Napredujeme v biologickej ochrane rastlín

Batátové sadenice - fialové

1,10 s DPH / ks 0,92 € bez DPH / ks
Posielame v Máji 2024
Sadenice fialových batátov zasielame kuriérom starostlivo zabalené. Sadenice sú vo veľkosti 15-25,30 cm. Zakorenené a pripravené na výsadbu. Pre dostatočne zahriatie pôdy použite čiernu fóliu. Vyznačujú sa mäkkou "krémovou" dužinou" a sú bohatým zdrojom antioxidantov.
Obj. čislo:
494

Batátové sadenice - fialové

Sadenice fialových batátov

  • Sadenice fialových batátov odrody Viola (cca. 100 dní) je fascinujúcou zeleninou vo vašej záhrade.
  • V našich podmienkach sú batáty jednoročnou bylinou z čeľade Convovulaceae. Sadenice fialových batátov odrody Viola majú vegetačnú domu cca 100 dní. Ich znakom je tmavofialová šupka a fialová, až tmavofialová dužina. Podobne ako O'Henry menej náročné na pestovanie a odolnejšie voči drôtovcom. 
  • Fialová farba dužiny vzniká dôsledkom nahromadenia farbív- antokyanov. Toto farbivo je významným zdrojom antioxidantov, ktoré vieme prirodzene priať zo stravy, ktorú si dopestujeme na vlastnej záhrade, či poli.
  • Hľuzy, ktoré si vypestujete na vlastnej záhradke budú užšieho tvaru, pozdĺžne pretiahnuté a na koncoch poväčšine zašpicatené.

Hľuzy, ktoré dopestujete z týchto sadeníc fialových batátov sa yznačujú sa hutnejšou konzistenciou dužiny, menej sladkou chuťou s nádychom červeného vína. Po upečení sú tieto fialové batáty sladkavé s "krémovou" konzistenciou, čo im dodáva šmrnc dalikatesy na jedálenskom stole. Ideálnou kuchynskou úpravou je pečenie a vysmážanie, pretože dužina nestráca fialovú farbu. 

Metodiku pestovania batátov vo svojej záhrade nájdete na tomto odkaze.

Ako skladovať fialové batáty?

Vypestované batáty skladujte rovnakým spôsobom ako bežné zemiaky (na chladnom a suchom mieste). Majú kratšiu skladovateľnosť ako bežné zemiaky.

 

Benefity konzumácie fialových batátov

  • Svojím obsahom vysokého množstva antioxidantov sa tieto hľuzy zaraďujú medzi potraviny, ktoré majú významné dietetické vlastnosti.
  • Nielen, že obsahujú množstvo vlákniny a Vitamínu A, zároveň sú zdrojom množstva minerálov.
  • Svojím obsahom antioxidantov, pomáhajú predchádzať vzniku nádorových ochorení a nabudzujú protizápalové procesy

 

 

 Nech vám nič neujde

Najnovšie informácie a novinky v biologickej ochrane Vašej záhrady, priamo na Váš mail.

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.