Napredujeme v biologickej ochrane rastlín

ALGINURE 10l

17,95 s DPH / l 14,96 € bez DPH / l
Na sklade
Prípravok zvyšujúci odolnosť rastlín proti hubovým chorobám.
Obj. čislo:
136

ALGINURE 10l

Alginure proti hubovým chorobám

Prípravok Alginure podporuje odolnosť rastlín proti napadnutiu hubovými chorobami. Po aplikácii prípravku Alginure dôjde v rastline k rade biochemických reakcií, pri ktorých do dvoch hodín je plne aktivovaná tvorba peroxidu vodíka. Potom je rastlina schopná sama vytvárať kyselinu salicilovú, PR proteíny a nakoniec behom dvoch dní je plne aktivovaná produkcia fytoalexínov (to sú obranné látky, ktoré si rastlina vytvára po napadnutí patogénom). Takýmto spôsobom je možné rastlinám predčasne aktivovať imunitný systém a včas ich pripraviť na napadnutie patogénom.
Menšia dávka pôsobí preventívne a väčšia kuratívne. Pri nízkych dávkach sa odporúča Alginure kombinovať s menšou dávkou meďnatých, sírnatých prípravkov a listového hnojiva.

Účinná látka

Extrakt z morských rias 24% (Ascofyllum nodosum, Laminaria sp.), rastlinné aminokyseliny, algináty, fosfonáty

Aplikácia a dávkovanie

Aplikácia v malom : 50-100ml / 10l vody

Veľkopestovatelia :

Používať preventívne a pred rozšírením infekcie! (po silnom prepuknutí choroby je minimálny účinok)

Vinič: 3-krát, pred kvetom, v dobe kvitnutia, po kvete (4,5 – 5 l.ha-1)
Jadroviny: pred kvitnutím, aplikácia v priebehu kvitnutia a po kvete môže zvyšovať hrdzavosť plodov a znižovať rast listov (3 l.ha-1)
Paradajky: 3 – 6-krát do začiatku vyfarbovania plodov (4,5 – 5 l.ha-1)
Zemiaky: od štádia: 3 - 4 listov, ošetrenie opakovať v intervaloch po 10 dňoch v priebehu celého vegetačného obdobia (4,5 – 5 l.ha-1)
Zelenina: 4,5 – 5 l.ha-1

Ochranná doba


0 dní

Miešateľnosť a odporúčania

Pred použitím s inými hnojivami alebo chemickými prípravkami vykonajte skúšku miešateľnosti! Je vhodné kombinovať s meďnatými a sírnatými postrekmi.Nech vám nič neujde

Najnovšie informácie a novinky v biologickej ochrane Vašej záhrady, priamo na Váš mail.

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.