Napredujeme v biologickej ochrane rastlín

Alkalinita 1 kg

8,20 s DPH / ks 6,83 € bez DPH / ks
Na sklade
Prípravok na zvýšenie alkalinity v bazénovej vode, slúži ku stabilizácii pH a zníženie spotreby pH prípravkov, zvyšuje účinnosť chlóru.
Obj. čislo:
14214
EAN:
4029156080519

Alkalinita 1 kg

Alkalinita

 

Prípravok na zvýšenie alkalinity v bazénovej vode, slúži ku stabilizácii pH a zníženie spotreby pH prípravkov, zvyšuje účinnosť chlóru.
Používa sa aj pri úpravách vody bez chlóru.

 • Rýchlorozpustný granulát.
 • Vďaka pevnému zloženiu pôsobí dlhodobo.
 • Absolútne bez chlóru.
 • Potravinárska kvalita.

 

Návod na použitie prípravku Alkalinita

 • Ideálna hodnota pH: 7,0 - 7,4
 • Optimálna alkalinita 80 - 120 mg/l (ppm). (minimálne 0,7 mmol/l = cca 70 mg/l)
 • 240g výrobku zvýši alkalinitu v 10m3 cca o 0,35 mmol/l. (0,35 mmol = 35 ppm (mg/l))
 • Odmerané množstvo prípravku nasypeme pozdĺž stien bazéna priamo do vody. Priebežne pritom kontrolujeme hodnoty alkalinity a pH. Všeobecne platí, že tvrdá voda vyžaduje vyššiu dávku výrobku a mäkká voda nižšiu.

 

Upozornenie

 • Nikdy nemiešajte s inými chemickými prípravkami!
 • Uchovávajte v uzatvorených originálnych obaloch, chráňte pred priamym slnečným žiarením pri skladovaní a preprave.
 • Pred použitím si dôkladne prečítajte návod na použitie.
 • Výrobok obsahuje: Hydrogénuhličitan sodný
 • Hodnotu alkalinity vo Vašej bazénovej vode si môžete zmerať s Chemoform Prúžkami na testovanie vody. Tester (prúžky) Vám zmeria pH, chlór aj alkalinitu.

 

 Čo je Alkalinita?

Celková alkalinita predstavuje súhrn bázických látok rozpustených vo vode, ktoré zabraňujú náhlym zmenám pH, optimálna hodnota celkovej alkalinity sa pohybuje v rozmedzí od 80 do 120mg/l, má vplyv na účinnosť dezinfekcie, na úpravu hodnôt pH, tvorbu zrazenín rôznych zložiek z vody a na korózii kovových častí.

Ak je celková alkalinita (CA) príliš vysoká, býva tiež príliš vysoké pH a naviac vykazuje vysokú mieru stability – má tzv. pufračnú schopnosť.
Ak je celková alkalinita (CA) príliš nízka, pH nie je stabilné a má veľmi veľké a časté výkyvy.

Príliš vysoká celková alkalinita je daná vysokým obsahom hydrogenuhličitanových aniontov (hydrogénuhličitanový aniont dokáže neutralizovať pridávanie prípravkov na zvyšovanie, alebo znižovanie pH, vplyvom čoho nedôjde k žiadnej zmene pH). Teda voda s vysokou celkovou alkalinitou má veľkú neutralizačnú kapacitu (schopnosť) a je veľmi náročné zmeniť pH vody. Najskôr je nutné spotrebovať, zneutralizovať, vo vode prítomné hydrogenuhličitanové anionty a následne potom sa začne pH meniť. Voda s vysokou celkovou alkalinitou máva väčšinou tiež vysoké pH a to sa nedarí znížiť. V takom prípade silne rastie spotreba prípravkov na zníženie pH, ale taktiež prípravkov na dezinfekciu, pretože pri vyššom pH významne klesá účinnosť chlóru.

Príliš nízka celková alkalinita znamená, že vo vode je málo hydrogenuhličitanových iontov. Potom stačí odporúčaná dávka príslušného prípravku (Chemoform Alkalita) na veľmi prudké zníženie alebo zvýšenie pH.

Na meranie celkovej alkalinity existujú testery, ale pre jej presné zmeranie je lepšie použiť dokonalejšie fotometre.

Nech vám nič neujde

Najnovšie informácie a novinky v biologickej ochrane Vašej záhrady, priamo na Váš mail.

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.