Napredujeme v biologickej ochrane rastlín

Sanogarden 500 ml

10,26 s DPH / ks 8,55 € bez DPH / ks
Na objednávku
Dezinfekčný prostriedok proti vírusom a patogénom SANOGARDEN je zložený z dvoch veľmi účinných komponentov- striebro a peroxid vodíka. Tento prostriedok je pripravený na použite proti baktériám, vírusom, kvasinkám.
Obj. čislo:
11174
EAN:
8586002988468

Sanogarden 500 ml

Dezinfekčný prostriedok proti vírusom Sanogarden

Vysoko účinný dezinfekčný prostriedok proti vírusom, baktériám a plesniam (hnilobe).

- ničí 99,99% všetkých vírusov, baktérií a plesní.
- likviduje kontamináciu vírusmi 
- dlhodobá ochrana ošetreného povrchu
- po aplikácii likviduje kontamináciu (vírusmi, baktériami, plesňami a hnilobami)
- 100% účinný pri likvidácii plesní a hnilôb
- univerzálne použitie
- zabraňuje krížovej kontaminácií.

"Tajomstvo“ dezinfekčných prostriedkov Sanosil spočíva v dvojfázovom účinku a synergickom efekte ich hlavných komponentov – peroxidu vodíka a striebra.
Zjednodušene povedané: peroxid vodíka atakuje bunečné steny mikroorganizmov, striebro pôsobí v ich vnútri. Kým peroxid vodíka sa rozkladá na kyslík a vodu, stopy striebra zostávajú na dezinfikovanom povrchu. Sú neviditeľné, nie sú toxické, ale aktívne a účinne zabraňujú mikrobiologickej rekontaminácii.

Sanosil je fungicídny prípravok hotový na použitie. Je dokázateľne účinný proti grampozitívnym a gramnegatívnym baktériám, spóry tvoriacim organizmom, vírusom (s ochranným obalom alebo bez neho), kvasinkám, ako aj širokému spektru prvokov. Účinnosť dezinfekčným prostriedkov Sanosil® je testovaná a potvrdená proti mnohým patogénom vo viac ako 280 testoch a štúdiách vykonaných známymi medzinárodnými inštitúciami (laboratóriami, univerzitami).
Dezinfekčné prostriedky Sanosil sú registrované v Deutsche Gesellschaft für Hygiene und Mikrobiologie (Nemecká spoločnosť pre hygienu a mikrobiológiu).  
Použitá aktívna látka je peroxid vodíka, ktorý je neškodný pre životné prostredie. Počas komplexného výrobného postupu je účinná látka stabilizovaná a posilnená striebrom, čím sa dosahuje výrazne lepšia účinnosť proti mikroorganizmom.
Elementárny kyslík, vznikajúci z peroxidu vodíka, atakuje bunečné steny mikroorganizmov priamym kontaktom. Chemická reakcia kyslíka s molekulami bunečných stien (membrána cytoplazmy) spôsobuje ich denaturáciu a deštrukciu. Tento efekt je posilnený účinkom strieborných iónov, ktoré sa viažu na disulfidové väzby proteínov reprodukčného komplexu ako aj metabolického systému mikroorganizmov, pričom dochádza k ich inaktivácii a okamžitému usmrteniu buniek a mycélií.

Kategórie použitia (jednotlivé použitia rozpísané nižšie v texte):
- Rastlinná výroba
- Živočíšna výroba
- Povrchová dezinfekcia
- Obytné priestory / Depozitáre / Sklady
- Spoločenské a administratívne priestory
- Sanácia po povodni a zatopení
- Nemocnice a polikliniky
- Veterinárne kliniky
- Školy, škôlky, detské centrá a jedálne
- Laboratória a inkubátory
- Operačné sály
- Múzea / Galérie / Knižnice / Archívy
- Úprava TÚV
- Klimatizácia a vzduchotechnika

POZOR! Nie je určený na dezinfekciu pokožky (rúk a iných častí tela)

Výhody používania:
- Jednoduchá aplikácia;
- Univerzálne použitie;
- Dlhodobí účinok vďaka patentovanej formulácií;
- Nefarbí a nemá žiadny zápach;
- Vysoká účinnosť – ničí 99,99% všetkých vírusov, baktérií a plesní;
- Možnosť použitia od 0 – 95°C;
- Prakticky 100% odbúrateľný;
- Netreba oplachovať a neutralizovať;
- Žiadne vedľajšie účinky na ovocie a zeleninu;
- Zloženie, ktoré nezanechá žiadne stopy dezinfekčného prostriedku na ovocí a zelenine určenej pre ľudskú spotrebu;
- Schopnosť ničenia biofilmov;
- Zabezpečuje možnosť dlhodobého skladovania;
- Spĺňať všetky národné a medzinárodné kvalitatívne štandardy.

Rozsah použitia prípravku proti vírusom a patogénom:

- plodiny (zelenina, ovocie, kvety .....) pred a pri skladovaní, zabraňuje tvorbe plesní a hnilôb, rovnako ich zastavuje a likviduje
- umývanie (morenie) zozbieraného ovocia a zeleniny, ochrana proti plesniam na poškodených častiach a celom plode
- steny, stropy, podlahy a iné časti priestorov (pivnica, komora, garáž ...)
- vysoko účinne zastavuje a likviduje plesňou napadnuté časti budov a stavieb
- prepravky, debny, náradia, nástroje a iné pomôcky určené pre kontakt s plodinami

Dezinfekcia
- univerzálna a vysoko účinná dezinfekcia plôch kontaminovaných výrusmi, baktériami a plesňami
- dezinfekcia kuchyne, kúpeľne, sprchy, toalety, atď.
- kuchyňa  - podlahy, steny, stropy, pracovné dosky, zariadenia, nástroje
- sanitárne zariadenia - podlahy, steny a stropy vo vlhkých priestoroch, kúpeľne, umývadlá, toalety, práčovňa
- izby - podlahy, steny, stropy , postele, prikrývky, koberce
- klimatizačné systémy / vetranie - práčky vzduchu, zvlhčovače, ventilačné šachty
- kontaminované časti interiéru alebo exteriéru budov
- kontaminované časti dopravných prostriedkov

Úprava vody
- zavlažovanie, umývanie, chladenie

Rastliny
- hydroponické živné roztoky
- postreková voda / chladiaca voda
- dezinfekcia ovzdušia
- zariadenia, stroje, nástroje
- dopravné pásy, prepravné zariadenia

Ochrana / konzervovanie
- ochrana proti chorobám po zbere úrody
- kvety, ovocie, zelenina, atď.

Spracovanie / skladovanie
- skladovacie, spracovateľské a chladiace priestory
- prepravné zariadenia, triediace linky, vozidlá
- umývacie zariadenia
- zariadenia na spracovanie, baliace materiály
- chladiace systémy, pračky a zvlhčovače vzduchu, ventilačné šachty
- pracovné odevy

Preprava / doprava
- prepravné zariadenia, prepravky a pod.
- prepravné a nákladné vozidlá

"Tajomstvo“ dezinfekčných prostriedkov Sanosil spočíva v dvojfázovom účinku a synergickom efekte ich hlavných komponentov – peroxidu vodíka a striebra.
Zjednodušene povedané: peroxid vodíka atakuje bunečné steny mikroorganizmov, striebro pôsobí v ich vnútri. Kým peroxid vodíka sa rozkladá na kyslík a vodu, stopy striebra zostávajú na dezinfikovanom povrchu. Sú neviditeľné, nie sú toxické, ale aktívne a účinne zabraňujú mikrobiologickej rekontaminácii.
 
Doteraz nebola zistená žiadna rezistencia mikroorganizmov na Sanosil.
V decembri roku 2014 obdržal prípravok SanoGarden (Sanosil Super 25 Ag (S010) od amerického úradu EPA potvrdenie účinnosti a zaradenie ako účinná dezinfekcia na vírus EBOLA.

Okrem iných potvrdená účinnosť aj proti:
Anthracis, amoebae, cholera, ECBO, herpes, hepatitídy, HIV, chrípka, vtáčia chrípka (H5N1, H5, H7 a H9), Legionárska choroba, listeria, meningitída, MRSA (Methicilín rezistentný Staphylococcus aureus), mycoderins, Newcastle obrna, pseudorabies, tuberkulóza, vaccina, VRE.

Sanosil S010 je účinný prostriedok proti plesniam s vynikajúcimi účinkami a jednoduchým použitím. Rozloží sa praktick na 100 % na vodu a kyslík. Na povrchu zanechané zostatky dezinfekčného prostriedku pôsobia proti opätovnému nárastu plesní.
Sanosil S010 nemá žiadny nepríjemný zápach ako väčšina bežných dezinfekčných prostriedkov, nie je karcinogénny ani mutagénny.
Okrem húb a plesní je Sanosil S010 vysoko účinný aj proti baktériám (vrátane sporulujúcich baktérií), vírusom, kvasinkám ako aj protozám (jednobunkovce) a riasam.
Presvedčujúci účinok dezinfekčného prostriedku Sanosil S010 je uznaný (uvedený v zozname DGHM), dodnes bolo vykonaných viac ako 270 skúmaní proti rôznym zárodkom a účinnosť bola pri všetkých testoch potvrdená (medzinárodne uznávané laboratória a univerzity).
Ako účinná látka je použitý pre životné prostredie nezávadný peroxid vodíka, ktorý bol špeciálnym postupom stabilizovaný a pridaním striebra bol jeho účinok proti mikroorganizmom vylepšený. Oproti normálnemu peroxidu vodíka sme dosiahli niekoľkonásobne vyšší biocídny účinok.

Vlastnosti:
- trvalá likvidácia plesní zabraňuje ich opätovnému rastu
- trvácny, účinný efekt
- nie je toxický ani karcinogénny
- ekologický
- viditeľný efekt - pení alebo nepení
- bez obsahu chlóru - žiaden zápach
- žiadny škodlivý vplyv na vzduch v miestnosti
 
BEZ CHLÓRU PROTI PLESNIAM
1 | ÚČINOK Účinok je založený na oboch zložkách a to na peroxide vodíka a striebra. Odštiepený elemetárny kyslík napadá pri priamom kontakte pleseň a pôsobí dezinfekčne. Ióny striebra pôsobia oligodynamicky (schopnosť striebra usmrcovať baktérie), usmrcujú baktérie a huby a zabraňujú opätovnému napadnutiu. Opakovaným použitím sa tento účinok násobí. Nevznikajú žiadne toxické výpary a zápachy, ktoré by unikali do okolitého prostredia
2 | POUŽITIE Dezinfekčný prostriedok nastriekať na postihnutú plochu a nechať pôsobiť minimálne 1 hodinu. Potom miesto pomocou špongie alebo handričky utrieť, prípadne zošúchať tak, aby sa odstránili odumreté zbytky plesní. Opakuje sa tak dlho, pokiaľ sa pri nastriekaní na postihnuté miesto neprestanú tvoriť bublinky (kyslík). Podľa rozsahu napadnutia plesňou a použitia sa odlišuje spotreba. Vo všeobecnosti sa počíta s cca 0,1 – 0,3 litrov/ m?.
3 | OBLASŤ VYUŽITIA Dezinfekčný prostriedok je možné použiť na všetky vodeodolné povrchy v domácnosti. Peroxid vodíka je bielidlo. Prosím otestujte preto pred prvým použitím produkt na nenápadnom mieste. Spravidla je bieliaci účinok nie tak silný ako pri bežnom chlóre. K tomu má produkt vďaka pridanému striebru omnoho väčší účinok, takže obsah peroxidu vodíka je zredukovaný pod 8 %. Aj napriek tomu je výrobok veľmi účinný proti množstvu plesní. Pri výskyte plesní je potrebné zistiť ich pôvod Malé plochy napadnuté plesňou ( do cca 0,5 m?) je možné bezproblémovo odstrániť s dezinfekčným prostriedkom sanosil S010. Pri väčších plochách doporučujeme požiadať o odbornú pomoc.
4 | VIDITEĽNÝ ÚČINOK Keď nanesiete dezinfekčný prostriedok sanosil S010 na postihnuté miesto zbadáte už po krátkom čase reakciu: v dezinfekčnom prostriedku sanosil S010 obsiahnutý peroxid vodíka sa rozloží na vodu a kyslík, pritom vznikne množstvo malých vzduchových bubliniek. Tým sa usmrtia plesne. Pokiaľ by sa na mieste netvorili žiadne bublinky, pretože napr. na tomto mieste bol sanosil S010 už niekoľkokrát použitý, znamená to, že pleseň na tomto povrchu už nie je aktívna. Môže sa ale stať, že sa pleseň nachádza pod povrchom. V tomto prípade sa po určitej dobe opäť ukáže. Preto doporučujeme takéto miesto pozorovať a v odstupoch 1-3 mesiacov opätovne vydezinfikovať. Pokiaľ sa pleseň stále vracia, je nevyhnutá analýza. „Penivý“ efekt je iba upozornenie, či sa jedná o aktívne alebo neaktívne plesne. Na presné určenie je potrebné mikrobiologické vyšetrenie.

Zloženie: 5g/100g (5%) peroxidu vodíka
                  0,01g/100g (0,010%) striebra

Návod na použitie prípravku proti vírusom a patogénom:

Prípravok Sanosil Super 25 Ag (S010 Ag) sa aplikuje neriedený v dávke 50–100ml/m2. Obsah 500ml rozprašovača Vám vystačí na 5-10m2 plochy, alebo povrchu ktorý potrebujte ošetriť.  Ošetrovaný povrch musí byť zbavený hrubých nečistôt, ktoré by zabránili kontaktu prípravku s povrchom. Požadovaný povrch, plochu, plodinu postriekajte odporúčaným množstvom prípravku a nechajte pred ďalšou manipuláciou pôsobiť 30-60min. Počas aplikácie nesmie teplota klesnúť pod bod mrazu.
Biocídny účinok: prípravok začína účinkovať v rozmedzí od 1-60min.

Vedľajšie účinky: žiadne

Skladovanie:
Skladujte v pôvodnom originálnom obale vo zvislej polohe. Skladujte na chladnom mieste. Chráňte pred vlhkosťou a pred mrazom. Nemiešajte s inými prípravkami, zmesami a látkami. Uchovávajte mimo dosahu horľavých materiálov a chemikálii. Skladujte do 2 rokov od dátumu výroby.
Používajte biocídny prípravok bezpečne. Pred použitím si prečítajte údaje na obale a pripojené informácie k výrobku.

Sanosil AG je švajčiarska spoločnosť, ktorá sa od roku 1982 zaoberá výskumom, vývojom, výrobou a globálnou distribúciou dezinfekčných prostriedkov Sanosil® pre profesionálne i domáce využitie.  V súčasnosti sú produkty Sanosil® exportované do viac ako 40 krajín a distribuované profesionálnymi obchodnými organizáciami, výhradnými i nevýhradnými zástupcami, joint-venture partnermi, licenciami alebo vlastnými dcérskymi spoločnosťami.

Švajčiarska spoločnosť Sanosil vyvinula patentom chránené, bezchlórové, dezinfekčné a dezinfekčno-čistiace prostriedky, ktoré sa celosvetovo predávajú už od roku 1982.
Cieľom spoločnosti bolo vyvinúť ekologický produkt, ktorý nevytvára karcinogénne, mutagénne ani toxické rozpadné zlúčeniny, neohrozuje životné prostredie a hlavne nie je škodlivý pre ľudí a zvieratá. Ide o ekologickú dezinfekcia, ktorá je kombináciou peroxidu vodíka a koloidného striebra. Reakciou sa peroxid vodíka rozloží na vodu a kyslík a koloidné striebro ostáva na povrchu, aby ho dlhodobo chránilo.

V poľnohospodárstve účinné proti najviac vyskytujúcim sa patogénom:

Jablká
Modrá pleseň
Šedá pleseň
Čierna pleseň
Horká pleseň     
Penicillium expansum (f)
Botrytis cinerea (f)
Physalospora obtusa (f)
Glomerella cingulata (f)

Hrozno a drobné ovocie
Modrá pleseň  
Rhizopus hniloba    
Penicillium sp. (f)
Botrytis cinerea (f)
Rhizopus stolonifer (f)
 
Zemiaky
Fusáriová hľuzová hniloba
Mokrá hniloba
Bakteriálna mäkká hniloba
Slizovitá mäkká hniloba     
Fusarium spp. (f)
Pythium sp. (f)
Erwinia spp. (b)
Clostridium spp. (b)

Broskyne a slivky
Hnedá hniloba
Rhizopus hniloba
Šedá pleseň
Modrá pleseň
Alternaria hniloba
Gilbertella hniloba    
Monilinia fructicola (f)
Rhizopus stolonifer (f)
Botrytis cinerea (f)
Penicillium sp. (f)
Alternaria sp. (f)
Gilbertella persicaria (f)

Zemiaky
Bakteriálna mäkká hniloba
Čierna hniloba
Kruhová hniloba
Java čierna hniloba
Fusáriová povrchová hniloba
Fusáriová koreňová a byľová hniloba
Rhizopus mäkká hniloba
Uhľová hniloba    
Erwinia chrysanthemi (b)
Ceratocystis fimbriata (f)
Pythium spp. (f)
Diplodia gossypina (f)
Fusarium oxysporum (f)
Fusarium solani (f)
Rhizopus nigricans (f)
Marcrophomina sp. (f)

Paradajky a korenia
Alternaria hniloba
Buckeye hniloba
Šedá pleseň
Mäkká hniloba
Kyslá hniloba
Bakteriálna mäkká hniloba
Vyzretá hniloba    
Alternaria alternata (f)
Phytophthora sp. (f)
Botrytis cinerea (f)
Rhizopus stolonifer (f)
Geotrichum candidum (f)
Erwinia spp. (b) or Pseudomonas spp. (b)
Colletotrichum sp. (b)

Zelenina všeobecne
Vodná mäkká hniloba
Cottony leak
Fusáriová hniloba
Bakteriálna mäkká hniloba     
Sclerotinia sp. (f)
Pythium butleri (f)
Fusarium sp. (f)
Erwinia sp. (b) or Pseudomonas spp. (b)
* f = pleseň,  b = baktérie

RASTLINNÁ VÝROBA

Rastlinná výroba - obmedzenie strát po zbere úrody
Znižovanie strát potravín po úrode je v konkurenčnom ekonomickom svete jedným z hlavných cieľov poľnohospodárstva. Až 39 % vysoko sa kaziacich komodít, ako sú paradajky, marhule a hrušky sa zničia skôr ako sa dostanú k spotrebiteľovi. Najväčšie straty sú spôsobené hnilobou a/alebo plesňami.  Opatrenia, ktoré podnikajú producenti na znižovanie strát, sa prejavujú v zvýšených cenách týchto komodít.
Zistilo sa, že hlavným dôvodom ničenia čerstvo obratého ovocia alebo zeleniny je spôsobený mikroorganizmami. Aby sa obmedzili biotické straty po úrode, je nevyhnutné zistiť maximum informácií o podstate organizmov spôsobujúcich choroby, o podmienkach, ktoré podporujú ich výskyt a faktoroch, ktoré ovplyvňujú ich schopnosť spôsobovať tieto straty.
 
Zníženie kontaminácie
Pred balením alebo skladovaním pozberaného ovocia alebo zeleniny, tieto sa často umývajú, aby sa odstránili nečistoty a prach. Žiaľ, umývacia voda často obsahuje vysokú koncentráciu patogénnych mikroorganizmov. Takže napriek tomu, že prach a nečistoty sa premývaním odstránili, súčasne sa ovocie  alebo zelenina rovnomerne pokryli vrstvou mikroorganizmov. Pravdepodobnosť hnilobného rozkladu sa zvyšuje veľkosťou a hĺbkou poškodeného povrchu ovocia alebo zeleniny, ako aj dĺžkou času, počas ktorého sú plodiny ponechané vo vode a teplotou okolia.
 
Pridaním dezinfekčného prostriedku do umývacej vody sa môže dosiahnuť značné zníženie množstva patogénnych mikroorganizmov, ktoré významne prispieva k dlhšej životnosti plodín.
 
Požiadavky, ktoré musí spĺňať vhodný dezinfekčný prostriedok
 
Dezinfekčné prostriedky, ktoré sa majú použiť v potravinárskom a nápojovom priemysle na ochranu pred stratami plodín po zbere úrody, by mali spĺňať nasledovné podmienky:
Všeobecné použitie, t.j. musia zlikvidovať maximálne množstvo škodlivých mikroorganizmov;
Žiadne vedľajšie účinky na ovocie a zeleninu;
Nesmú poškodzovať životné prostredie a podľa možnosti by mali byť úplne biodegradovateľné;
Dlhotrvajúci účinok;
Schopnosť ničenia biofilmov;
Nesmú byť toxické a musia sa dať jednoducho používať;
Prijateľná cena;
Možnosť dlhodobého skladovania;
Účinné v čerstvej vode;
Jednoduché dávkovanie a možnosť stanovenia koncentrácie na mieste použitia;
Také chemické zloženie, ktoré nezanechá žiadne stopy dezinfekčného prostriedku na ovocí a zelenine určenej pre ľudskú spotrebu;
Spĺňať všetky národné a medzinárodné kvalitatívne štandardy.
 
Sanosil Super 25 AG spĺňa všetky uvedené podmienky.
 
Expozičný čas
Účinnosť ošetrenia dezinfekčným prostriedkom Sanosil Super 25 závisí významne na expozičnom čase, počas ktorého na plodinu pôsobí. Rýchle ponorenie plodiny do dezinfekčného prostriedku je oveľa menej efektívne ako dlhší expozičný čas, hoci Sanosil Super 25 vyvíja hlavnú časť svojho dezinfekčného účinku počas prvých minút svojho pôsobenia.

ŽIVOČÍŠNA VÝROBA

Chov hydiny, ošípaných a hovädzieho dobytka
 Prepuknutie infekčných chorôb spôsobených baktériami, vírusmi, plesňami, hubami a kvasinkami predstavuje jednu z najväčších hrozieNech vám nič neujde

Najnovšie informácie a novinky v biologickej ochrane Vašej záhrady, priamo na Váš mail.

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.