Napredujeme v biologickej ochrane rastlín

Dusíkaté vápno Perlka 3 kg

11,40 s DPH / ks 9,50 € bez DPH / ks
Na sklade
Dusíkaté vápno Perlka s vysokým obsahom vápna a organicky viazaného dusíka priamo podporuje prirodzenú úrodnosť pôdy.
Obj. čislo:
12449
EAN:
8586002983975

Dusíkaté vápno Perlka 3 kg

Dusikaté vápno PERLKA je hnojivo s vysokým obsahom vápna a organicky viazaného dusíka podporuje prirodzenú úrodnosť pôdy.  Priaznivo ovplyvňuje rast a vývoj rastlín postupným a rovnomerným uvoľňovaním živín.

Zvyšuje rastlinám dostupnosť vápnika, ktorý následne posilňuje ich odolnosť proti poľahnutiu a napadnutiu plesňami. Likviduje napadnutie pozemku slimákmi. Slimáky a ich vajíčka sú likvidované hneď v prvých dňoch po aplikácii dusíkatého vápna.

Znižuje sa výskyt buriny. V prvých dňoch po aplikácii dusíkatého vápna svojimi účinkami v pôde ničí klíčiacu burinu a semená buriny. Je ideálnym urýchľovačom zrenia kompostov a odstraňuje zápach a hmyz sprevádzajúce zrenie kompostu.

Použitie:

aplikuje najneskôr 2 týždne (v lete 1 týždeň) pred výsevom alebo výsadbou nových rastlín na pripravené záhony a zapracuje sa do povrchu ornice. Pôda v čase aplikácie by mala byť mierne vlhká (nie suchá), aby mohol prebehnúť proces premeny v pôde.

Iba tak sa môžu uplatniť žiaduce účinky dusíkatého vápna v pôde proti klíčiacej burine, slimákom a pôvodcom hubovitých chorôb a súčasne dodať do pôdy živiny.

Zloženie:

celkový dusík ako N v % 19,0
vápnik ako CaO v % 50,0
veľkosť častíc 0,5 mm – 2,5 mm v % min. 90,0

Nech vám nič neujde

Najnovšie informácie a novinky v biologickej ochrane Vašej záhrady, priamo na Váš mail.

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.