Napredujeme v biologickej ochrane rastlín

Batátové sadenice - rúžové - odroda Murasaki

1,10 s DPH / ks 0,92 € bez DPH / ks
Na objednávku
Biela dužina odrody Murasaki má mierne neutrálnejšiu chuť s jasnou a intenzívnou orechovou príchuťou. Mierne nižší obsah cukru, bližšie k chuti zemiakov. Je odolnejšia voči chorobám, háďatkám a iným škodcom. Poskytuje vysoké úrody, no treba dbať na skoršiu výsadbu, dostatočnú závlahu a zahriatie pôdy čiernou fóliou.
Obj. čislo:
15828

Batátové sadenice - rúžové - odroda Murasaki

Sadenice batátov Murasaki

 

Sadenice sladkých zemiakov Murasaki tvoria stredne veľké až veľké hľuzy, podlhovastého tvaru s cibuľovým zaoblením. Obe konce sa zúžujú do špica alebo do oblého tvaru. Šupka má odtiene ružovej, purpurovej až fialovej farby- podľa pôdy v akej rastie. Na povrchu šupky sú rozptýlené slabé svetloružové, fialové až hnedé škvrny. Dužina týchto batátov je biela až bledožltá. Má vločkovitú štruktúru. Po tepelnej úprava majú sladkú chuť  s prevažujúcou orieškovou príchuťou. Tieto sladké zemiaky sú klasifikované ako Impomoea batatas, ich odrodový názov pochádza z japonského výrazu: „murasakino“- fialová“. Bola vyšľachtená vo Výskumnej stanici sladkých zemiakov na Louisianskej štátnej univerzite v Chase.

  • Táto odroda bola šľachtená a je pestovaná kvôli svojej typickej chuti a vyššej odolnosti voči chorobám, ktoré pochádzajú z pôdy a háďatkám.
  • Je menej atraktívna pre škodlivý hmyz.
  • Preferuje ľahké pôdy.
  • Poskytuje vysoké úrody, no treba dbať na skoršiu výsadbu (do polovice mája), a zároveň dodržať všetky všetky štandardy pre pestovanie batátov na Slovensku.
  • Jej vegetačná doba sa pohybuje medzi 120 až 130 dní.
  • Pri jej pestovaní nezabúdajte na pokládku čiernej fólie a dostatočnú závlahu.

 

Metodiku pestovania batátov vo svojej záhrade nájdete na tomto odkaze.

 

Batáty Murasaki sú vynikajúcim zdrojom vitamínu A a dobrým zdrojom draslíka, vlákniny či vitamínu C. Obsahujú tiež železo, vápnik, bielkoviny a prospešné aminokyseliny.

 Nech vám nič neujde

Najnovšie informácie a novinky v biologickej ochrane Vašej záhrady, priamo na Váš mail.

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.