a chrastavitosti jadrovín.

Účinná látka:
Boscalid 252 g/kg (25,2% hm)
Pyraclostrobin 128 g/kg (12,8% hm)

PÔSOBENIE PRÍPRAVKU
Do rastliny preniká listami a účinná látka je potom rozvádzaná v rastline akropetálne pletivami rastlín.

Bellis zabraňuje klíčeniu spór, predlžovaniu a rastu mycélia a sporulácii. Spôsob biochemického účinku spočíva v inhibícii mitochondriálnej respirácie blokovaním prenosu elektrónov, tým dochádza k redukcii tvorby ATP. Zníženie množstva stavebných látok pre aminokyseliny a cukry s redukciou množstva energie významne zasahuje do rastových a životných pochodov bunky. Boscalid je účinná látka zo skupiny anilidov. Pôsobí na dýchacie procesy citlivých organizmov, avšak v inom mieste metabolizmov, ako strobiluriny. Účinná látka Pyraclostrobin je novou účinnou látkou zo skupiny strobilurinov. Účinok je založený na zabránení prenosu elektrónov v dýchacom prenose, čím dôjde k zrúteniu celého organizmu a je zabránené sporulácii a klíčeniu spór. Obe látky pôsobia systémovo, vykazujú preventívny a kuratívny účinok, a tým chránia rastlinu pred napadnutím, ale takisto aj po infekcii.

POKYNY PRE APLIKÁCIU
Vo všetkých indikáciách a kultúrach ošetrujte prostriedkom BELLIS preventívne.

JADROVINY:
Aplikačné množstvo je dimenzované na ovocný sad, ktorý má plochu listovej steny na 1 m výšky koruny a hektár 5000 m2.

Proti múčnatke jabloňovej aplikujte pri hroziacej infekcii, resp. podľa signalizácie (od štádia zelených špičiek listov vyrastajúcich asi 10mm na šupiny pukov, oddelených prvých listov - štádium myššie uško až po štádium pokročilej zrelosti, nárastu intenzity odrodovo špecifického zafarbenia plodov).

Sú likvidované sekundárne infekcie v aplikačnom roku. Ošetrenie v záverečnej fáze tvorby výhonov chráni terminálne púčiky pred napadnutím múčnatkou a prispieva tak k zníženiu primárneho napadnutia v ďalšom roku. Dávka vody: 5 l/m výšky stromu. Max. 4 aplikácie v rozmedzí 8-14 dní.

Proti chrastavitosti jadrovín aplikujte pri hroziacej infekcii, resp. podľa signalizácie (od štádia zelených špičiek listov vyrastajúcich asi 10mm na šupiny pukov, oddelených prvých listov - štádium myššie uško až po štádium pokročilej zrelosti, nárastu intenzity odrodovo špecifického zafarbenia plodov). Najlepší účinok dosiahnete pri ošetrení bezprostredne pred vznikom infekcie. Dávka vody: 5 l/m výšky stromu. Max. 4 aplikácie v rozmedzí 8-14 dní.

Proti skladovým hubovým chorobám ošetrujte pred zberom (od štádia dosiahnutia asi 70% konečnej veľkosti plodu až po štádium pokročilej zrelosti, nárastu intenzity odrodovo špecifického zafarbenia plodov). Prvé ošetrenie prebieha najskôr 6 týždňov pred zberom. Posledné ošetrenie môže byť prevedené do 7 dní pred zberom. Dávka vody 5 l/m výšky stromu. Max. 2 aplikácie v rozmedzí 8-14 dní, v rámci tejto indikácie (max. 4 aplikácie na plodinu za rok).

Používajte prípravok na ochranu rastlín bezpečným spôsobom. Pred použitím si vždy prečítajte etiketu a informácie o prípravku.

Nech vám nič neujde

Najnovšie informácie a novinky v biologickej ochrane Vašej záhrady, priamo na Váš mail.

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.