Napredujeme v biologickej ochrane rastlín

Močovina 5kg

7,50 s DPH / ks 6,25 € bez DPH / ks
Na objednávku
Vysoko koncentrované dusíkaté hnojivo na všestranné využitie v základnom hnojení všetkých pestovaných plodín.
Obj. čislo:
26352
EAN:
8588001612504

Močovina 5kg

Močovina je vysoko koncentrované dusíkaté hnojivo s pozvoľnejšie pôsobiacou formou dusíka má všestranné využitie v základnom hnojení všetkých pestovaných plodín.

Možno ho použiť na obilie, trávnik,všetkých druhov plodín, viniča, ovocných stromov, kríkov a zeleniny, rôzne plodiny tam, kde chceme podporiť rast po zime. Dusík sa rozkladá postupne na prijateľné formy pre rasliny a preto je lepšie, využitý ako u liadku.

Pozor na prehnojenie!

Močovina sa dá používať ako základné hnojivo pred siatím alebo výsadbou a aj behom vegetácie. K základnému hnojeniu sa močovina rozhádže na poorané a rozryté záhony a pri príprave pôdy k siatiu sa zapracuje do najvyššej vrstvy pôdy.

K prihnojovaniu behom vegetácie sa rozhádže buď na vlhkú pôdu medzi rastliny a následne sa zapracuje do pôdy, alebo na suchú pôdu medzi rastliny a následne sa zaleje.

Močovinu je možné rozpustiť vo vode  (10 až 12 g/m2 asi v 10 1 vody) a zalievame, pokiaľ je to možné, medzi rastliny. Zálievku rastlín potom ukončíme čistou vodou.

Močovina sa používa aj na hnojenie trávnikov a robí sa po kosení. Pritom je potrebné dbať na správne dávkovanie a rozvnomerné rozhádzanie, vrátane dobrého zalievania. Tým sa zabráni miestnym popáleninám trávnika, ako dôsledku predávkovania. 

Zloženie:

Obsah dusíka -amid.forma min: 46,0%

Dávkovanie:

Kapustová zelenina: 0,2-0,3 kg/10 m²
Koreňová zelenina:  0,2-0,25 kg/10 m² 
Plodová zelenina:    0,2-0,3 kg/10 m²
Cibuľová zelenina:   0,15-0,2 kg/10 m²
Listová zelenina:     0,1-0,15 kg/10 m²
Zemiaky, kukurica:  0,2-0,3 kg/10 m²
Jadroviny, drobné ovocie: 0,2-0,3 kg/10 m²
Pri aplikácii postrekom na list sa aplikuje v koncentrácii: 0,5 – 1,0 % 

Nech vám nič neujde

Najnovšie informácie a novinky v biologickej ochrane Vašej záhrady, priamo na Váš mail.

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.